TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Формула 1 доби„амин“ - почнува на 5. јули во Австрија

24 Вести - 30.05.2020

Владата на Австрија денеска и официјално даде одобрение дека сезоната во Формула 1 може да почне на 5. јули, на „Ред бул ринг“. По неколкуте одложувања и откажувања на трки, овој факт беше очекуван, сепак се чекаше на формално да од австриските ...

Конечно, познато е кога ќе стартува и Формула 1

Sport M - 30.05.2020

По неколкуте одложувања и откажувања на трки, авструските власти дадоа зелено светло, па Формула 1 ќе може да се вози на патеката „Ред бул ринг“ и тоа на 5 јули. Формула 1 уште нема потврдено како ќе изгледа барем почетокот од новиот, променет ...

Ф1: ГН на Австрија добива зелено светло за да започне во јули

Локално - 30.05.2020

Годинашната сезона на Светското првенство во Формула 1 ќе започне на патеката „Ред Бул Ринг“ во Спилберг, Австрија, каде ќе се одржат две натпреварувања за австриското Гран-при, а се закажани за 5 и 12 јули, одлучи австриската влада денеска.

Австрија со зелено светло за двете трки во Формула 1

Дерби - 30.05.2020

Формула 1 шампионат добива се пореално сценарио за почеток на сезоната, откако денеска австриската влада дала зелено светло за почетните трки планирани на „Ред Бул Ринг“. Раководството на Ф1 одамна најави дека според новиот распоред, сезоната треба ...

Формула 1 сезоната доби „зелено светло“ за старт во Австрија

Gol.mk - 30.05.2020

Новата сезона во Формула 1 ќе стартува со трката за Големата Награда на Австрија, нешто што беше предвидено и претходно. Во Ф1 е воведен сигурносен концепт подговен од Ред Бул, па Владата на Австрија даде зелено светло за трката да може да се одржи ...

Владата на Австрија дозволи, Формула 1 стартува на 5 јули на “Ред Бул Ринг“!

SportMedia - 30.05.2020

Очекувано. Како што денеска пренесуваат медиумите во Австрија, Владата на оваа земја одлучила да даде дозвола за одржување на двете трки на Формула 1, и тоа на “Ред Бул Ринг“. Значи Формула 1 оваа сезона ќе има, а ќе стартува на 5 јули, а една ...

Познат датумот кога стартува и Формула 1

Слободен Печат - 30.05.2020

Сезоната во Формула 1 шампионатот ќе започне на патеката Ред Бул ринг во австрискиот Шпилберг, каде ќе се возат возат две трки за Големата награда на Австрија. Австриската влада даде зелено светло трките да се одржат на 5. и 12. јули.

Формула 1 доби датум за старт на сезоната

Sport 1 - 30.05.2020

Миниестерството за здравство на Австрија денеска даде дозвола за одржување на две трки во Формула 1 шампионатот во земјата на 5-ти и 12-ти јули со што и официјално ќе стартува новата сезона со три месеци задоцнување.

Австриската влада даде зелено светло за стартот на Ф1 на 5 јули

TopSport - 30.05.2020

Скратената Формула 1 сезона 2020, конечно, ќе стартува со Австриското ГП на патеката Ред бул ринг на 5 јули, откако австриската влада даде зелено светло за оддржување на трката, секако, без присутни гледачи.

Формула 1 продолжува на 5-ти јули во Австрија

Automedia - 30.05.2020

Моторите во формула 1 ќе брмчат повторно на 5-ти јули во Австрија. Министерството за здравство во земјата го одобри безбедносниот концепт на организаторот на првата трка сезонава. Формула 1 е подготвена за новиот старт.

Австрија даде „зелено“ светло за почеток на Ф1 циркусот

Дриблинг - 30.05.2020

Владата на Австрија им даде дозвола на Формула 1 за одржување на трката на 5. или 12. јули со што и официјално би започнала сезоната во Ф1 циркусот. Според информациите, после повеќенеделни разговори меѓу Ф1 и „Ред Бул Ринг“ е дадено зелено светло ...

