TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Максим Димитриевски: Овие избори ќе бидат реприза на локалните во 2021 г. – СДСМ ќе изгуби, а ВМРО-ДПМНЕ нема да победи

360 степени - 22.02.2024

Платформите со кои излегоа ДУИ и претседателскиот кандидат Арбен Таравари за промени на Уставот со кои во иднина претседателот би се избирал во Парламентот, Димитриевски ги оцени како предизборен маркетинг.

Максим Димитриевски: Овие избори ќе бидат реприза на локалните во 2021 г. – СДСМ ќе изгуби, а ВМРО-ДПМНЕ нема да победи

365

Максим Димитриевски: Овие избори ќе бидат реприза на локалните во 2021 г.

Пулс24

Прв конгрес на ЗНАМ, официјализирана претседателската кандидатура на Максим Димитриевски

А1 On - 22.02.2024

На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ – За наша Македонија што се одржа вечерва во Скопје е официјализирана претседателската кандидатура на Максим Димитриевски. Димитриевски во својот говор истакна дека доколку биде избран за шеф на ...

Прв конгрес на ЗНАМ, официјализирана претседателската кандидатура на Максим Димитриевски

Локално

Ќе направиме суштински промени на политичката сцена, Максим Димитриевски ја официјализираше претседателската кандидатура

Н.Македонија

Прв конгрес на ЗНАМ, Максим Димитриевски официјално со кандидатура за претседател на државата

Фокус

Прв конгрес на ЗНАМ, официјализирана претседателската кандидатура на Максим Димитриевски

Во Центар

И официјално Максим Димитриевски кандидат за претседател: Уставот не е обичен тефтер хартија кој што треба да се менува во континуитет

Република

УСТАВОТ НЕ Е ОБИЧЕН ТЕФТЕР ХАРТИЈА КОЈ ТРЕБА ЧЕСТО ДА СЕ МЕНУВА И официјално Максим Димитриевски кандидат за претседател

+инфо

МКД ТВ21 Либертас

Максим Димитриевски- претседателски кандидат на ЗНАМ: Ќе се заложам да се одредат црвени линии

Канал5 - 22.02.2024

Вечерва на Првиот Конгрес на ЗНАМ официјализирана е претседателската кандидатура на Максим Димитриевски... Од утре почнува постапката за собирање на потребните потписи за учество на претседателските избори.

Прв конгрес на ЗНАМ, официјализирана претседателската кандидатура на Максим Димитриевски

Press24

Прв конгрес на ЗНАМ, официјализирана претседателската кандидатура на Максим Димитриевски

Слободен Печат

Прв Конгрес на „ЗНАМ“, Димитриевски кандидат ЗА претседател

Тера - 23.02.2024

На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ – За наша Македонија што се одржа вечерва во Скопје е официјализирана претседателската кандидатура на Максим Димитриевски. „Среќен и задоволен сум што основавме нов политички субјект, особено ...

Ќе стане ли Максим Димитиревски претседателски кандидат?

Press24

ЗНАМ – За наша Македонија вечерва го бира кандидатот за претседател

Кумановски м.

ЗНАМ в четврток ќе избере лидер на партијата и кандидат за претседател

Кајгана

ЗНАМ в четврток ќе избере лидер на партијата и кандидат за претседател

МКД

Димитриевски: Овие избори СДСМ ќе изгуби, ВМРО – ДПМНЕ нема да победи

Кумановски м. - 22.02.2024

„Ќе изгуби СДСМ, а нема да победи ВМРО-ДПМНЕ“ ова е пораката што вечерва ја испрати Максим Димитриевски кој беше потврден како кандидат за претседател на партијата движење ЗНАМ – За наша Македонија.

Максим Димитриевски е кандидат за претседател на ЗНАМ – време е за промена на политичката сцена во Македонија

360 степени

МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ Е КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЗНАМ Утре почнува да собира потписи

+инфо

Максим Димитриевски, кандидат на ЗНАМ за претседател на Македонија

еМагазин

Максим Димитриевски ќе собира потписи за претседател на државата

Република

Максим Димитриевски- претседателски кандидат на ЗНАМ

Kumanovo News

Во ЗНАМ утре ќе се одлучува за претседателски кандидат меѓу Максим Димитриевски и Венко Андоновски

МКД

Алсат-М 365 Либертас Вечер Прес

Максим Димитриевски ќе се кандидира за претседател на Северна Македонија

Р.С.Европа - 22.02.2024

Максим Димитриевски, актуелниот градоначалник на општина Куманово и претседател на „Движењето ЗНАМ – За наша Македонија“ влегува во претседателската трка, најави Никола Мемов, портпарол на ЗНАМ на денешната прес-конференција.

Максим Димитриевски ќе се кандидира за претседател, очекува да влезе во вториот круг, а потоа и да победи

Сакам да кажам

Димитриевски се вклучува во трката за претседателската функција

Локално

Максим Димитриевски влезе во трката за претседател

А1 On

Максим Димитриевски кандидат на ЗНАМ за претседател на државата

Независен

Максим Димитриевски е кандидат на ЗНАМ за претседател на државата, очекува влез во вториот круг

Н.Македонија

Максим Димитриевски кандидат за претседател на ЗНАМ

Република

Телма ТВ21 Frontline Фокус Сител OhridNews Канал5 Слободен Печат