TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој остана во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 13.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра нови членови на Извршниот комитет (ИК). Во ИК на најголемата опозициона партија влегоа претседателите на општински комитети во Штип, Охрид и Кисела Вода, Иван Јорданов , Кирил Пецаков и Орце Ѓорѓиевски .

Николовски, Јанчев и Мисајловски, нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 13.01.2018

Поранешниот директор на ЈСП, Скопје, Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ. За потпретседатели на партијата се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски.

Јанушев генерален секретар, Николоски, Мисајлоски и Јанчев потпретседатели, „бунтовниците во аут“

24 Вести - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ со нови сили во Извршниот комитет да издејствува предвремени парламентарни избори и да ја формира идната Влада. Ова е очекувањето на лидерот на партијата, Христијан Мицковски, по седницата на Централниот комитет, на која беше усвоен ...

ВМРО-ДПМНЕ избра ново раководство, ги нема Димовски, Милошоски и Вељаноски

Р.С.Европа - 12.01.2018

Поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев е нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а Владо Мисајловски, Митко Јанчев и Александар Николоски се избрани за партиски потпретседатели, јавуваат дел од македонските медиуми.

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели

Алсат-М - 12.01.2018

Поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а за потпретседатели се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски. Одлуката е донесена вечерва на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на ...

Ѓорчев од привремен стана траен координатор, избрани и нови тројца потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ ја врати позицијата потретседател на партијата и вечерва избра тројца потпретседтели: Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски. Во игра за потпретседател беше и Влатко Ѓорчев, но тој од привремен сега е избран за официјален ...

Митко Јанчев, сопственикот на „Кожувчанка“, нов адут ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 12.01.2018

Успешниот бизнисмен, сега и градоначалник на Кавадарци, ќе биде главната потпора на лидерот Христијан Мицковски. Кој е кој во новото раководство? Митко Јанчев, градоначалникот на Кавадарци и сопственикот и управител на „Кожувчанка“, првата приватна ...

Мицкоски: Новиот ИК со силно мотивирани лица...

Н.Македонија - 12.01.2018

Мицкоски: Новиот ИК со силно мотивирани лица Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека новиот состав на Извршниот комитет на партијата избран на вечерашната седница на Централниот комитет го сочинуваат силно мотивирани лица кои ќе ...

Пратениците кои се спротиставија на изборот на Мицкоски, исфрлени од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 12.01.2018

Откако вечерва Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен комитет на опозициската партија се потврдија шпекулациите дека од ова партиско тело ќе бидат „исфрлени“ тие што се спротиставија на изборот на новиот претседател, Христијан Мицкоски.

Јанушев ген. сек. Николоски, Мисајловски и Јанчев потпретседатели

24 Вести - 12.01.2018

Игор Јанушев нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски потпретседатели, потврдува за тв 24 висок партиски функционер од ...

Александар Николовски и Влатко Ѓорчев ќе бидат потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 12.01.2018

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, ќе ги предложи долгодишните пратеници Александар Николовски и Влатко Ѓорчев за нови потпретседатели на партијата, дознава Фокус од високи партиски извори.

ВМРО-ДПМНЕ со нов Извршен Комитет: Спој на млади и искусни кадри

Курир - 12.01.2018

На денешната седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ по предлог на претседателот на партијата Христијан Мицкоски е изгласан новиот ИК на ВМРО-ДПМНЕ. Истакнати професори, уметници, доктори, спортисти, партиски активисти и кадри со долгогодишно ...

Јанушев генерален секретар, избрани и потпретседатели на ДПМНЕ, Димовски и Милошоски „аут“?

ТВ21 - 12.01.2018

Игор Јанушев, поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, е новиот Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, одлучено е на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели на партијата избрани се Владо Мисајловски, актуелниот ...

Мисајловски, Јанчев и Николоски потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 12.01.2018

На денешниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ за потпретседатели на партијата се избрани Владо Мисајловски, Митко Јанчев и Александар Николовски. За генерален секретар на партијата е избран Игор ...

Игор Божиновски избран за член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Kumanovo News - 12.01.2018

Божиновски е член на Централната правна комисија, претседател на правната комисија, а беше и портпарол во општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово. Вработен е во Централен регистар Куманово.

