TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајката на исчезнатата Данка: Само да се врати жива и здрава. Тогаш ќе одговориме на сè

МКД - 02.04.2024

Потрагата по двегодишното девојче Данка Илиќ, кое исчезна пред точно седум дена во Бањско поле во Бор, сè уште трае. Полицијата постојано ја чешла секоја педа од местото каде што последен пат било видено девојчето, а еден сегмент од истрагата е ...

МЕ БОЛИ ШТО МЕ ОБВИНУВААТ, НО НЕ СМЕАМ ДА КОМЕНТИРАМ Се огласи мајката на исчезнатата Данка

+инфо

Проговори мајката на Данка Илиќ: „МЕ БОЛАТ СИТЕ ШЕПКУЛАЦИИ“

Вечер Прес

Ме болат сите овие шпекулации обвинувајќи ме мене и мојот сопруг: мајката на Данка Илиќ првпат по исчезнувањето на ќерката

Макфакс

Мајката на Данка Илиќ: Чекаме да заврши сето ова, само таа да се врати жива и здрава

Скопје1

ДАНКА БИЛА ПРОДАДЕНА ЗА ПОСВОЈУВАЊЕ, А НЕ КИДНАПИРАНА?! Српската полиција разгледува нова можност

+инфо

2-ГОДИШНАТА ДАНКА НЕ МОЖЕЛА ДА ИЗЛЕЗЕ САМА ОД ДВОРОТ Нова шокантна информација во потрагата по исчезнатото девојче во Бор

+инфо

Опсервер Локално Либертас А1 On Сител Lider Рацин Бриф

СЕМЕЈСТВОТО НА ДАНКА СЕ ЛУТИ ЗА ШПЕКУЛАЦИИТЕ: Mајката вети дека ќе одговорат на сите навреди

Фактор - 02.04.2024

Сè што слушам, слушам на телевизија, вели дедото на исчезнатата Данка Илиќ од српскиот град Бор, по која се трага од вторникот. Тој објаснува дека се загрижени и нетрпеливи да дознаат нешто за исчезнатото дете.

„Сè што слушам, слушам на телевизија, не убива нетрпеливоста“ вели дедото на исчезнатата Данка

Фокус

„Се што слушам, слушам на телевизија, сакам да верувам дека ќе ја најдат што побрзо“: дедото на Данка за видеото од Виена на кое наводно се гледа девојчето

Макфакс

„Се што слушам, слушам на телевизија, сакам да верувам дека ќе ја најдат што побрзо“: дедото на Данка за видеото од Виена на кое наводно се гледа девојчето

Опсервер

„Сѐ што слушам, слушам на телевизија, сакам да верувам дека ќе ја најдат што побрзо“: Дедото на Данка за видеото од Виена на кое наводно се гледа девојчето

Точка

Дедото на Данка вели: Не убива нетрпеливоста, секоја секунда се надеваме дека ќе добиеме добри вести

А1 On

Се огласи австриската полиција за снимката на девојче, кое личи на Данка

Канал5 - 02.04.2024

Австриската полиција објави видео од девојче кое личи на исчезнатата Данка (2). Да потсетиме, помина повеќе од една недела од исчезнувањето на малата Данка, на која ѝ се губи секаква трага во Бањско поле, на истокот на централна Србија, објави ...

Виенската полиција за исчезнувањето на малата Данка: „Разговаравме со сведокот и го прегледавме видеото“

Макфакс

Снимката на малата Данка во Виена е невалидна – еден гест го потврдува тоа, тврди полициски старешина

Вечер Прес

СНИМКАТА НА МАЛАТА ДАНКА ВО ВИЕНА БИЛА ЛАЖИРАНА? Гестовите на девојчето го откриваат тоа

+инфо

ФОРЕНЗИЧАР ЗА ВИДЕОТО ОД ВИЕНА: Ова е задача на Интерпол – тие можат да ја решат мистеријата за исчезнувањето на Данка

Вечер Прес

Осми ден се трага по исчезнатата Данка – истрагата се одвива во повеќе правци

Алсат-М

Виенската полиција за исчезнувањето на малата Данка: „Разговаравме со сведокот и го прегледавме видеото“

MTM

Опсервер 24Инфо Вечер Прес Centar Макфакс Точка Опсервер Фактор

Ни трага ни глас од малата Данка Илиќ, истрагата продолжува низ регионот и паралелно во Виена

24 Вести - 02.04.2024

Продолжува потрагата по двегодишната Данка Илиќ, која исчезна пред осум дена во Бањско поле кај Бор. Истрагата е проширена на целата територија на Србија а во потрагата се вклучи и австриската полиција, откако се појави видео според кое, две ...

