TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Овен прогнозира: Ливерпул ќе има три сериозни кандидати за титулата следната сезона

Дерби - 29.06.2020

Ливерпул на крајно доминантен начин ја освои титулата во Премиер лигата по пауза од цели 30 години, а во ситуација кога Јирген Клоп и играчите се уште ги собираат импресиите од работата која прерано ја завршија, легендарниот Мајкл Овен веќе се ...

Балотели: Кога Ливерпул ќе ја освои ПЛ, ќе биде крај на светот!

TopSport - 29.06.2020

Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец, Марио Балотели е повторно актуелен поради еден твит од пред 8 години. Ливерпул ја слави својата 19-тата титула во Англија, прва во Премиерлигата, а сите полека се присетуваат на твитот на Балотели ...

Покетино ќе му биде ривал на Ристовски во Португалија!?

Слободен Печат - 29.06.2020

Маурисио Покетино со Тотенхем успеа да стигне до финалето во Лига купот и Лигата на шампионите. Аргентинскиот тренер кој минатата година доби отказ во Тотенхем, според португалскиот медиум „Рекорд“ е најсериозен кандидат за клупата на Бенфика од ...

Фудбалерите на Ливерпул позираа по повод освоената титула во Премиер лигата

СуперСпорт - 29.06.2020

Фудбалерите на Ливерпул за прв пат по цели 30 години ја освоија титулата во Премиер лигата. Токму затоа на радоста им нема крај, па избраниците на Јирген Клоп на секаков начин се обидуваат да ја прослават титулата.

Познат е клубот кој ќе го води Маурсио Покетино

Дриблинг - 29.06.2020

Поранешниот тренер на Тотенхем, Маурисио Покетино од ноември е без ангажман, а според спортскиот весник „Рекорд“, тој од наредната сезона ќе седне на клупата од Бенфика. Аргентинецот со Тотенхем минатата сезона оствари историски резултат со влезот ...

Покетино доби нов договор со Тотенхем

СуперСпорт - 29.06.2020

Синот на Маурисио Покетино, Маурицио потпиша нов договор со тимот на Тотенхем. 19 годишниот крилен фудбалер остана во клубот и покрај тоа што неговиот татко доби отказ, а сега објави фотографија на Инстаграм како потпишува нов договор со клубот.

Клоп со порака до фановите на Ливерпул – Почекајте заедно ќе славиме

Екипа - 29.06.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, им порача на навивачите да го почекаат „вистинското време“ за прослава на титулата во Премиер-лигата. Десетици илјади луѓе ја прославија титулата освоена по 30 години, на улиците на Ливерпул и покрај препораките ...

Таткото го избркаа, но син му не го даваат, Тотнем потпиша нов договор со Покетино помладиот (ФОТО)

24Фудбал - 29.06.2020

Синот на поранешниот тренер на Тотнем, Маурисио Покетино, потпиша нов договор со клубот. Маурицио Покетино, кој речиси има и исто име со својот татко, денеска потпиша нов договор со Тотнем.

Маурицио Покетино потпиша нов договор со Тотенхем!

Спортманија - 29.06.2020

Синот на некогашниот менаџер на Петлите останува во клубот Маурицио Покетино, синот на ексменаџерот на Тотенхем Маурисио Покетино, потпиша повеќегодишен договор со клубот. Младиот крилен играч останува во Тотенхем каде што во иднина ќе се доразвива ...

Маурицио Почетино потпиша нов договор со Тотенхем

Sport M - 29.06.2020

Маурицио Почетино потпиша нов договор со Тотенхем Да, делува збунувачки, но не станува збор за поранешниот менаџер на Тотенхем, туку за неговиот 19-годишен син. Неговиот договор со Спарси заврши во вторникот, но и покрај тоа што неговиот татко го ...

Маурицио Покетино потпиша нов договор со Тотнем (ФОТО)

Sport 1 - 29.06.2020

Маурицио Покетино потпиша нов договор со Тотнем. На прв поглед се чини збунувачки, но не се работи за поранешниот менаџер на „петлите“, туку за неговиот 19-годишен син. Неговиот договор со Тотнем заврши во вторникот, но и покрај тоа што неговиот ...

