TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Големо изненадување, човекот на Шекеринска влезе во трката за нов лидер на СДСМ, има блиски врски со масоните

Во Центар - 03.12.2021

Јован Деспотовски поднесе кандидатура и влезе во трката за нов лидер на СДСМ, сега бројката на кандидати се заокружи на четири имиња. По доаѓањето на СДСМ на власт, Деспотовски беше директор на Фондот за иновации и технолошки развој, а сега е ...

Не му се спротивставувам на Заев со кандидатурата, вели Деспотовски

Локално

Деспотовски: Не му се спротивставувам на Заев со кандидатурата

Press24

Деспотовски: Не му се спротиставувам на Заев со кандидатурата за лидер на СДСМ

Република

Деспотовски: Не му се спротивставувам на Заев со кандидатурата

Либертас

Не му се спротивставувам на Заев со кандидатурата за лидер на СДСМ, вели Деспотовски

Слободен Печат

И Директорот на ТИРЗ Деспотовски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ, 4 кандидати во трка за нов лидер

Сакам да кажам

Сител Фокус 360 степени Р.С.Европа Фокус Курир Бриф Press24

Хронологијата на лидeрските битки во СДСМ: Вторите непосредни избори „повозбудливи” од првите

360 степени - 03.12.2021

Од аспект на бројката на пријавени кандидати, претстојните внатрепартиски избори повеќе наликуваат на партиските конгреси во 2004 и во 2013 година, кога имаше по тројца кандидати – тогаш за наследник на Црвенковски По вторпат годинава СДСМ оди на ...

Заврши поднесувањето кандидатури за претседател на СДСМ

Канал5

И Јован Деспотовски поднесе кандидатура - четворица „атакуваат“ на кормилото на СДСМ

Deutsche Welle

Четири кандидатури за претседател на СДСМ

Нетпрес

Тројца кандидати во битката за тронот на СДСМ

24 Вести

Четворица кандидати во трката за нов лидер на СДСМ

Н.Македонија

МИЛЕ ЗЕЧЕВИЌ НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ЛИДЕР НА СДСМ - ова не значи дека ќе останам настрана од клучните процеси за мојата партија

Фактор

Фактор еМагазин Локално Фокус Телма Либертас Вечер Прес Република

СДСМ со четири кандидати за наследник на Заев, во ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски е единствен кандидат

Телма - 03.12.2021

Најголемите партии од власта и од опозицијата, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, на ист ден, на 12 декември ќе ги бираат своите партиски лидери. Кај социјалдемократите каде денеска истече рокот за поднесување на кандидатурите стигнаа четири пријави за иден лидер ...

Четворица кандидати ќе се борат за следен претседател на СДСМ

Алсат-М

Истече рокот за самокандидирање во СДСМ: Четворица се пријавија на изборите за наследник на Заев

360 степени

Партиски конгреси- Заев заминува, Мицкоски ќе се освежи со нов мандат

Р.С.Европа

ТРОЈЦА СИГУРНИ, УШТЕ КОЛКУ ВЛЕГУВААТ: Последен ден за кандидирање, кој ја сака позицијата на Заев во СДСМ

Фактор

Доставени три кандидатури за претседател на СДСМ, рокот истекува денеска во 16 часот

Бизнис Вести

Доставени три кандидатури за претседател на СДСМ, рокот истекува денеска во 16 часот

24Инфо

Бриф Независен Курир Нетпрес Опсервер Сител Нова ТВ ТВ21

ЈОВАН ДЕСПОТОВСКИ ПОДНЕСЕ КАНДИДАТУРА ЗА ЛИДЕР НА СДСМ Целта ми е да обезбедам повисок квалитет на живот

+инфо - 03.12.2021

Деспотовски е член на СДСМ веќе 25 години и како што истакна, може да понуди нов концепт околу кој ќе се обедини не само партијата, туку и општеството. Кандидатура за нов лидер на СДСМ денеска поднесе и актуелниот директор на Дирекцијата на ТИРЗ, ...

Јован Деспотовски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

Скопје1

Деспотовски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ, „Концепт 28″ е насловената програмата со фокус на луѓето

24Инфо

И Јован Деспотовски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

МКД

Јован Деспотовски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

Канал5

И Јован Деспотовски влезе во трката за нов лидер на СДСМ

еМагазин

Јован Деспотовски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

Lider

Скопско Ехо Слободен Печат Фактор Точка Алсат-М ТВ21 24 Вести 4NEWS