TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И Џо Бајден влезе во трката за Белата куќа

Локално - 20.03.2019

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден одлучи да учествува на претседателската трка во 2020 година, објави Wall Street Journal. Тој, исто така, го најави почетокот на прибирање финансиски средства за поддршка на неговата кампања.

Џо Бајден кандидат за претседателската трка во 2020 година

Канал5 - 20.03.2019

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден одлучи да учествува на претседателската трка во 2020 година, објави „Wall Street Journal“. Тој, исто така, го најави почетокот на прибирање финансиски средства за поддршка на неговата кампања.