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ го избра новиот Извршен комитет

Мета - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот состав на Извршниот комитет (ИК) на партијата, а во неговиот состав се најдоа и актерот Тони Михајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци и сопственик на „Кожувчанка“, Митко Јанчев, и ...

Милошоски и Димовски ни во ИК, ни во „прегратката“ на Мицкоски

Deutsche Welle - 12.01.2018

Станува збор за чистка, за Извршен комитет кој е правен по сугестија на почесниот претседател, и најчесто со „no name“ и послушни личности, велат извори од ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на вечерашниот избор на ИК.

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ: Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

Курир - 12.01.2018

Потпретседатели се Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски. Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. КУРИР ексклузивно го дознава новиот состав на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Новиот список ...

Избрани новиот генерален секретар и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев е избран за генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели беа избрани екс министерот за транспорт и врски – Владо Мисајловски, ...

Митко Јанчев, Владо Мисајловски и Александар Николовски нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 12.01.2018

На денешниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ за потпретседатели на партијата се избрани Владо Мисајловски, Митко Јанчев и Александар Николовски. За генерален секретар на партијата е избран Игор Јанушев.

ВМРО-ДПМНЕ избра генерален секретар и потпретседатели

Фактор - 12.01.2018

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ. Тој беше избран на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели се избрани екс министерот за транспорт и врски, Владо ...

Ова е новиот ген-сек на ВМРО-ДПМНЕ и тројцата потпретседатели

Вечер - 12.01.2018

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев е избран за генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели беа избрани Владо Мисајловски, Митко Јанчев и Александар Николовски.

ЕКСКЛУЗИВНО: Ова се тројцата потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ?!

Маркукуле - 12.01.2018

Вечерва Централниот комитет на партијата го избира новиот состав на Извршниот комитет и новиот Генерален секретар. Како што неофицијално дознаваме досега познати се поголем број од новите членови на највисокото тело на партијата, а познати се и ...

ПОСЛЕДНА ВЕСТ: Кој ќе ги биде претставник од Прилеп во новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ?!

Маркукуле - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе го добие новиот состав на Извршниот Комитет. Како што претходно дознавме познат е дел од новите луѓе кои веројатно ќе бидат дел од новиот тим на лидерот Христијан Мицкоски.

Трајко Славески нов потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ?

Поглед - 12.01.2018

Поранешниот министер за финансии од 2006 до 2009 година и министер за развој од 1999 до 2000 година во владите на ВМРО-ДПМНЕ Трајко Славески според извори за „Поглед.мк“ кои сакаат да останат анонимни, ќе биде новиот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ.

EKСКЛУЗИВНО: ”Кои се новите членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ?!”

Маркукуле - 12.01.2018

Пред почетокот на Централниот Kомитет проструи информација, неофицијална, дека нов секретар на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде Игор Јанушев, поранешен директор на ЈСП. Речиси целосно во новиот тим ќе бидат и Влатко Ѓорчев, Димитар Димовски, Цветан Трипуновски, ...

Мицковски ги откачи противниците на Груевски од раководството на партијата

Локално - 13.01.2018

Јанушев генерален секретар, Николоски, Мисајлоски и Јанчев потпретседатели, „бунтовниците во аут“ ВМРО-ДПМНЕ со нови сили во Извршниот комитет да издејствува предвремени парламентарни избори и да ја формира идната Влада.

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели...

Н.Македонија - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели Поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а за потпретседатели се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски.

Ѓорчев од привремен стана траен координатор, избрани и нови тројца потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ ја врати позицијата потретседател на партијата и вечерва избра тројца потпретседтели: Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски. Во игра за потпретседател беше и Влатко Ѓорчев, но тој од привремен сега е избран за официјален ...

Мицкоски: Новиот ИК е со силно мотивирани индивидуи

еМагазин - 13.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека новиот состав на Извршниот комитет на партијата избран на седницата на Централниот комитет го сочинуваат силно мотивирани лица кои ќе имаат позитивен придонес во делувањето на партијата.

Мицкоски го реформира ВМРО ДПМНЕ со нови лица во ИК, нови потпретседатели и генерален секретар

AKO - 12.01.2018

,,Станува збор за силно мотивирани индивидуи, луѓе кои поголем дел од својот живот поминале во партиските структури и искусни политичари, така што во периодот што следува, убеден сум дека ВМРО-ДПМНЕ ќе застане на здрави нозе и ќе може што поскоро да ...