Полицијата повторно ги проверува сите куќи во Бор: потрагата по исчезнатата Данка продолжува

Макфакс

Полицијата бара нова трага во истрагата за исчезнувањето на малата Данка

Скопје1

Осми ден се трага по малата Данка – истрагата се шири во повеќе правци во Србија, но и во други земји

ТВ21

📽 5 МИСТЕРИИ ВО СЛУЧАЈОТ СО ИСЧЕЗНАТАТА ДАНКА Времето, местото, паркирањето, доаѓањето на таткото…

+инфо

Сè уште нема потврда дали на снимката од Виена е Данка Илиќ – осми ден од потрагата по исчезнатото девојче кај Бор

Телма

Проширена истрагата за двегодишната Данка Илиќ, за првпат се огласи и таткото

Фокус

А1 On PressingTV Во Центар Пулс24 Макфакс Фокус Либертас Телма

Српската полиција ги проверува сите поврзани со исчезнувањето на Данка

Р.С.Европа - 02.04.2024

Потрагата по исчезнатата двегодишна Данка Илиќ е во тек, се проверуваат сите факти и сите лица кои се поврзани со исчезнувањето на девојчето, соопшти српската полиција. Полицискиот мајор Бојана Отовиќ Пјановиќ за Српската радио-телевизија (РТС) ...

Србија: Полицијата ги проверува сите кои би можеле да бидат поврзани со исчезнувањето на двегодишната Данка

МКД

Сите се осомничени во случајот со исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ, наведуваат од полициската истрага

Бизнис Вести

Осми ден се трага по исчезнатата Данка – истрагата се одвива во повеќе правци, велат од српското МВР

360 степени

Мајорот на српската полиција откри до каде стигнала истрагата за исчезнатото девојче Данка

Скопје1

Сите се осомничени во случајот со исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ

Фокус

Полицискиот мајор за исчезнатата Данка: Што се однесува до мене, сите се осомничени

Во Центар

Макфакс Слободен Печат Опсервер MTM Сител Точка Centar Н.Македонија

КРУПЕН ИСЧЕКОР ВО ИСТРАГАТА ЗА ДАНКА Снимките од преминот во Романија и од трамваите во Виена сугерираат едно нешто

+инфо - 02.04.2024

Додека српската полиција идентификувала две возила во кои имало патници слични на двете Романки од видеото од Виена во кое наводно е прикажана Данка, виенската полиција ги прегледува снимките од трамваите и споредувајќи ги движењата и одот на ...

Жените од снимката ги бараат со фоторобот: се очекува виенската полиција да се огласи за видеото со девојчето што личи на Данка

Макфакс

Потрага по малата Данка: Жените од видеото се бараат со фоторобот

24Инфо

ЗА КОЛКУ ПАРИ МОЖЕТЕ ДА КУПИТЕ ДЕТЕ? Данка можеби е пренесена по маршрута за мигранти

+инфо

Поради Драгана Мирковиќ ангажиран приватен детектив во Виена во потрага по малата Данка Илиќ

Во Центар

„ЧЕКАМЕ ПОЛИЦИЈАТА ВО АВСТРИЈА ДА ГО ОТКРИЕ ИДЕНТИТЕТОТ НА РОМАНКИТЕ ОД ВИДЕОТО“: Вклучени се и австриските медиуми, еве што вели Амбасадорот на Србија во Виена за потрагата по исчезнатата Данка

Фактор

И австриската полиција се вклучи во потерата по малата Данка- снимиле слично девојче во Виена

Канал5

Точка МКД Либертас Вечер Прес +инфо Во Центар Фактор Фактор

Виенска полиција: Истрагата е во тек, се проверува дали навистина се работи за девојчето Данка Илиќ

А1 On - 02.04.2024

Виенската полиција денеска соопшти дека истражува дали девојчето кое во саботата вечерта беше видено на трамвајската станица во Виена е навистина исчезнатата Данка Илиќ од Бор. Тоа го изјавија од полицијата на прашањето како напредува истрагата и ...

