TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манџукиќ во декември се сели во Манчестер Јунајтед

Екипа - 14.11.2019

Неколку месеци на големо се зборува за преминувањето на хрватскиот ас Марио Манџукиќ во Манчестер Јунајтед, бидејќи по доаѓањето на Маурицио Сари во Јувентус тој се наоаѓа во втор план. Хрватот веќе во декември се очекува да пристигне во Манчестер и ...

Манџукиќ пред јануари си оди од Торино – следна дестинација Манчестер?

TopSport - 14.11.2019

Хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ наскоро би требало да му се прикучи на новиот клуб, пишува денеска италијански „Тутоспорт“. Наводно фудбалерот одбрал да се пресели во Манчестер Јунајтед, па во Англија би можел да се пресели уште на крајот на ...

Манџукиќ од декември ќе тренира во Манчестер!?

Слободен Печат - 14.11.2019

Веќе неколку месеци се шпекулира за трансфер на Марио Манџукиќ во Англија, хрватскиот ас е во втор план во Јувентус, од доаѓањето на Маурицио Сари на клупата на „Старата дама“. Според англиските и италијанските медиуми, Манчестер јунајтед веќе долго ...

„ТУТОСПОРТ“: Манџукиќ го одбра Манчестер Јунајтед

SportMedia - 14.11.2019

Италијанскиот весник „Тутоспорт“ близок до шампионот Јувентус тврди дека хрватскиот интернационалец во дресот на „Дамата“, Марио Манџукиќ, наводно, го одбрал Манчестер Јунајтед како свој нареден клуб.

Борусија Дортмунд следна дестинација за Златан Ибрахимовиќ

Дерби - 14.11.2019

Борусија Дортмунд во јануари речиси сигурно ќе ги засили своите редови со еден искусен напаѓач. Германскиот медиум „Билд“ пренесува дека „милионерите“ имаат составено листа од тројца искусни напаѓачи по кои ќе тргнат во јануарскиот преоден рок.

Манџукиќ бара од Јуве да му дозволи да му се приклучи на Јунајтед

Sport M - 14.11.2019

Марио Манџукиќ бара трансфер во Манчестер Јунајтед. Хрватскиот напаѓач го замоли Јувентус да му овозможи да се приклучи на „црвените ѓаволи“ во декември, пренесува „Тутоспор“. Манџукиќ е заинтересиран да се пресели во „Олд Трафорд“ и сака тоа да ...

Јувентус не го пушта Манџукиќ без 12 милиони евра

Курир - 13.11.2019

Со доаѓањето на Маурисио Сари на клупата на Јувентус, хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ е во втор план и се очекува во јануари да го напушти тимот на „Старата Дама“. Неговото име беше поврзувано со бројни клубови, а најсерозен кандидат за неговиот ...

Борусија Дортмунд следна дестинација за Златан Ибрахимовиќ

Точка - 14.11.2019

Борусија Дортмунд во јануари речиси сигурно ќе ги засили своите редови со еден искусен напаѓач. Германскиот медиум „Билд“ пренесува дека „милионерите“ имаат составено листа од тројца искусни напаѓачи по кои ќе тргнат во јануарскиот преоден рок.

Манџукиќ пред јануари си оди од Торино – следна дестинација Манчестер?

Макфакс - 14.11.2019

Хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ наскоро би требало да му се прикучи на новиот клуб, пишува денеска италијански „Тутоспорт“. Наводно фудбалерот одбрал да се пресели во Манчестер Јунајтед, па во Англија би можел да се пресели уште на крајот на ...

Манџукиќ пред јануари си оди од Торино – следна дестинација Манчестер?

MTM - 14.11.2019

Хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ наскоро би требало да му се прикучи на новиот клуб, пишува денеска италијански „Тутоспорт“. Наводно фудбалерот одбрал да се пресели во Манчестер Јунајтед, па во Англија би можел да се пресели уште на крајот на ...