TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бизнисите на Кондоминас во Македонија биле поврзани со сите македонски влади

МКД - 12.01.2014

Сопственик на ТВ Алфа, дел од бизнисот и корупцискиот скандал со Телеком во Македонија, дел од планот грчки инвестиции за компромис со името, купено земјиште во центарот на Скопје за изградба на ...

Уапсен грчкиот инвеститор Кондоминас

Алсат-М - 11.01.2014

Уапсен е Димитрис Кондоминас, грчкиот бизнисмен кој доби дозвола да гради хотел и друг објект на централниот скопски плоштад „Македонија“. Со Кондоминас се уапсени уште две лица во Атина и Солун, а ...

Грција: По Кондоминас, уапсен и Филипидис

Deutsche Welle - 11.01.2014

Поранешниот член на управата на грчката Постбанк, Филипидис, е уапсен синоќа во Истанбул од турската полиција. Поради корупциски скандал, издаден е налог за притвор на 25 лица, меѓу кои и бизнисменот ...

Уапсен познатиот грчки бизнисмен Димитрис Кондоминас

Макфакс - 11.01.2014

Тројца познати грчки бизнисмени се приведени од страна на грчката полиција, додека по седуммина се трага, јавуваат во сабота грчките медиуми. Грчката полиција во сабота соопшти дека во петокот вечер ...

Грција: По Кондоминас, уапсен и Филипидис

Локално - 11.01.2014

Поранешниот член на управата на грчката Постбанк, Филипидис, е уапсен синоќа во Истанбул од турската полиција. Поради корупциски скандал, издаден е налог за притвор на 25 лица, меѓу кои и бизнисменот ...

Уапсен грчкиот бизнисмен Кондоминас

Нетпрес - 11.01.2014

Тројца познати грчки бизнисмени се уапсени од грчката полиција, додека по седуммина други се уште се трага, објавија денеска медиумите во Грција. Грчката полиција соопшти дека во петокот вечер во ...

Уапсен познатиот грчки бизнисмен Димитрис Кондоминас

Кајгана - 11.01.2014

Тројца познати грчки бизнисмени се приведени од страна на грчката полиција, додека по седуммина се трага, јавуваат во сабота грчките медиуми. Грчката полиција во сабота соопшти дека во петокот вечер ...

Уапсен грчкиот бизнисмен Кондоминас

Точка - 11.01.2014

Тројца познати грчки бизнисмени се уапсени од грчката полиција, додека по седуммина други се уште се трага, објавија денеска медиумите во Грција. Грчката полиција соопшти дека во петокот вечер во ...

За упасениот Димитрис Кондоминас и неговите македонски бизниси и Скопје 2014 !?

Локално - 11.01.2014

Грчкиот бизнисмен Димитрис Кондоминас заедно со уште двајца поранешни функционери од Поштенска банка, се уапсени по обвинение за перење пари и проневера.

За Димитрис Кондоминас и неговите македонски бизниси: Скопје 2014 ќе остане недоизградено?

Фактор - 11.01.2014

. Кондоминас заедно со уште двајца поранешни функционери од Поштенска банка, се уапсени по обвинение за перење пари и проневера. Грчкото јавно обвинителство објави документ во кој детално се ...

Корупциски скандал во Грција, уапсен и Кондоминас

Deutsche Welle - 10.01.2014

Грчките правосудни органи откриле нов случај на перење пари и проневера. Во документ на Јавното обвинителство објавен денеска во медиумите е опишано како Поштенска банка доделила 400 милиони евра ...

Грција: Апсења за криминал, меѓу нив и Кондоминас

Нова ТВ - 10.01.2014

Тројца лица се уапсени, издадени се седум потерници за апсење и дваесет и пет обвинети- ова е резултатoт на неколкумесечната судска истрага за случајот на незаконско земање заеми од Постбенк ...

Кондоминас пред апсење

Фактор - 10.01.2014

Грчкото Јавно обвинителство објави документ во кој детално се опишува како грчката Поштенска банка (ТТ) во периодот меѓу 2007. и 2012. година загубила над 400 милиони евра преку „гнили“ кредити, ...

Уапсен и инвеститорот Кондоминас, кој требаше да го гради „Офицерски дом“ и хотел во Скопје?

А1 On - 10.01.2014

Финансиски скандал ја тресе Грција. Тројца се уапсени, се трага по седуммина. Грчката полиција минатата ноќ во Атина и Солун уапси тројца мажи на возраст од 47, 48 и 75.

Инвеститорот Кондоминас,кој требаше да го гради “Офицерски дом” зад решетки!?

Локално - 10.01.2014

Тројца се уапсени, се трага по седуммина ,а дваесет и петмина се обвинети во најновиот финансики скандал кој денеска ја потресе Грција. Грчкото обвинителство сите ги товари за незаконско земање заеми ...

Уапсен грчкиот бизнисмен Димитрис Кондоминас

еМагазин - 10.01.2014

Грчкиот бизнисмен Димитрис Кондоминас (75), заедно со уште двајца поранешни функционери од Hellenic Postbank, се уапсени под обвинение за перење пари, пренесува Ројтерс.