TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Макфакс - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, поради трговија со дрога. Тројцата, од почетокот на месецов, набавиле наркотична дрога марихуана, од која дел им била наменета за лична употреба, а дел за ...

Покренато обвинение против три лица за продажба на марихуана

Слободен Печат - 14.02.2020

Тројцата, од почетокот на месецов, набавиле наркотична дрога марихуана, од која дел им била наменета за лична употреба, а дел за препродажба на други лица на подрачјето на Гостивар и околните ...

Лишени од слобода албанските државјани Љ.Ш.(28), Ф.Ј.(20) и Р.Б.(36)

Опсервер - 14.02.2020

На 13.02.2020 околу 01.10 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода албанските државјани Љ.Ш.(28), Ф.Ј.(20) и Р.Б.(36). При претрес, извршен со судска наредба, во дом и помошни простории ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Скопје1 - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Press24 - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, поради трговија со дрога. Тројцата, од почетокот на месецов, набавиле наркотична дрога марихуана, од која дел им била наменета за лична употреба, а дел за ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Локално - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

А1 On - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

ММС - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Frontline - 14.02.2020

При претрес во собата во која престојувале осомничените на 13 февруари, како што наведоа од ОЈО, полициските службеници пронашле околу 227 грама марихуана во повеќе најлонски пакувања, дигитала вага и дробилица.

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Република - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Сител - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Нетпрес - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Опсервер - 14.02.2020

– Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

MakPress - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Aлбански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

ТВ21 - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Тројца странци осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Gostivarpress.mk - 15.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...