TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Невин лежел 42. години во затвор, сега има само две желби…

Екран - 25.11.2021

Кевин Стрикленд, Афроамериканец од американската сојузна држава Мисури, беше ослободен од обвинението за тројно убиство во 1978. година, по повеќе од 42. години затвор. Сега има 62. години и по речиси половина век поминат зад решетки, сака за прв ...

По 42 години затвор, ослободен невин човек

MTM - 24.11.2021

Кевин Стрикленд, Афроамериканец од американската сојузна држава Мисури, кој беше погрешно осуден за тројно убиство во 1978 година, беше ослободен по повеќе од 42 години затвор. 62-годишниот Стрикленд не престанува да ја негира вината откогако беше ...

Го ослободија невиниот човек по 42 години - Најдолгиот период што невин човек го поминал во затвор во историјата на ...

Press24 - 24.11.2021

СВЕТ По 42 години затвор, ослободен невин човек Објавено пред 2 часа - 24 ноември, 2021 Од Макфакс Кевин Стрикленд, Афроамериканец од американската сојузна држава Мисури, кој беше погрешно осуден за тројно убиство во 1978 година, беше ослободен по ...

Признанието за погрешно сведочење ослободи Американец по 43 години во затвор

Н.Македонија - 24.11.2021

Кевин Стрикленд од американската сојузна држава Мисури поминал 43 години во затвор за злочин во тврди дека не бил вмешан. Судијата Џејмс Велш вчера донесе одлука да ја укине пресудата на 62-годишниот Стрикленд, пренесува „Си-ен-ен“.

ПОРАДИ СУДСКА ГРЕШКА: Бил невин, а 43 години минал во затвор

Курир - 24.11.2021

Афроамериканец, на возраст од 62 години, со одлука на судот во американската сојузна држава Мисури, вчера беше ослободен откако невин минал 43 години во затвор поради судска грешка. Затвореникот, Кевин Стрикленд (62) во 1979 година бил осуден на ...

ПОРАДИ СУДСКА ГРЕШКА: Бил невин, а 43 години минал во затвор

Пулс24 - 24.11.2021

Афроамериканец, на возраст од 62 години, со одлука на судот во американската сојузна држава Мисури, вчера беше ослободен откако невин минал 43 години во затвор поради судска грешка. Затвореникот, Кевин Стрикленд (62) во 1979 година бил осуден на ...

По 43 години ослободен од затвор, судот го осудил доживотно по грешка

Кумановски м. - 24.11.2021

Афроамериканец на возраст од шеесет години беше ослободен во вторник со судска одлука во Мисури, откако поминал 43 години во затвор поради судска грешка. Во 1979 година, Кевин Стрикленд (62) бил осуден на доживотен затвор од страна на поротата само ...

Американец ослободен откако невин 43 години минал во затвор

MakPress - 24.11.2021

Афроамериканец, на возраст од 62 години, со одлука на судот во американската сојузна држава Мисури, вчера беше ослободен откако невин минал 43 години во затвор поради судска грешка. Затвореникот, Кевин Стрикленд (62) во 1979 година бил осуден на ...

Американец ослободен откако невин 43 години минал во затвор

Канал5 - 24.11.2021

Афроамериканец, на возраст од 62 години, со одлука на судот во американската Сојузна држава Мисури, вчера беше ослободен откако невин минал 43 години во затвор поради судска грешка. 62-годишниот Кевин Стрикленд во 1979 година бил осуден на доживотен ...