TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американски студии: Бустер дозите се потребни против омикрон

Локално - 22.01.2022

Три американски студии објавени синоќа дадоа дополнителен доказ дека вакцините против коронавирус се ефикасни против сојот омикрон, барем кај луѓето кои примиле бустер дози. Ова се првите големи американски студии за тоа колку вакцините штитат од ...

Сојот омикрон го поткопува растот на американската економија; зголемена бројка невработени

Глас на Америка

СЕ ОГЛАСИ И СЗО: крајот на пандемијата не е ни блиску- можни се нови, послаби соеви

Во Центар

Сте прележале омикрон, а не сте знаеле – еден симптом ќе ви ја реши дилемата

Centar

ДАЛИ Е ОПРАВДАНО СКРАТУВАЊЕТО НА КАРАНТИНОТ? Докторите велат НЕ, Омикрон е најзаразен ОВИЕ денови!

Еспресо

Симптоми на омикрон сојот кои можат да траат со месеци: Повеќе од половина од заболените ги пријавиле овие проблеми

Точка

Симптоми на омикрон сојот кои можат да траат со месеци: Повеќе од половина од заболените ги пријавиле овие проблеми

Lider

Мета Frontline Факултети Panacea.mk Pedijatar.mk MakPress Вечер Прес MakPress

Во Грција откриени два случаи на ΒΑ.2, „скриената“ подваријанта на омикрон

Слободен Печат - 21.01.2022

Два случаи на омикрон 2 , што е подваријанта на омикрон сојот, наречена ΒΑ.2 или 21L, се откриени во Грција , кај патници кои пристигнале од странство и се наоѓаат во изолација, јави дописничката на МИА од Атина.

Во Грција откриени два случаи на ΒΑ.2, „скриената“ подваријантата на Омикрон

ТВ21

Во Грција откриени два случаи на „скриената“ подваријанта на Омикрон

А1 On

Во Грција откриени два случаи на ΒΑ.2, „скриената“ подваријантата на Омикрон

Сител

Во Грција откриени два случаи на „скриената“ подваријантата на Омикрон

Нова ТВ

Во Грција откриени два случаи на ΒΑ.2, „скриената“ подваријантата на Омикрон

Опсервер

„Скриената“ подваријанта на Омикрон пристигна во Грција

Фокус

+инфо Lider Скопје инфо Вечер Прес Република Р.С.Европа MakPress Курир

Руско-италијанска студија: Спутник V штити подобро од омикрон отколку Фајзер

Канал5 - 20.01.2022

Малата прелиминарна лабораториска студија покажа дека нивоата на неутрализирачки антитела кај луѓето инфицирани со варијантата омикрон, вакцинирани со руската вакцина Спутник V, не се намалиле како кај оние кои примиле вакцини Pfizer.

Спутник В обезбедува подобра заштита од омикрон отколку фајзеровата вакцина

Вечер Прес

Истражување откри интересни податоци за ефикасноста на руската вакцина против КОВИД-19

Локално

„Спутник В“ поефикасна од вакцината на „Фајзер“ против омикрон

24Инфо

Студија: „спутник В“ поефикасна од вакцината на „Фајзер“ против омикрон

Точка

Студија: „спутник В“ поефикасна од вакцината на „Фајзер“ против омикрон

Press24

Студија: „спутник В“ поефикасна од вакцината на „Фајзер“ против омикрон

MTM

Н.Македонија