TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Звуци од четири гитари синоќа ја исполнија црквата „Света Софија“

А1 On - 14.08.2019

Незаборавно музичко патување со четири гитари приреди синоќа италијанскиот квартет „Апеирон“ за многубројната публика на фестивалот „Охридско лето“. Врвните гитаристи од овој ансамбл, Влатко Боцевски, Вјекослав Црнобори, Микеле Амбрози и Рафаеле ...

Италијански квартет гитари вечерва на Охридско лето

Сакам да кажам - 13.08.2019

Квартетот гитари „Апеирон“ вечерва во 21 часот ќе одржи концерт на Охридско лето, во црквата „Св. Софија“. Ќе настапат гитаристите Микеле Амбрози, Влатко Боцевски, Вјекослав Црнобори и Рафаеле Пизано.

Вечер со гитари на „Охридско лето“ со квартетот „Апеирон“

24 Вести - 13.08.2019

Музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот концерт на квартетот на гитари „Апеирон“, составен од уметниците Микеле Амбрози, Влатко Боцевски, Вјекослав Црнобори и Рафаеле Пизано.

Бенсман саксофон квартет, вистинско освежување за публиката на „Охридско лето“

Макфакс - 13.08.2019

Концерт што долго ќе се памети приреди Бенсман саксофон квартетот кој синоќа настапи на „Охридско лето“ со маестрално музицирање и со внимателно одбран репертоар. Вечерта на саксофони во црквата „Света Софија“ која и покрај исклучително топлото ...

Звуци од четири гитари синоќа ја исполнија црквата „Света Софија“,вечерва концерт на ансамблот „Игњац Фукс“

OhridNews - 14.08.2019

Незаборавно музичко патување со четири гитари приреди синоќа италијанскиот квартет „Апеирон“ за многубројната публика на фестивалот „Охридско лето“. Врвните гитаристи од овој ансамбл, Влатко Боцевски, Вјекослав Црнобори, Микеле Амбрози и Рафаеле ...

Вечер со гитари на „Охридско лето“ со квартетот „Апеирон“

Локално - 13.08.2019

Музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот концерт на квартетот на гитари „Апеирон“, составен од уметниците Микеле Амбрози, Влатко Боцевски, Вјекослав Црнобори и Рафаеле Пизано.

Бурни овации за Бенсман саксофон квартетот

Република - 13.08.2019

Концерт што долго ќе се памети приреди Бенсман саксофон квартетот кој синоќа настапи на „Охридско лето“ со маестрално музицирање и со внимателно одбран репертоар. Вечерта на саксофони во црквата „Света Софија“ која и покрај исклучително топлото ...

Влатко Боцевски од квартетот „Апеирон“: Нема подобра шанса за настап во Македонија од „Охридско лето“

Република - 14.08.2019

Незаборавно музичко патување со четири гитари приреди синоќа италијанскиот квартет „Апеирон“ за многубројната публика на фестивалот „Охридско лето“. Врвните гитаристи од овој ансамбл, Влатко Боцевски, Вјекослав Црнобори, Микеле Амбрози и Рафаеле ...

Вечер со гитари на „Охридско лето" со квартетот „Апеирон"

Канал5 - 13.08.2019

Музичката програма на „Охридско лето" продолжува со вечерашниот концерт на квартетот на гитари „Апеирон", составен од уметниците Микеле Амбрози, Влатко Боцевски, Вјекослав Црнобори и Рафаеле Пизано.

Бенсман саксофон квартет – вистинско освежување за публиката на „Охридско лето“

Слободен Печат - 13.08.2019

Публиката по завршувањето на концертната програма со бурни овации ги врати уметниците повторно на подиумот, по што тие го отсвирија Хорхе Лопез Марин со композицијата „Ел медико де пијанос“, милозвучни ноти, напишани токму за саксофон квартет.

Вечер со квартетот на гитари „Апеирон“ на „Охридско лето“

+инфо - 13.08.2019

Квартетот има настапувано во Италија (Вила Манин ди Пасариано, на Меѓународниот фестивал „Nei suoni dei luoghi”, во замокот Мирамаре во Трст, Концертен преглед „Енрико Меркалали”, Асоцијација „Мауро Џулијани“, Гориција, на фестивалот „Nuovi Spazi ...

Вечер на саксофони во црквата „Света Софија“

Н.Македонија - 14.08.2019

Концерт што долго ќе се памети приреди „Бенсман саксофон квартет“, кој настапи на „Охридско лето“ со маестрално музицирање и со внимателно одбран репертоар. Вечерта на саксофони во црквата „Света Софија“, која и покрај исклучително топлото време ...

Вечер со гитари на „Охридско лето“: Квартетот „Апеирон“ во Св. Софија

Република - 13.08.2019

Музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот концерт на квартетот на гитари „Апеирон“, составен од уметниците Микеле Амбрози, Влатко Боцевски, Вјекослав Црнобори и Рафаеле Пизано.

Концерт на гитарскиот квартет „Апеирон“

OhridNews - 13.08.2019

Вечерва, со почеток во 21 часот, во рамки на фестивалот „Охридско лето“, во црквата Света Софија ќе се одржи концерт на гитарскиот квартет „Апеирон“ во кој членуваат Микеле Амбрози, Влатко Боцевски, Вјекослав Црнобори, Рафаеле Пизано.

Вечер со гитари на „Охридско лето“ со квартетот „Апеирон“

MakPress - 13.08.2019

Музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот концерт на квартетот на гитари „Апеирон“, составен од уметниците Микеле Амбрози, Влатко Боцевски, Вјекослав Црнобори и Рафаеле Пизано.

На „Охридско лето“ вечерва концерт за гитарски квартет

Макфакс - 13.08.2019

Квартетот гитари „Апеирон“ вечерва ќе одржи концерт во рамките на музичката програма на фестивалот „Охридско лето“. Во црквата „Сцвета Софија“, во стандардниот фестивалски термин, 21 часот, ќе настапат гитаристите Микеле Амбрози, Влатко Боцевски, ...

Вечерва концерт за гитарски квартет „Аперион“

МКД - 13.08.2019

Квартетот гитари „Апеирон" вечерва ќе одржи концерт во рамките на музичката програма на фестивалот „Охридско лето". Во црквата „Света Софија“, во стандардниот фестивалски термин, 21 часот, ќе настапат гитаристите Микеле Амбрози, Влатко Боцевски, ...

Вечер со гитари на „Охридско лето“ со квартетот „Апеирон“

1tv - 13.08.2019

Музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот концерт на квартетот на гитари „Апеирон“, составен од уметниците Микеле Амбрози, Влатко Боцевски, Вјекослав Црнобори и Рафаеле Пизано.

Вечер со гитари на „Охридско лето“ со квартетот „Апеирон“

PressingTV - 13.08.2019

Музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот концерт на квартетот на гитари „Апеирон“, составен од уметниците Микеле Амбрози, Влатко Боцевски, Вјекослав Црнобори и Рафаеле Пизано.