TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каратистите ги добија противниците за олимписките квалификации во Париз

IPON - 10.06.2021

Познати се противниците на македонските каратисти на Квалификациите за Олимписките игри во Токио од 11 до 13 јуни во Париз, Франција. Квалификации за Олимписките игри во Токио – Париз: -55 кг Симона Заборска – Јамила Бенитез (Аргентина) -61 кг ...

Токио 2020: Казни неброени

Оff.net - 10.06.2021

Официјалниот став на Меѓународниот олимписки комитет е дека откажувањето на Олимпијадата во Токио би било премногу сурова жртва која ќе треба да се наметне на илјадници спортисти од кои некои цел живот работеле за да стигнат до таму.

Нови проблеми за ЛОИ – Сапоро не е подготвен за маратонската трка

Екипа - 10.06.2021

Организаторите на Летните олимписки игри во Токио се соочуваат со нови проблеми. Маратонската трка на игрите требаше да се одржи во Сапоро, но сепак постои шанса тоа да не се случи. Уште пред две години донесена е одлука Сапоро да биде домаќин на ...

Учесниците на Олимпијадата ќе бидат следени со ГПС надвор од Олимпиското село

Канал5 - 09.06.2021

Олимпиското село е традиционално место за сместување и забава на илјадници млади спортисти и персонал, но тоа нема да биде случај на Олимписките игри во Токио, кои треба да се отворат за нешто повеќе од шест недели.

Седум македонски каратисти во Париз ќе бркаат олимписка виза

Слободен Печат - 09.06.2021

Како што е веќе најавено квалификацискиот турнир во карате за пласман на Летните олимписки игри во Токио ќе се организира во Париз (Франција) во периодот од 11-13 јуни 2021 година. Олимписка виза ќе бркаат и македонските каратисти кои ќе се обидат ...

Каратистите заминаа за Париз по олимписка виза

Екипа - 09.06.2021

Најдобропласираните каратисти на Олимписката ранкинг листа и избраници на своите селектори во борби Сашко Арсовски и во кати Стојан Андриевски заминаа за претстојниот Квалификацискиот турнир „Токио 2020“ што ќе се одржи од 11-13 јуни во Париз, ...

Каратистите ќе бркаат виза за ОИ во Париз

Курир - 09.06.2021

Олимписка виза ќе бркаат и македонските каратисти кои ќе се обидат да им приклучат на останатите двајца македонски спортисти кои веќе го обезбедија настапот на Игрите во Токио летово, Дејан Георгиевски во таеквондо и Магомедгаџи Нуров во борење.

Седуммина македонски каратисти на квалификациите за Токио

Курир - 09.06.2021

Карате федерацијата на Македонија ќе биде меѓу најбројните делегации на претстојниот олимписки квалификациски турнир за олимписките игри во Токио, што ќе се одржи од 11-13 јуни во Париз, Франција.

Седум македонски каратист(к)и ќе бркаат олимписка норма во Париз!

Sport 1 - 09.06.2021

Карате федерацијата на Македонија (КФМ) со седуммина каратист(к)и ќе биде меѓу најбројните делегации на претстојниот олимписки квалификациски турнир за олимписките игри во Токио, што ќе се одржи од 11-13 јуни во Париз, Франција.

ФОТО: Каратистите по Олимписка норма во Париз, бројна и квалитетна делегација

Дриблинг - 10.06.2021

Карате федерацијата на Македонија ќе биде меѓу најбројните делегации на претстојниот олимписки квалификациски турнир за олимписките игри во Токио, што ќе се одржи од 11-13 јуни во Париз, Франција.

Седуммина македонски каратисти на квалификациите за Токио

Опсервер - 10.06.2021

– Карате федерацијата на Македонија ќе биде меѓу најбројните делегации на претстојниот олимписки квалификациски турнир за олимписките игри во Токио, што ќе се одржи од 11-13 јуни во Париз, Франција.

Седуммина македонски каратисти на квалификациите за Токио

Lider - 10.06.2021

Карате федерацијата на Македонија ќе биде меѓу најбројните делегации на претстојниот олимписки квалификациски турнир за олимписките игри во Токио, што ќе се одржи од 11-13 јуни во Париз, Франција.

Седум македонски каратисти на квалификациски турнир за Олимпијадата во Токио

Република - 10.06.2021

Карате федерацијата на Македонија (КФМ) ќе биде меѓу најбројните делегации на претстојниот олимписки квалификациски турнир за олимписките игри во Токио, што ќе се одржи од 11-13 јуни во Париз.

Седуммина македонски каратисти во Париз ќе бркаат олимписка норма

ММС - 10.06.2021

Нашите најдобри каратисти заминаа за Париз каде што ќе учествуваат на олимпискиот квалификациски турнир за Летните олимписки игри во Токил. КФМ има свои претставници во сите категории во борби во машка и во женска конкуренција за борбите кои од 11 ...

КФМ: Седуммина македонски каратисти на квалификациите за Токио

Денешен - 10.06.2021

Карате федерацијата на Македонија ќе биде меѓу најбројните делегации на претстојниот олимписки квалификациски турнир за олимписките игри во Токио, што ќе се одржи од 11-13 јуни во Париз, Франција.

Седуммина македонски каратисти на квалификациите за Токио

MakPress - 10.06.2021

Карате федерацијата на Македонија ќе биде меѓу најбројните делегации на претстојниот олимписки квалификациски турнир за олимписките игри во Токио, што ќе се одржи од 11-13 јуни во Париз, Франција.

Каратистите пристигнаа во Париз, последната станица со ЛОИ во Токио

SportMedia - 10.06.2021

Карате федерацијата на Македонија ќе биде меѓу најбројните делегации на претстојниот олимписки квалификациски турнир за олимписките игри во Токио, што ќе се одржи од 11-13 јуни во Париз, Франција.