TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали војската ќе биде распоредена и пред банките? Шекеринска: Војската ќе ги обезбедува само здравствените установи

ТВ21 - 26.11.2020

Иако беше најавено дека војската од денеска ќе биде распоредена пред здравствените објекти за одржување на редот пред Ковид центрите, министерката Радмила Шекеринска, рече дека денеска се направени само консултации со одговорните органи и ...

Од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во здравството

24 Вести - 26.11.2020

12 лекари и 20 медицински сестри од военото здравство о д понеделник ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во јавното здравство, најави министерката за одбрана Радмила Шекеринска по денешната промоција на лабораторијата за кризен менаџмент во ...

Кризната состојба од синоќа започна целосно да се спроведува

Алсат-М - 26.11.2020

Дури и по одлуката на претседателот да ја вклучи Армијата во помош на здравствените институции, полицијата и армијата ги нема на терен. Додека кризната состојба е на сила, Армијата, полицијата и Министерството за здравство сè уште не ги усогласија ...

Шекеринска: Од понеделник 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи

Канал5 - 26.11.2020

Врз база на барање од Министерството за здравство, по консултациите кои ги направивме, од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои и во моментов помагаат во здравството.

ЗАФИРОВСКИ: Сто скршени ќерамиди на час

Денешен - 26.11.2020

Воислав ЗАФИРОВСКИ Владата минатата недела прогласи кризна состојба на целата територија на Република Македонија. Формиран е и Кризен штаб, кој ќе има координативна улога, а истиот е раководен од в. д. директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов.

Околу 300 војници и 150 полицајци ќе ги обезбедуваат здравствените објекти

MakPress - 25.11.2020

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно потребите на Министерството за здравство.

Се очекува зелено светло од Пендаровски за војниците од утре да почнат да ги обезбедуваат болниците

Опсервер - 25.11.2020

Припадниците на Армијата ќе може уште утре да бидат распределени низ здравствените институции, изјави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска. „Вчера го донесовме нашето барање како Влада, испратено е до претседателот, јас очекувам дека во текот ...

Од утре армијата се распоредува во здравствените објекти каде е потребно, се очекува одлуката

Канал5 - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Од утре армијата се распоредува во здравствените објекти каде е потребно, се очекува одлуката

Независен - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Армијата се вклучува во помошта против Ковид 19

Бизнис Вести - 25.11.2020

Армијата се очекува од денес да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

ВИДЕО | Шекеринска: Aрмијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции

Слободен Печат - 25.11.2020

Aрмијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Од утре армијата се распоредува во здравствените објекти каде е потребно, се очекува одлуката

Кумановски м. - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Од утре армијата се распоредува по болниците

Фокус - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Шекеринска: Од утре армијата се распоредува во здравствените објекти каде е потребно- се очекува одлуката

Press24 - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Од утре армијата се распоредува во здравствените објекти каде е потребно, се очекува одлуката

24Инфо - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Од утре армијата се распоредува во здравствените објекти каде е потребно, се очекува одлуката

Алсат-М - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Се очекува зелено светло од Пендаровски за војниците од утре да почнат да ги обезбедуваат болниците

Точка - 25.11.2020

Припадниците на Армијата ќе може уште утре да бидат распределени низ здравствените институции, изјави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска. „Вчера го донесовме нашето барање како Влада, испратено е до претседателот, јас очекувам дека во текот ...

Од утре армијата се распоредува во здравствените објекти

ММС - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Од утре армијата се распоредува во здравствените објекти каде е потребно, се очекува одлуката

Телма - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Од утре армијата се распоредува во здравствените објекти каде е потребно, се очекува одлуката

CivilMedia - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Војниците очекуваат зелено светло од Пендаровски за да ги обезбедуваат болниците

Н.Македонија - 25.11.2020

Припадниците на Армијата ќе може уште утре да бидат распределени низ здравствените институции, изјави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска. – Вчера го донесовме нашето барање како Влада, испратено е до претседателот, јас очекувам дека во ...

Од утре армијата се распоредува во здравствените објекти каде е потребно, се очекува одлуката

Либертас - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Од утре армијата ќе ги обезбедува болниците

+инфо - 25.11.2020

Целта на ангажирањето на армијата, како што појасни, е да се овозможи секоја болница, секоја клиника во Скопје да може да смета дека докторите, медицинските сестри и пацинетите се заштитени и дека тоа е работа на полцииајта и армијата сега.

Од утре армијата се вклучува во обезбедување на здравствените објекти

Вечер - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Армијата од утре се вклучува во обезбедување на здравствените објекти, исклучиво на барање на здравствените установи

Frontline - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Aрмијата од утре се вклучува во обезбедување на болниците

Нетпрес - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Од утре армиски припадници ќе ја обезбедуваат и болницата во Битола

Тера - 25.11.2020

Припадниците на Армијата ќе може уште утре да бидат распределени низ здравствените институции, изјави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска. „Нашето барање како Влада, испратено е до претседателот, јас очекувам дека во текот на денешниот ден ...

Од утре армијата се распоредува во здравствените објекти

Скопје инфо - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Од утре армијата се распоредува во здравствените објекти каде е потребно, се очекува одлуката

MakPress - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции кои тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, Штип, ...