Маурисио Покетино потпиша нов договор со Тотенхем

Спортски - 29.06.2020

Маурицио Покетино потпиша нов договор со Тотенхем. Да, звучи зачудувачки на прв поглед, но секако не станува збор за поранешниот менаџер на Тотенхем туку за неговиот 19 годишен син. Имено, договорот на Маурицио му завршуваше во вторникот, а и покрај ...

Клоп се обрати до навивачите преку отворено писмо

Спортски - 29.06.2020

Голем број навивачи на Ливерпул се собраа на улиците во градот после поразот на Манчестер Сити против Челзи. Тој резултат на Ливерпул и математички му ја обезбеди титулата на која чека 30 години.

Клоп испрати важна порака до навивачите на Ливерпул

СуперСпорт - 29.06.2020

Тренерот на Ливерпул им се обрати на навивачите на клубот, откако неговиот тим по три децении ја освои титулата во Премиерлигата. Ливерпул три децении чекаше титула во Премиерлигата и конечно сезонава успеа да ја освои, и тоа минатиот четврток кога ...

Клоп испраќа отворено писмо до навивачите на Ливерпул

Sport M - 29.06.2020

Јирген Клоп ги повика навивачите на Ливерпул да ја направат вистинската работа, бидејќи голем број од нив се собраа да слават во Пјер Хед, веднаш штом нивниот клуб ја освои својата прва титула во Премиер лигата по 30 години.

Клоп со писмо до навивачите на Ливерпул: Ќе славиме сите заедно кога ќе дојде време

Sport 1 - 29.06.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, денес ги повика фановите на новиот шампион во Премиер лигата да не ја расипат добро сработената работа во спречувањето на ширење на коронавирусот со големи собири и прослави.

Изненадување: Покетино се сели во Португалија

Спортски - 29.06.2020

Поранешниот тренер на Тотенхем, Маурисио Покетино може да се пресели во Португалија и да седне на кормилото на Бенфика, пренесувата англиските и португалски медиуми. Клубот од Лисабон оваа сезона го води 44-годишниот стратег Бруно Лаже, кој минатата ...

Клоп на времето го одбил Манчестер Јунајтед поради сопругата

Оff.net - 29.06.2020

Најдобриот тренер на денешницата, Јирген Клоп го врати Ливерпул на славните патеки, го направи европски и светски првак, му донесе титула во Премиер после 30 години, но за малку се ова можело да не се случи.

Клоп им порача на Фановите на Ливерпул дека сега не е време за славење на титулата

Сакам да кажам - 29.06.2020

Фановите на Ливерпул мора да почекаат да дојде „вистинско време“ за да ја прослават првата шампионска титула по 30 години пауза, порача тренерот Јирген Клоп. Илјадници луѓе излегоа на улиците откако Ливерпул и официјално ја потврди титулата во ...

Клоп ги замоли фановите на Ливерпул: Сега останете дома, а кога ќе дојде време ќе го обоиме градот во црвено

24Фудбал - 29.06.2020

Јирген Клоп ги замоли фановите на Ливерпул да не прават групни собири како што беше тоа на денот кога ја заверија титулата, тој им вети дека заедно ќе прослават кога ќе има услови за тоа. Ноќта кога Ливерпул ја завери титулата, илијадници фанови се ...

Клоп со „незгодна“ порака до навивачите на Ливерпул

Дриблинг - 29.06.2020

Јирген Клоп се огласи по прославата на навивачите повод 30. титула на Ливерпул, се создаде хаос, се загрози здравјето на многу луѓе. Причинета е штета од најмалку 10.000 фунти, беа упасени неколку навивачи на Ливерпул кои се однесуваа недолично, тоа ...

Клоп ги повика навивачите на Ливерпул да слават со „одговорност“

TopSport - 29.06.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги повика навивачите на „црвените“ да ја слават првата титула по 30 години со одговорност, откако градоначалникот на Ливерпул потврди дека 300 навивачи два часа се тепале со полицијата во петокот.

Гвардиола од секогаш имал џентлменски манири, тоа ќе го почувствува и Ливерпул

СуперСпорт - 29.06.2020

Пеп Гвардиола повеќе од една деценија е во групата на најдобри тренери во светот, и секогаш имал џентлменски манири и голема почит кон ривалите. Манчестер Сити не успеа да ја одбрани титулата во англиската лига оваа сезона, откако Ливерпул беше ...

Која е згодната русокоса која стои зад креаторот на моќниот Ливерпул?