За една недела треба да биде познат новиот календар на трки во Formula 1 за 2020

Додај Гас - 30.05.2020

На вчерашниот состанок на FIA, разјаснети се многу детали околу календарот на трки за оваа сезона во Formula 1 годинава. Новиот календар за првенството се очекува да биде објавен следната недела Од она што засега циркулира како информација, ...

Мото ГП сезоната пред колапс, откажани две трки во август и октомври

Gol.mk - 29.05.2020

Организаторите на два настани во рамки од Мото ГП шампионатот денес соопштија лоши вести за навивачите. Челниците на трките во Велика Британија и Австралија потврдија дека најдобрите мотоциклисти на светот оваа година нема да бидат гости во нивните ...

Откажани Мото ГП трките во В. Британија и Австралија

Екипа - 29.05.2020

Мото ГП трките на Силверстоун и Филип Ајленд официјално се откажани. Тоа значи дека годинава сигурно фановите во Велика Британија и Австралија нема да уживаат во најдобрите мотоциклисти во светот.

Холанѓаните чекаа 35 години и на крајот им се урна сонот

Вечер Прес - 29.05.2020

Љубителите на Формула 1 имаат уште една причина за незадоволство, откако организаторите на трката за Големата награда на Холандија беа принудени од безбедносни причини да ја откажат годинешнава трка, која требаше да биде прва во последните 35 години ...

Стартот на Мото ГП е неизвесен, одложени се уште две трки

Дриблинг - 29.05.2020

Денеска е соопштено дека трките за Големите награди на Велика Британија и Австралија се одложени од Мото ГП шампионатот. Трката на легендарната Силверстон требаше да се вози од 28. до 30. август и за прв пат во 70.години од нејзиното постоење истата ...

Откажани две трки oд Мото ГП шампионатот

SportMedia - 29.05.2020

Мото ГП шампионатот доживеа нов удар бидејќи официјално беа откажани трките за Големата награда на Британија и на Австралија кои требаше да се возат на „Силверстон“ односно „Филип ајленд“.

Откажани уште две трки во Мото ГП поради коронавирусот

Sport 1 - 29.05.2020

Денеска официјално беше соопштено дека трките од Мото ГП во Велика Британија и Австралија нема да се возат поради пандемијата на коронавирусот. Трката за Големата награда на Велика Британија требаше да се вози од 28 до 30 август на патеката ...

Официјално откажана уште една трка во Formula 1

Авто Плус - 29.05.2020

Организаторите на трката за Големата награда на Холандија потврдија дека патеката во Зандфорт оваа сезона нема да го нагости најбрзиот циркус на планетата По големиот број шпекулации околу одлуката на организаторите и судбината на оваа трка ...

Откажани се трките во Британија и Австралија

TopSport - 29.05.2020

Мото ГП трките на патеките во Силверстон и Филип ајленд нема да се возат оваа година. Денес е соопштено дека се откажаните Големите награди на Велика Британија и Австралија. „Светската автомобилска индустрија и Дорна со жалење објавуваат дека ...

Откажани се трките во Британија и Австралија

Макфакс - 29.05.2020

Мото ГП трките на патеките во Силверстон и Филип ајленд нема да се возат оваа година. Денес е соопштено дека се откажаните Големите награди на Велика Британија и Австралија. „Светската автомобилска индустрија и Дорна со жалење објавуваат дека ...

Откажани се трките во Британија и Австралија

MTM - 29.05.2020

Мото ГП трките на патеките во Силверстон и Филип ајленд нема да се возат оваа година. Денес е соопштено дека се откажаните Големите награди на Велика Британија и Австралија. „Светската автомобилска индустрија и Дорна со жалење објавуваат дека ...

Австриската влада даде зелено светло за стартот на Ф1 на 5 јули

Макфакс - 30.05.2020

Скратената Формула 1 сезона 2020, конечно, ќе стартува со Австриското ГП на патеката Ред бул ринг на 5 јули, откако австриската влада даде зелено светло за оддржување на трката, секако, без присутни гледачи.

Формула 1 доби датум за старт на сезоната

Курир - 30.05.2020

Миниестерството за здравство на Австрија денеска даде дозвола за одржување на две трки во Формула 1 шампионатот во земјата на 5-ти и 12-ти јули со што и официјално ќе стартува новата сезона со три месеци задоцнување.