Пред исчезнувањето мајката на Данка пребарувала колку е оддалечена границата со Романија

Сител

АВСТРИСКАТА ПОЛИЦИЈА ТРАГА ПО РОМАНКИТЕ СНИМЕНИ СО ДЕВОЈЧЕ КОЕ ЛИЧИ НА ДАНКА Енигма е зошто е уапсен полицаец и кому давал информациите од истрагата

+инфо

Какви тајни и кому му раскажал полицаецот од Бор кој е приведен во истрагата за исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ

Скопје1

КОНЕЧНО СЕ ОГЛАСИ ТАТКОТО НА ДАНКА ИЛИЌ ПО ИСЧЕЗНУВАЊЕТО: Еве што вели тој

Фактор

„Одговорот каде е Данка, лежи во Србија – ова е однапред испланирано“: Според Јуриќ нема индикации дека детето било таму во моментот на исчезнувањето

Вечер Прес

Полицијата во Виена покрена истрага за исчезнатата двегодишна Данка од Бор

Во Центар

А1 On Убавина и Здравје А1 On Во Центар 360 степени Телма Нетпрес Во Центар

ШОКАНТНИ ИНФОРМАЦИИ ОД ИСТРАГАТА ЗА ДАНКА: Еве што пребарувала мајката на гугл и што виделе камерите на границата со ...

Фактор - 02.04.2024

Преку деноноќно оперативно работење и увид на камери од граничниот премин Кладово - Турну-Северин, српската полиција дошла до недвосмислен заклучок дека граничниот премин меѓу Романија и Србија го поминале две жени кои личат на лицата од видео кое е ...

Мајката на Данка го „гуглала“ граничниот премин меѓу Србија и Романија пред исчезнувањето на детето

Фокус

Мајката на Данка гуглала за граничниот премин со Романија и за кривична одговорност

А1 On

МАЈКАТА НА ДАНКА ГУГЛАЛА ГРАНИЧЕН ПРЕМИН СО РОМАНИЈА Испливаа информации од телефонот

+инфо

Кратко пред исчезнувањето на Данка мајката гуглала информации за граничниот премин меѓу Србија и Романија

Либертас

Мајката на Данка гуглала информации за граничниот премин меѓу Србија и Романија

Press24

Шокантни се новите информации: Откриено е што пребарувала мајката на исчезнатата Данка на интернет, нова дамка во случајот кој го вознемири Балканот

Курир

PressingTV Женски магазин

ТАА ГИ ЗНАЕ ИНФОРМАЦИИТЕ ЗА ИСЧЕЗНУВАЊЕТО НА МАЛАТА ДАНКА Експертите направија психолошки профил на мајката на ...

+инфо - 02.04.2024

Смиреност и ладнокрвност на мајката на девојчето можеби произлегуваат од тоа што има некакви информации поврзани со исчезнувањето на девојчето. Ако има одредени информации, тогаш гледа излез од сѐ и има одредена сигурност поврзана со целата ...

„ТОА МОЖАТ ДА ГО НАПРАВАТ САМО ДВА ТИПА ЛУЃЕ“ Криминологот објаснува што се крие зад исчезнувањето на Данка: Истражете само една работа!

Во Центар

Ова се 4-те мистерии на исчезнувањето на Данка: Балканот се уште загрижен за судбината на девојчето…

4NEWS

Целото семејство на Данка Илиќ на распит во полиција: некои од нив задржани и по неколку часа

Макфакс

КРИМИНОЛОГОТ СТЕВАНОВИЌ ЗА ДВИЖЕЊАТА НА МАЈКАТА НА ДАНКА: „Ако избришала пораки, тоа е сериозна индикација“

4NEWS

Исказ во полиција даваат сите членови на семејството на исчезнатата Данка Илиќ

А1 On

Нема шанси малата Данка Илиќ сама да излегла од дворот и да исчезнала, смета српски безбедносен епскерт

Скопје1

MTM Опсервер Press24 Точка Пулс24 Centar Вечер Прес

Српскиот амбасадор во Виена: Чекаме полицијата да јави за идентитетот на жените

А1 On - 02.04.2024

Марко Благојевиќ, амбасадорот на Србија во Виена, вели дека очекува полицијата во Австрија да информира за идентитетот на жените од видеото. „Српската дијаспора е тука во голем број, ги следи вестите од Србија и беше важно да се информираат за оваа ...

Се чека идентификација на девојчето од видеото во Виена: Полицијата трага по двете Романки

Фокус

„ОВА Е ПРИОРИТЕТ“: Српскиот амбасадор во Виена ги откри најновите информации за потрагата по малата Данка

4NEWS

Во секој момент се чека идентификација на девојчето од видеото, се огласи српскиот амбасадор во Австрија

Макфакс

Цела Австрија на нозе: „Чудно е што детето е без количка, овде мајките не ги пуштаат децата да шетаат по станица“

Фокус

Цела Австрија споделува фотографии од исчезнатата Данка, вели српска новинарска што живее во Виена

Макфакс

Што знаеме за снимката направена во Виена за која се тврди дека на неа е исчезнатата Данка?

