TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен пејачот Ар Кели

Глас на Америка - 12.07.2019

52-годишниот добитник на Греми се соочува со обвиненија за сексуална злоупотреба на девојчиња ВАШИНГТОН — Американскиот пејач Ар Кели е упасен во Чикаго, по сексуални обвиненија и обвинение за попречување на правадата.

Американскиот рапер Кели уапсен за педофилија

Репортер - 12.07.2019

Американскиот рапер Р. Кели е уапсен во Чикаго, откако против него е подигнато обвинение по 13 точки, вклучувајќи и злосторства од сексуална природа, соопштил портпаролот на канцеларијата на американскиот обвинител Џозеф Фицпатрик.

Повторно уапсен Ар Кели, обвинет и за детска порнографија

Независен - 12.07.2019

Американскиот пејач Ар Кели уапсен е во Чикаго откако против него е подигнато обвинение по 13 точки, вклучително и злосторства од сексуална природа, соопшти потпаролот ма канцеларијата на американскиот обвинител Џозеф Фицпатрик.

Светска музичка ѕвезда обвинета за педофилија

Канал5 - 12.07.2019

Американскиот пејач Ар Кели е уапсен во Чикаго откако против него е подигнато обвинение според 13 точки. Популарната „ R&B“ ѕвезда се сомничи за злосторство од сексуална природа, соопшти портпаролот на американскиот обвинител Џозеф Фицпатрик.

Ар Кели уапсен за детска порнографија и трговија со секс робинки

Кајгана - 12.07.2019

Аренби пејачот Ар Кели е уапсен откако против него беа поднесени нови обвиненија за кршење на федерални закони поврзани со детска порнографија и трговија со луѓе. Педесет и двегодишниот музичар беше уапсен синоќа во Чикаго по 13 обвиненија и се ...

Пејачот Р. Кели повторно уапсен, обвинет е и за детска порнографија

Макфакс - 12.07.2019

Американскиот пејач Р. Кели е уапсен во Чикаго. Против него е поднесено обвиинение со 13 точки, меѓу кои и злосторства од сексуална природа, соопшти портпаролот на канцеларијата на државниот обвинител Џозеф Фицпатрик. Тој објаснил дека Р.

Заведувал малолетници и поседувал детска порнографија: Уапсен пејачот Ар Кели

Женски магазин - 12.07.2019

Проблематичниот аренби пејач Ар Кели е уапсен сношти во Чикаго, поради 13 обвиненија. Музичарот се терети за кршење на федерални закони поврзани со детска порнографија и трговија со луѓе. Од Чикаго, се очекува Кели да биде префрлен во Њујорк.

Најпродаваниот музичар повторно зад решетки

Хитпортал - 12.07.2019

Р.Кели е еден од најпродаваните музичари во светот. Неговото однесување отсекогаш било проблематично, па пејачот неколкупати бил тужен и апсен за сексуални злодела. На своја 52 годишна возраст, Кели повторно се најде зад решетки, потврди неговиот ...

УАПСЕН ПРОБЛЕМАТИЧНИОТ ПЕЈАЧ: Осомничен за 13 дела, меѓу кои и детска порнографија

Слободен Печат - 12.07.2019

Тој е и еден од најпродаваните музичари во светот и неколкукратен добитник на музички награди. Американскиот пејач Р. Кели е уапсен откако против него е поднесена кривична пријава за 13 дела, од кои најголемиот дел се од сексуална природа.

Р. Кели повторно уапсен за сексуално злоставување

Опсервер - 12.07.2019

Америкаскиот ар-ен-би пејач Р. Кели (52) е уапсен во Чикаго откако против него покренато обвинение по 13 точки, меѓу кои и престапи од сексуална природа, соопштија од канцеларијата на обвинителот Џозеф Фицпатрик.

Уапсен пејачот Ар Кели, се сомничи и за детска порнографија

Нетпрес - 12.07.2019

Американскиот пејач Ар Кели, добитник на Греми, е уапсен во Чикаго откако беше подигнато обвинение против него според 13 точки. Популарната „Р&Б/ R&B“ ѕвездата се сомничи за злосторство од сексуална природа, соопшти портпаролот на американскиот ...

Уапсен пејачот Ар Кели

Нетпрес - 12.07.2019

Американскиот пејач Ар Кели е уапсен откако против него е поднесена кривична пријава за 13 дела, од кои најголемиот дел се од сексуална природа. Неколку точки се однесуваат на детска порнографија и поттикнување на малолетници на сексуални односи.

Славниот пејач уапсен за сексуално злоставување

Курир - 12.07.2019

Америкаскиот ар-ен-би пејач Р. Кели (52) е уапсен во Чикаго откако против него покренато обвинение по 13 точки, меѓу кои и престапи од сексуална природа, соопштија од канцеларијата на обвинителот Џозеф Фицпатрик.

Ар Кели уапсен за детска порнографија

Бриф - 12.07.2019

Американскиот пејач Р. Кели е уапсен откако против него е поднесена кривична пријава за 13 дела, од кои најголемиот дел се од сексуална природа. Неколку точки се однесуваат на детска порнографија и поттикнување на малолетници на сексуални односи.

Р. Кели повторно уапсен за сексуално злоставување

+инфо - 12.07.2019

Америкаскиот ар-ен-би пејач Р. Кели (52) е уапсен во Чикаго откако против него покренато обвинение по 13 точки, меѓу кои и престапи од сексуална природа, соопштија од канцеларијата на обвинителот Џозеф Фицпатрик.

Ар Кели уапсен за детска порнографија

Република - 12.07.2019

Американскиот пејач Р. Кели е уапсен откако против него е поднесена кривична пријава за 13 дела, од кои најголемиот дел се од сексуална природа. Неколку точки се однесуваат на детска порнографија и поттикнување на малолетници на сексуални односи.

Во Чикаго: Р. Кели пак уапсен за сексуално злоставување

Денешен - 12.07.2019

Америкаскиот ар-ен-би пејач Р. Кели (52) е уапсен во Чикаго откако против него покренато обвинение по 13 точки, меѓу кои и престапи од сексуална природа, соопштија од канцеларијата на обвинителот Џозеф Фицпатрик.

Ар Кели уапсен за детска порнографија

Курир - 12.07.2019

Американскиот пејач АР. Кели е уапсен откако против него е поднесена кривична пријава за 13 дела, од кои најголемиот дел се од сексуална природа. Неколку точки се однесуваат на детска порнографија и поттикнување на малолетници на сексуални односи.

Р. Кели повторно уапсен за сексуално злоставување

Либертас - 12.07.2019

Америкаскиот ар-ен-би пејач Р. Кели (52) е уапсен во Чикаго откако против него покренато обвинение по 13 точки, меѓу кои и престапи од сексуална природа, соопштија од канцеларијата на обвинителот Џозеф Фицпатрик.

Р. Кели повторно уапсен за сексуално злоставување

MakPress - 12.07.2019

Америкаскиот ар-ен-би пејач Р. Кели (52) е уапсен во Чикаго откако против него покренато обвинение по 13 точки, меѓу кои и престапи од сексуална природа, соопштија од канцеларијата на обвинителот Џозеф Фицпатрик.

Ар Кели повторно уапсен за сексуално злоставување

Локално - 13.07.2019

Америкаскиот ар-ен-би пејач Р. Кели (52) е уапсен во Чикаго откако против него покренато обвинение по 13 точки, меѓу кои и престапи од сексуална природа, соопштија од канцеларијата на обвинителот Џозеф Фицпатрик.