TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) „Овој Божиќ ништо не може да ме спречи“ – Дедо Мраз на британски Tesco со „сертификат“ за имунизација

Нова ТВ - 25.11.2021

Предновогодишната еуфорија е на прагот и таа годинава е во знакот на пандемијата. Рекламните пораки на глобалните фирми на секаков начин ги „ мамат “ коминтентите за нивните палети на производи, во кои неминовно е и присуството на Дедо Мраз.

И Дедо Мраз годинава со КОВИД ПРОПУСНИЦА/ВИДЕО

Вечер Прес - 25.11.2021

Дојде време од годината кога компаниите почнуваат да се тркаат кој ќе има подобра и пооригинална новогодишна реклама во која се појавува Дедо Мраз. Во групата се приклучи и британскиот мултинационален малопродажен ланец Tesco, кој се чини дека веќе ...

Во норвешка реклама Дедо Мраз си фати дечко

Кајгана - 25.11.2021

Норвешката поштенска служба објави реклама каде се зборува за хомосексуална врска помеѓу Дедо Мраз и човек по име Хари и која предизвика низа реакции како во земјата, така и на Стариот континент.

Реклама со геј Дедо Мраз ја подели јавноста: Едни ја поддржуваат љубовната врска, други згрозени од сексуализацијата за ...

Кумановски м. - 25.11.2021

Норвешката пошта објави скапа реклама во која се опишува хомосексуалната врска помеѓу Дедо Мраз и човекот по име Хари. ЛГБТ љубовната афера, која завршува со бакнеж, станала јавна. Снимена по повод 50-годишнината откако Норвешка ја декриминализираше ...

ВИДЕО | Дедо Мраз се бакнува со маж: Љубовната приказна во оваа божиќна реклама ќе ве воодушеви

Слободен Печат - 24.11.2021

Божиќната реклама на норвешката поштенска служба „Постен“ многумина веќе ја нарекуваат реклама на годината, а предизвика бројни реакции на социјалните мрежи со тематиката, содржината и симболиката.

БОЖИЌНАТА РЕКЛАМА ПРЕДИЗВИКА ХАОС Лавина реакции на социјалните мрежи (ВИДЕО)

+инфо - 24.11.2021

Дедо Мраз се вљубува во маж, а тој му пишува писмо на Дедо Мраз со порака: „Сѐ што сакам за Божиќ си ти“. Рекламата за норвешката пошта „Кога Хари го запозна Дедо Мраз“ е направена по повод 50 години декриминализација на хомосексуалноста во оваа ...

ТОЈ Е НА ДЕЦАТА И НЕМА РЕКЛАМА ДЕКА БАКНУВА ЖЕНА, НО…: Дедо Мраз е хомосексуалец во реклама за норвешката пошта ...

Денешен - 24.11.2021

Божиќната реклама за норвешката поштенска служба „Постен“ предизвикува бурни реакции на социјалните мрежи во Норвешка, но и ширум светот, бидејќи во неа Дедо Мраз е прикажан како хомосекусалец, пренесува скопска Република.

Скандалозна реклама: Дедо Мраз претставен како хомосексуалец, реакциите се бурни (ВИДЕО)

Курир - 24.11.2021

Божиќната реклама за норвешката поштенска служба „Постен“ предизвикува бурни реакции на социјалните мрежи во Норвешка, но и ширум светот, бидејќи во неа Дедо Мраз е прикажан како хомосексуалец.

Скандалозна реклама: Дедо Мраз претставен како хомосексуалец, реакциите се бурни (ВИДЕО)

Zoom - 24.11.2021

Божиќната реклама за норвешката поштенска служба „Постен“ предизвикува бурни реакции на социјалните мрежи во Норвешка, но и ширум светот, бидејќи во неа Дедо Мраз е прикажан како хомосексуалец.

Во божиќна реклама во Норвешка Дедо Мраз претставен како хомосексуалец | ВИДЕО

Сител - 25.11.2021

Божиќната реклама за норвешката поштенска служба „Постен“ предизвикува бурни реакции на социјалните мрежи во Норвешка, но и ширум светот, бидејќи во неа Дедо Мраз е прикажан како хомосексуалец.

Новогодишна реклама каква што не сте виделе: Дедо Мраз има момче (ВИДЕО)

Локално - 24.11.2021

Новогодишните реклами обично не повикуваат да купиме подароци за блиските и да уживаме во вкусните семејни гозби. Оваа реклама не повикува да го разбереме и промениме светот на друго ниво.

ДЕДО МРАЗ СЕ ЗАЉУБИЛ ВО МАЖ?! Погледнете ја божикната реклама што ги воодушеви Норвежаните (ВИДЕО)

+инфо - 24.11.2021

Повод за оваа рекламата е 50-годишнината од декриминиализацијата на хомосексуалноста во Норвешка. Божикна реклама на норвешката поштенска служба Постен предизвикува бурни реакции на социјалните мрежи во Норвешка, но и ширум светот.