TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Скопје санкционирани 63 возачи за брзо возење

24 Вести - 14.05.2021

Во текот на вчерашниот ден полицијата изрекла вкупно 144 мерки на територија на град Скопје од кои 63 за брзо возење и 13 за возење без возачка дозвола. Возачите на мотоцикли направиле 36 прекршоци.

Во Скопје напишани 144 казни за сообраќајни прекршоци

МКД - 14.05.2021

Полицијата во Скопје вчера, во рамките на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот изрече вкупно 144 мерки, меѓу кои 63 за возење повеќе од дозволената, 36 за прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли и 13 за возење без возачка ...

ВИДЕО l 144 сообраќајни прекршоци во Скопје, 63 за брзо возење

Слободен Печат - 14.05.2021

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената ...

144 сообраќајни прекршоци во Скопје, 63 за брзо возење

ТВ21 - 14.05.2021

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената ...

Казни за 47 мотоциклисти на територијата на Скопје

Алсат-М - 14.05.2021

Во текот на вчерашниот ден спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на СВР Скопје за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 47 возачи.

На автопатот Велес-Скопје-Куманово возила „летаат“ и до 70км/ч над дозволеното

Скопје инфо - 14.05.2021

На 13.05.2021 Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Велес – Скопје – Куманово за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се ...

144 сообраќајни прекршоци во Скопје, 63 за брзо возење

Centar - 14.05.2021

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 144 казни, информира МВР, меѓу кои за возење над дозволената брзина 63 санкции, 36 за прекршоци што ги направиле возачите на мотоцикли, 13 за возење без возачка дозвола.

144 сообраќајни прекршоци во Скопје, 63 за брзо возење

Точка - 14.05.2021

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 144 казни, информира МВР, меѓу кои за возење над дозволената брзина 63 санкции, 36 за прекршоци што ги направиле возачите на мотоцикли, 13 за возење без возачка дозвола.

144 сообраќајни прекршоци во Скопје, најмногу за непочитување пропишана брзина

Скопје инфо - 14.05.2021

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената ...

МВР: Во Скопје санкционирани 144 возачи – од нив 63 за брзо возење

Курир - 14.05.2021

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената ...

144 сообраќајни прекршоци во Скопје, 63 за брзо возење

24Инфо - 14.05.2021

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената ...

Полицијата казни 144 граѓани во Скопје, 63 за брзо возење

Фокус - 14.05.2021

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената ...

Во Скопје санкционирани 63 возачи за брзо возење

Бизнис Вести - 14.05.2021

Во текот на вчерашниот ден полицијата изрекла вкупно 144 мерки на територија на град Скопје од кои 63 за брзо возење и 13 за возење без возачка дозвола. Возачите на мотоцикли направиле 36 прекршоци.

Во Скопје санкционирани 63 возачи за брзо возење

Опсервер - 14.05.2021

– Во текот на вчерашниот ден полицијата изрекла вкупно 144 мерки на територија на град Скопје од кои 63 за брзо возење и 13 за возење без возачка дозвола. Возачите на мотоцикли направиле 36 прекршоци.

144 сообраќајни прекршоци во Скопје, 63 за брзо возење

Локално - 14.05.2021

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената ...

Во Скопје санкционирани 144 возачи – од нив 63 за брзо возење

Алфа - 14.05.2021

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената ...

Во Скопје санкционирани 144 возачи – од нив 63 за брзо возење

Нетпрес - 14.05.2021

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената ...

144 сообраќајни прекршоци во Скопје, 63 за брзо возење

MakPress - 14.05.2021

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената ...

47 санкционирани мотоциклисти во Скопје

MakPress - 14.05.2021

Денеска (13.05.2021) спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на СВР Скопје за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 47 возачи.