Избран новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, ги нема Димовски, Милошоски и Вељаноски

МКД - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот состав на Извршниот комитет (ИК) на партијата, а во неговиот состав веќе ги нема пратениците Илија Димовски, Антонијо Милошоски, како и поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски.

Александар Николовски и Влатко Ѓорчев ќе бидат потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 12.01.2018

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, ќе ги предложи долгодишните пратеници Александар Николовски и Влатко Ѓорчев за нови потпретседатели на партијата, дознава Фокус од високи партиски извори.

Избран новиот извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот состав на Извршниот комитет (ИК) на партијата, а во неговиот состав се најдоа и актерот Тони Михајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци и сопственик на „Кожувчанка“, Митко Јанчев, и ...

Милошоски и Димовски ни во ИК, ни во „прегратката“ на Мицкоски

Локално - 12.01.2018

Станува збор за чистка, за Извршен комитет кој е правен по сугестија на почесниот претседател, и најчесто со „no name“ и послушни личности, велат извори од ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на вечерашниот избор на ИК.

Нов генерален сектретар на ВМРО-ДПМНЕ е Игор Јанушев, ова се тројцата потпретседатели и новиот ИК

Либертас - 12.01.2018

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Порталот Курир кој е близок до опозициската партија го објави новиот состав на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Избрани новиот генерален секретар и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 12.01.2018

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев е избран за генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели беа избрани екс министерот за транспорт и врски – Владо Мисајловски, ...

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели

Нетпрес - 12.01.2018

Поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а за потпретседатели се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски. Одлуката е донесена вечерва на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на ...

ВМРО-ДПМНЕ со нов ИК, генерален секретар и потпретседатели

Алсат-М - 13.01.2018

Со изборот на новиот состав на Извршниот комитет, опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги почна активностите за промени во партијата, најавени по именувањето на Христијан Мицкоски за партиски лидер. Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ синоќа за нов генерален ...

Ова се членовите на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

Членови на ИК се тројца претседатели на општински комитети- Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од Охрид и Орце Ѓорѓиевски од Кисела Вода. За членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, како што дознава КУРИР се избрани и: Владимир Нелоски, Даниела Рангелова, ...

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ: Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

Сител - 12.01.2018

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Нов генерален сектретар со одлука на ЦК е Игор Јанушев. Потпретседатели се Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски.

Мисајловски, Јанчев и Николовски потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница ги избра ексминистерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, и поранешниот пратеник Александар Николовски за потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ.

Поранешниот директор на ЈСП избран за нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.01.2018

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев, е избран за генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет на партијата. Јанушев беше споменат во бомбите на СДСМ за незаконско издавање лични карти.

Спој на млади и искусни партиски кадри: Избран новиот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Република - 12.01.2018

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Новиот список со имиња е спој на млади и искусни партиски кадри. Нов генерален сектретар со одлука на ЦК е Игор Јанушев.

Имињата на новите членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот Извршен комитет по предлог на претседателот Христијан Мицковски. Во Извршниот комитет се претседателите на општински комитети- Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од Охрид и Орце Ѓорѓиевски од Кисела Вода.

Мисајловски, Јанчев и Николоски потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница ги избра ексминистерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, и поранешниот пратеник Александар Николовски за потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ.

Михајловски, Славевски, Ѓорчев, Трајановски во новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра составот на новиот Извршен комитет на партијата. Членови на Извршниот комитет на партијата се Иван Јорданов, Кирил Пецаков, Орце Ѓорѓиевски, Владимир Нелоски, Даниела Рангелова, Игор Николов, Трајко ...

Избрани тројца нови потпретседатели, нов генерален секретар и нов Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Поглед - 12.01.2018

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Нов генерален сектретар со одлука на ЦК е Игор Јанушев. Потпретседатели се Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски.

Нов генерален сектретар на ВМРО-ДПМНЕ е Игор Јанушев, ова се тројцата потпретседатели и новиот ИК

iPortal - 12.01.2018

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Порталот Курир кој е близок до опозициската партија го објави новиот состав на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Избран новиот ИК на ВМРО ДПМНЕ, Милошоски и Димовски не се дел од него

Нова ТВ - 12.01.2018

Во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва беше избран новиот Извршен комитет на партијата. За нов генерален сектретар со одлука на ЦК е назначен Игор Јанушев, кој до неодамна беше директор на ЈСП.