TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО:ЛШ – ПАОК ја исфрли Бенфика, во плеј-офот и Гент и Динамо Киев

Дриблинг - 15.09.2020

Грчки ПАОК го исфрли португалскиот гигант Бенфика од Лигата на шампиони (ЛШ) откако вечерва славеше во третото квалифиациско коло на домашен терен со 2-1. Јанопулос го доведе ПАОК во водство во 63 минута, пред Живковиќ да зголеми на 2-0 во 75 минута.

ПАОК ја остави Бенфика без Лига на шампиони (ВИДЕО)

Слободен Печат - 15.09.2020

Фудбалерите на грчкиот тим ја совладаа Бенфика со 2:1 и се пласираа во плеј-офот за пласман во Лигата на шампионите. Грчкиот тим приреди изненадување со победата над фаворизираниот португалски тим, а пласман во плеј-офот обезбедија уште и екипите на ...

ЛШ: Бенфика „падна“ во Солун, победи на Динамо Киев и Гент (видео)

OhridNews - 15.09.2020

Фудбалерите на ПАОК приредија големо изненадување во третата рунда од квалификациите за пласман во Лигата на Шампиони елиминирајќи ја португалска Бенфика. „Црно белите“ на домашен терен со 2-1 го совладаа некогашниот првак во ЛШ.

Бенфика е малериште, го продаде Живковиќ во ПАОК, а тој ги исфрли од ЛШ (Видео)

Спортманија - 15.09.2020

До пред десет дена, Србинот беше член на лисабонскиот клуб, но вечерва тој со гол против Бенфика го однесе ПАОК на чекор од групната фаза во ЛШ. ПАОК и Динамо Киев со победи против Бенфика, односно АЗ Алкмар се пласираа во финалниот плејоф за влез ...

Лудница во Солун: ПАОК го шокира фаворитот и е на чекор до место во ЛШ!

Sport 1 - 15.09.2020

Грчки ПАОК се пласира во плејоф-фазата за пласман во групниот дел од Лигата на шампионите, откако вечерва, со фантастична игра во второто полувреме, ја совлада фаворизираната Бенфика (2-1).

Шок за Жесус уште на стартот: ПАОК ја остави Бенфика без ЛШ (Видео)

Дерби - 15.09.2020

Новата натпреварувачка сезона за Бенфика стартуваше на најлош можен начин, бидејќи составот од Лисабон оваа вечер доживеа болна елиминација и нема да го гледаме во Лигата на шампионите. Португалскиот великан имаше огромни амбиции со повратниот Жорже ...

Не помогна ниту Жорге Жесус – големата Бенфика падна на „Тумба“ во Солун

TopSport - 15.09.2020

ПАОК успеа да направи вистински подвиг и да ја елиминира Бенфика во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, стигнувајќи на „Тумба“ до импресивна 2:1 победа над тимот од кој се очекуваше многу по засилувањата и пристигнувањето на Жорге ...

Бенфика шокирана во Солун, Динамо Киев го реши АЗ Алкмар

Екипа - 15.09.2020

ПАОК приреди големо изненадување во квалификациите за Лигата на Шампионите елиминирајќи го тимот на Бенфика со триумф од 2-1. Трибините на стадионот во Солун беа празни, но домашните фудбалери одиграа дисциплиниран меч, ги искористија шансите што ги ...

ПАОК ја „преслуша“ Бенфика за место во плеј-офот од ЛШ (ВИДЕО)

SportMedia - 15.09.2020

Грчки ПАОК обезбеди место во плеј-офот во Лигата на шампионите по вечерашната победа од 2:1 против Бенфика. На мечот во Солун, Грците повеќе ја посакуваа победата и со головите на Вертонген (автогол 63’) и на Живковиќ (75’) дојдоа до посакуваната ...

ВИДЕО: ПАОК со ново чудо на „Тумба“, ја исфрли големата Бенфика

Gol.mk - 15.09.2020

Грчки ПАОК продолжува со изненадувањата во квалификациите за Лигата на шампионите и на домашен терен славеше над португалска Бенфика (2-0), со што обезбеди место во последниот филтер од циклусот.

Бенфика го пробива солунскиот фронт

Gol.mk - 15.09.2020

ПАОК и Бенфика се сретнаа последен пат во квалификациите за Лигата на шампионите во сезоната 2018/19 и тогаш мечот во Лисабон беше завршен со резултат 1-1, за во реваншот „орлите“ да бидат исклучително убедливи на „Тумба“ (4-1) и минаа понатаму.