Слободен Печат

Макфакс Вечер Прес Опсервер Курир Нетпрес Слободен Печат Република Опсервер

„Сите се осомничени“: Мајорката на српската полиција за снимката од Виена, на која наводно се гледа Данка Илиќ

Макфакс - 02.04.2024

Во овој момент не би можел да зборувам за конкретни податоци, истрагата е многу динамична и обемна од првиот ден, а се проверуваат сите можни факти и околности. Се проверуваат сите лица кои би можеле да се поврзат со настанот.

„Сите се осомничени“: Мајорката на српската полиција за снимката од Виена на која наводно се гледа Данка Илиќ

Опсервер

„СЕГА СИТЕ СЕ ОСОМНИЧЕНИ“ – мајорка во српската полиција детално за истрагата за малата Данка

Вечер Прес

„Сите се осомничени“: Мајорката на српската полиција за снимката од Виена на која наводно се гледа Данка Илиќ

Centar

„Сите се осомничени“: Мајорката на српската полиција за снимката од Виена на која наводно се гледа Данка Илиќ

MTM

„Сите се осомничени“: Мајорката на српската полиција за снимката од Виена на која наводно се гледа Данка Илиќ

24Инфо

„Сите се осомничени“: Мајорката на српската полиција за снимката од Виена на која наводно се гледа Данка Илиќ

Точка

Вујкото на Данка два часа сослушуван во полиција: „Моите деца и целото семејство се во страв“

Вечер Прес - 01.04.2024

Вујкото на исчезнатата Данка Илиќ денеска два часа бил испрашуван во полициска станица, по што се огласи и кажа дека целото семејство е во страв, како и неговите деца. Мајката, таткото, вујкото и другите членови на семејството на исчезнатaта Данка ...

Вујкото на Данка: Сестра ми отишла по вода во автомобилот, а не во куќата

Република

Вујкото на малата Данка проговори за минутите пред исчезнувањето

Скопје1

Седми ден потрага по малата Данка, се огласи вујкото на исчезнатото девојче: Ќе ви ја кажам вистината…

ТВ21

“Многи текстови во медиумите се потполно лажни” – вујкото на Данка ги опиша настаните непосредно пред исчезнувањето на девојчето

Либертас

„Ќе ви ја раскажам вистината за исчезнувањето на Данка“ – вујкото ги опиша финалните минути во Бањско Поле

Макфакс

Oва е вујкото на Данка (ФОТО)

PressingTV

А1 On Точка Опсервер MTM Press24 Точка Centar Мастило

Виенската полиција го истражува исчезнувањето на девојчето од Србија

Р.С.Европа - 01.04.2024

Австриската полиција се вклучи во истрагата за исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ од Србија, откако се појави видео од Виена на кое се гледаат две жени и едно дете кое наликува на исчезнатото девојче.

Виенската полиција за исчезнувањето на Данка: Изгубено е многу време, проблем е како снимката стигнала во полиција

Макфакс

Австриската полиција се огласи за случајот со исчезнатата Данка: Има еден проблем

Локално

Виенската полиција за исчезнувањето на Данка: Изгубено е многу време, проблем е како снимката стигнала во полиција

Опсервер

Виенската полиција за исчезнувањето на Данка: Изгубено е многу време, проблем е како снимката стигнала во полиција

MTM

Виенската полиција за исчезнувањето на Данка: Изгубено е многу време, проблем е како снимката стигнала во полиција

Точка

Виенската полиција за исчезнувањето на Данка: Изгубено е многу време, проблем е како снимката стигнала во полиција

Centar

Фокус Во Центар

Се огласија од виенската полиција за снимката за која се сомневаат дека е малата Данка

Скопје1 - 01.04.2024

Портпаролот на виенската полиција Маркус Дитрих, како што јави РТС, изјавил дека проблем бил начинот на кој снимката од девојката која личи на исчезнатата Данка Илиќ стигнала до полицијата и дека се изгубило многу време поради тоа.

РТС: Виенската полиција посочува дека е изгубено многу време од појавувањето на снимката со девојчето

Бизнис Вести

Виенската полиција смета дека е изгубено многу време од појавувањето на снимката со девојчето

Слободен Печат

РТС: Виенската полиција посочува дека е изгубено многу време од појавувањето на снимката со девојчето

MakPress

Виенската полиција посочува дека е изгубено многу време од појавувањето на снимката со девојчето

Либертас

РТС: Виенската полиција посочува дека е изгубено многу време од појавувањето на снимката со девојчето

Бриф

РТС: Виенската полиција посочува дека е изгубено многу време од појавувањето на снимката со девојчето

Рацин

Н.Македонија Фактор Република Курир Нетпрес Либертас 24Инфо Пулс24