TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снегот ги блокира патните правци Охрид-Ресен и Охрид-Кичево

24 Вести - 13.02.2018

Денешниот снег ги парализира патиштата до Охрид. Поради излизгување на два камиони околу триесетина автомобили еден час беа заглавени во снегот кај превојот Буково на патот Охрид-Ресен. Излизгани беа и неколку автомобили, но за среќа повредени нема.

Западна Македонија отсечена од снег, мвр апелира да не се трга на пат

Сакам да кажам - 13.02.2018

Врнежите од снег во западните делови на земјава, попладнево ги отсекоа од сообраќај дел од патиштата. Забрана за движење на тешки и на патнички возила има кон планинскиот превој Буково. Како што јавува дописникот на САКАМДАКАЖАМ.МК од Охрид, патот ...

Битола – Ресен затворен поради сообраќајка, Ресен – Охрид поради излизгани возила и шлепери

Орбис - 13.02.2018

Сообраќајна несреќа и излизгани возила е причината поради која е затворен за сообраќај патниот правец Битола – Ресен, јавуваат заглавени возачи на патниот правец. Неколку изреволтирани возачи се јавија во редкацијата на Орбис, тие велат дека повеќе ...

Обилен снег на дел од патиштата

МРТ - 13.02.2018

Од полицијата апелираат возилата да се користат само ако е тоа неопходно за да се избегнат несакани последици. Целосна забрана за движење на моторни возила на планинскиот превој „Буково“. Полицијата информира дека поради обилните снежни врнежи, ...

Забрана за движење кон Пресека, Буково и „Ќафасан“ поради обилни врнежи од снег

Макфакс - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана за движење кон планинскиот превој Буково важи и ...

МВР : забрана за тешки товарни возила на „Пресека“, „Буково“ и кон граничниот премин „Ќафасан“

Канал5 - 13.02.2018

МВР со предупредување за возачите и забраната за тешки товарни возила . Поради обилните снежни врнежи на подрачјето, СВР Охрид презема засилени мерки за безбедност и контрола на сообраќајот и спроведува мерки за забрана на движење на тешки товарни ...

Забрана за движење кон Пресека, Буково и „Ќафасан“ поради обилни врнежи од снег

Вечер - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана за движење кон планинскиот превој Буково важи и ...

Забрана за движење на тешки товарни возила кон Пресека и Буково, како и кон граничниот премин Ќафасан

А1 On - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи на подрачјето, СВР Охрид презема засилени мерки за безбедност и контрола на сообраќајот и спроведува мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини „Пресека“, „Буково“ и кон граничниот ...

МВР: Не возете кон „Пресека“, „Буково“ и кон граничниот премин „Ќафасан“

+инфо - 13.02.2018

МВР апелира на исклучива нужност во користењето на патничките автомобили кон спомнатите патни правци и целосно почитување на важечките забрани. Поради обилните снежни врнежи, СВР Охрид презема засилени мерки за безбедност и контрола на сообраќајот и ...

Обилен снег на дел од патиштата, забрана за автомобили преку „Буково“

Алсат-М - 13.02.2018

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево и Охрид-Ресен да се вози при исклучителна ...

Забрана за движење и на автомобили преку „Буково“ поради обилни снежни врнежи

Курир - 13.02.2018

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево и Охрид-Ресен да се вози при исклучителна ...

Обилен снег на дел од патиштата, забрана за автомобили преку „Буково“...

Н.Македонија - 13.02.2018

Обилен снег на дел од патиштата, забрана за автомобили преку „Буково“ Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила.

Поради обилните снежни врнежи забрана на движење на тешки товарни возила на „Пресека“, „Буково“и „Ќафасан”

Тера - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи на подрачјето, полиција презема засилени мерки за безбедност и контрола на сообраќајот и спроведува мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини „Пресека“, „Буково“ и кон граничниот премин ...

Забрана за движење кон Пресека, Буково и „Ќафасан“ поради обилни врнежи од снег

Кајгана - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана за движење кон планинскиот превој Буково важи и ...

Обилен снег на дел од патиштата, забрана за автомобили преку „Буково“

Сител - 13.02.2018

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево и Охрид-Ресен да се вози при исклучителна ...

Поради обилни врнежи од снег е воведена забрана за движење кон Пресека, Буково и Ќафасан

Денар - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана за движење кон планинскиот превој Буково важи и ...

Обилен снег во голем дел од Македонија, МВР апелира да се вози само ако е неопходно

еМагазин - 13.02.2018

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево и Охрид-Ресен да се вози при исклучителна ...

Забрана за движење кон Пресека, Буково и „Ќафасан“ поради обилни врнежи од снег

Точка - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана за движење кон планинскиот превој Буково важи и ...

Обилни врнежи од снег во Македонија: Воведена забрана за возила на овие патишта

Press24 - 13.02.2018

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево и Охрид-Ресен да се вози при исклучителна ...

Забрана за движење кон Пресека, Буково и „Ќафасан“ поради обилни врнежи од снег

Локално - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана за движење кон планинскиот превој Буково важи и ...

Обилен снег на дел од патиштата, забрана за автомобили преку „Буково“

Популарно - 13.02.2018

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево и Охрид-Ресен да се вози при исклучителна ...

Забрана за сообраќај на некои превои и патни правци поради обилни врнежи од снег

Фактор - 13.02.2018

Забрана за движење на тешки товарни возила и на автомобили на одредени места во Македонија. На планинските превои Пресека, Буково и кон граничниот премин Ќафасан има забрана за движење на тешки товарни возила, а на Буково има забрана за движење и на ...

Забрана за камиони на планинските премини Пресека, Буково и Ќафасан

МКД - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи на подрачјето, СВР Охрид презема засилени мерки за безбедност и контрола на сообраќајот и спроведува мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин ...

Поради обилни врнежи од снег е воведена забрана за движење кон Пресека, Буково и Ќафасан

Скопје24 - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана за движење кон планинскиот превој Буково важи и ...

МВР вечерва излезе со многу важна вест за возачите

Sky - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи на подрачјето, СВР Охрид презема засилени мерки за безбедност и контрола на сообраќајот и спроведува мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини „Пресека“, „Буково“ и кон граничниот ...