Локално - 29.06.2020

Славниот Ливерпул 30 години чекаше за нова титула. Најзаслужен за овој историски успех на клубот од „Енфилд“ е големиот германски стручњак Јирген Клоп, кој е креатор на овој нов моќен Ливерпул.

Гвардиола: Ќе го дочекаме Ливерпул онака како што заслужува

Спортски - 29.06.2020

Пеп Гвардиола веќе долги години е во групата на најдобрите светски тренери, а многу пати покажувал господски манири и голема почит кон ривалите. Манчестер Сити сезонава не успеа да ја одбрани титулата шампион на Англија бидејќи Ливерпул беше ...

Мислам дека нема да се намали гладот за победи на Ливерпул

Н.Македонија - 29.06.2020

Претседателот на Ливерпул, Том Вернер, се надева дека првата титула за клубот во фудбалската Премиер-лига (вкупно 19-та во најсилната лига на Англија) ќе обезбеди „уште еден период на одржлив успех“, пишува „Би-би-си“.

Гвардиола: Ќе направиме шпалир за Ливерпул, го заслужуваат тоа

MakPress - 28.06.2020

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, потврди за британските медиуми дека „граѓаните“ ќе организираат шампионски шпалир за Ливерпул по повод освојување на титулата, а тоа ќе се случи на натпреварот помеѓу двата тима на „Етихад“, кој е дел од ...

Покетино може да ја предводи Бенфика

MakPress - 28.06.2020

Поранешниот тренер на Тотенхем, Маурисио Покетино може да ја преземе Бенфика, пренесува „Сан“. Клубот од Лисабон оваа сезона го води 44-годишниот стручњак Бруно Лаже. Тој е предводник на португалскиот тим од јануари 2019 година по една и пол година ...

Покетино може да ја предводи Бенфика

Либертас - 28.06.2020

Поранешниот тренер на Тотенхем, Маурисио Покетино може да ја преземе Бенфика, пренесува „Сан“. Клубот од Лисабон оваа сезона го води 44-годишниот стручњак Бруно Лаже. Тој е предводник на португалскиот тим од јануари 2019 година по една и пол година ...

Клоп ги замоли фановите: Кога ќе дојде време ќе го обоиме градот во црвено, а сега останете дома

МКД - 29.06.2020

Јирген Клоп ги замоли фановите на Ливерпул да не прават групни собири како што беше тоа на денот кога ја заверија титулата, тој им вети дека заедно ќе прослават кога ќе има услови за тоа. Ноќта кога Ливерпул ја завери титулата, илијадници фанови се ...

Нова понуда за Покетино

Вечер Прес - 29.06.2020

Поранешниот менаџер на Тотенхем, Маурисио Покетино може да ја преземе Бенфика, пренесува „Сан“. Клубот од Лисабон оваа сезона го води 44-годишниот стручњак Бруно Лаже. Тој е предводник на португалскиот тим од јануари 2019 година по една и пол година ...

Покетино џуниор потпиша нов договор со Тотнем, татко му се врати во клубот да го одбележи тој момент

МКД - 29.06.2020

Новак Ѓоковиќ го помести датумот за вториот тест за коронавирус, повторно ќе се тестира кога ќе поминат 14 дена од самоизолацијата. Маурицио Покетино, кој речиси има и исто име со својот татко, денеска потпиша нов договор со Тотнем.

Балотели: Кога Ливерпул ќе ја освои ПЛ, ќе биде крај на светот!

Макфакс - 29.06.2020

Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец, Марио Балотели е повторно актуелен поради еден твит од пред 8 години. Ливерпул ја слави својата 19-тата титула во Англија, прва во Премиерлигата, а сите полека се присетуваат на твитот на Балотели ...

Покетино може да ја предводи Бенфика

А1 On - 28.06.2020

Поранешниот тренер на Тотенхем, Маурисио Покетино може да ја преземе Бенфика, пренесува „Сан“. Клубот од Лисабон оваа сезона го води 44-годишниот стручњак Бруно Лаже. Тој е предводник на португалскиот тим од јануари 2019 година по една и пол година ...

Гвардиола: Ќе направиме шпалир за Ливерпул, го заслужуваат тоа

Алсат-М - 28.06.2020

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, потврди за британските медиуми дека „граѓаните“ ќе организираат шампионски шпалир за Ливерпул по повод освојување на титулата, а тоа ќе се случи на натпреварот помеѓу двата тима на „Етихад“, кој е дел од ...