Армијата од утре низ болниците – ќе се обезбедуваат пациентите, лекарите и медицинските сестри

Скопје24 - 25.11.2020

Врховниот командант на Армијата, односно претседателот Стево Пендаровски треба да даде зелено светло, од утре армијата да започне да ги обезбедува здравствените објекти, изјави министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска.

Шекеринска: Од понеделник 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во здравство

Press24 - 26.11.2020

Врз база на барање од Министерството за здравство, по консултациите кои ги направивме, од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои и во моментов помагаат во здравството.

Од понеделник 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во здравство, најави Шекеринска

А1 On - 26.11.2020

Врз база на барање од Министерството за здравство, по консултациите кои ги направивме, од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои и во моментов помагаат во здравството.

Засилување од 12 лекари и 20 медицински сестри на воените екипи кои помагаат во ковид центрите

+инфо - 26.11.2020

Во текот на денешниот ден главниот штаб во кој ќе учествуваат претставници на Министерството за здравство, полицијата и Армијата точно ќе определи каде и кога ќе излезат претставници на Армијата во поддршка на полицијата.

Од понеделник 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во здравството

Слободен Печат - 26.11.2020

Врз база на барање од Министерството за здравство, по консултациите кои ги направивме, од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои и во моментов помагаат во здравството.

Од понеделник 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во здравство, најави Шекеринска

24Инфо - 26.11.2020

Врз база на барање од Министерството за здравство, по консултациите кои ги направивме, од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои и во моментов помагаат во здравството.

Од понеделник 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во здравство, најави Шекеринска

Либертас - 26.11.2020

Врз база на барање од Министерството за здравство, по консултациите кои ги направивме, од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои и во моментов помагаат во здравството.

Засилување од 12 лекари и 20 медицински сестри во воените екипи кои помагаат во ковид центрите

Нетпрес - 26.11.2020

Врз база на барање од Министерството за здравство, по консултациите кои ги направивме, од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои и во моментов помагаат во здравството.

Од понеделник 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во здравство, најави Шекеринска

Опсервер - 26.11.2020

– Врз база на барање од Министерството за здравство, по консултациите кои ги направивме, од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои и во моментов помагаат во здравството.

Од понеделник 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во здравство, најави Шекеринска

ТВ21 - 26.11.2020

Врз база на барање од Министерството за здравство, по консултациите кои ги направивме, од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои и во моментов помагаат во здравството.

Од понеделник 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во здравство, најави Шекеринска

Независен - 26.11.2020

Врз база на барање од Министерството за здравство, по консултациите кои ги направивме, од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои и во моментов помагаат во здравството.

Шекеринска: 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во здравство

МКД - 26.11.2020

По барање од Министерството за здравство, по консултациите кои ги направивме, од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои и во моментов помагаат во здравството, најави денеска министерката за одбрана, ...

Од понеделник 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во здравство, најави Шекеринска

Кумановски м. - 26.11.2020

Врз база на барање од Министерството за здравство, по консултациите кои ги направивме, од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои и во моментов помагаат во здравството.

12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во здравство

еМагазин - 26.11.2020

Врз база на барање од Министерството за здравство, по консултациите кои ги направивме, од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои и во моментов помагаат во здравството.

Од понеделник 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во здравство, најави Шекеринска

MakPress - 26.11.2020

Врз база на барање од Министерството за здравство, по консултациите кои ги направивме, од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои и во моментов помагаат во здравството.

Од понеделник 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во здравство

Скопје инфо - 26.11.2020

Врз база на барање од Министерството за здравство, по консултациите кои ги направивме, од понеделник дополнителни 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои и во моментов помагаат во здравството.

Од утре армијата низ болниците – ќе ги штити пациентите, лекарите и медицинските сестри

ТВ21 - 25.11.2020

Врховниот командант на Армијата, односно претседателот Стево Пендаровски треба да даде зелено светло, од утре армијата да започне да ги обезбедува здравствените објекти, изјави министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска.

Петтина од кризната состојба помина, се уште се чекаат потписи за војничка заштита на болниците

Телма - 25.11.2020

6 дена од воведување на кризната состојба поради пандемијата, а на терен нема ниту еден војник, иако има серија активности, состаноци и комитети кои треба да помогнат на здравството во најтешката криза во државата.

Од утре армијата ќе биде распоредена да ги чува болниците

ТВ21 - 25.11.2020

После денешниот состанок, е дадено зелено светло Армијата да ги обезбедува болниците ширум земјава, соопшти денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Останува сега само претседателот Стево Пендаровски да го потпише указот, а тоа ...

Армијата од утре ќе ги чува болниците

Република - 25.11.2020

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции коишто тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во Скопје, како и болниците во Тетово, Битола, Гостивар, Дебар, Куманово, ...

Се очекува зелено светло од Пендаровски за војниците од утре да почнат да ги обезбедуваат болниците

Макфакс - 25.11.2020

Припадниците на Армијата ќе може уште утре да бидат распределени низ здравствените институции, изјави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска. „Вчера го донесовме нашето барање како Влада, испратено е до претседателот, јас очекувам дека во текот ...