TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија бара состанок на Советот за безбедност на ОН за украинската нуклеарна централа

Р.С.Европа - 10.08.2022

Рускиот претставник во Обединетите нации Дмитриј Полјански изјави дека Москва побарала состанок на Советот за безбедност на ОН на 11 август за да се разговара за прашањата околу нуклеарната централа Запорожје што нејзините војници ја зазедоа на ...

Украинската нуклеарна централа среде пожар, жителите стравуваат од катастрофа

Во Центар

Г7 бара од Русија веднаш „да ѝ ја предаде“ нуклеарната централа Запорожје на Украина

Локално

Колку е опасна ситуацијата околу нуклеарката во Запорожје?

Кумановски м.

Руски генерал се закани со бомбардирање на нуклеарката Запорожје

Кумановски м.

„Катастрофата во Запорожје би го надминала Чернобил“

Кумановски м.

Советот за безбедност во четврток за нуклеарката Запорожје

Кумановски м.

Еспресо Локално Deutsche Welle Во Центар Локално Кумановски м. Денар Кумановски м.

Русија со критики за ОН во однос на Запорожје и побара седница на СБ на ОН за нуклеарната централа

MakPress - 10.08.2022

Руското Министерство за надворешни работи упати остри обвинувања против Обединетите Нации околу ескалација на безбедносната криза во украинската нуклеарна централа Запорожје и предупреди дека светот е „пред пропаст“.

Русија до ОН: Светот оди во пропаст

Независен

СВЕТОТ Е ПРЕД ПРОПАСТ Русија испрати предупредување до ОН

+инфо

Русија со критики за ОН во однос на Запорожје и побара седница на СБ на ОН за нуклеарната централа

24Инфо

Русија со критики за ОН во однос на Запорожје и побара седница на СБ на ОН за нуклеарната централа

Опсервер

Русија со критики за ОН во однос на Запорожје и побара седница на СБ на ОН за нуклеарната централа

Курир

Русија со критики за ОН во однос на Запорожје и побара седница на СБ на ОН за нуклеарната централа

Нетпрес

Министрите за надворешни работи од Г7 ја повикаа Русија да ја врати нуклеарната централа Запорожје под украинска ...

Слободен Печат - 10.08.2022

Групата седум индустриски најразвиени земји ја осуди руската окупација на нуклеарната централа Запорожжје и ја повика Москва веднаш да и ја врати целосната контрола на централата на Украина.

Г7: Руската контрола на нуклеарната централа во Украина го загрозува регионот

Опсервер

Г7: Руската контрола на нуклеарната централа во Украина го загрозува регионот

А1 On

Г7: Руската контрола на нуклеарната централа во Украина го загрозува регионот

Курир

Г7: Руската контрола на нуклеарната централа во Украина го загрозува регионот

MakPress

Г7: Руската контрола на нуклеарната централа во Запорожје го загрозува регионот

Денешен

Г7: Руската контрола на нуклеарната централа во Украина го загрозува регионот

Вечер Прес

Нетпрес OhridNews 24Инфо Либертас

Русија инсталираше систем за противвоздушна одбрана во украинската нуклеарна централа

4NEWS - 10.08.2022

Руските сили почнаа да инсталираат систем за противвоздушна одбрана во најголемата европска нуклеарна централа, откако гранатирањето на окупираната украинска централа предизвика загриженост за нејзината безбедност, јавија ДПА и БТА.

Русија инсталира систем за противвоздушна одбрана во украинската нуклеарна централа Запорожје

Во Центар

Русија инсталира систем за противвоздушна одбрана во украинската нуклеарна централа Запорожје

24Инфо

Русија инсталира систем за противвоздушна одбрана во украинската нуклеарна централа Запорожје

А1 On

РУСИТЕ ИНСТАЛИРААТ ПВО СИСТЕМ ВО ЗАПОРОЖЈЕ Нуклеарната централа ќе ја бранат ракети

+инфо

Русија инсталира систем за противвоздушна одбрана во украинската нуклеарна централа Запорожје

Вечер Прес

Русија поставува систем за противвоздушна одбрана во украинската нуклеарка Запорожје

Независен

Опсервер Курир Нетпрес MakPress CivilMedia