TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Динамо со гол во последните секунди го сруши лидерот во ХНЛ!

Gol.mk - 25.02.2024

Динамо Загреб апсолутно се врати во трката за шампион на Хрватска , откако славеше во дербито на 24. коло против Ријека со 1-0 (0-0). „Модрите“ ги израдуваа своите навивачи на полниот „Максимир“, откако со гол во 95. минута дојдоа до трите бода.

Динамо на Ристовски и Адеми со гол од пенал во 90+5.минута успеа да слави во дербито на ХНЛ!

SportSport - 25.02.2024

Динамо – Ријека 1:0 е исходот од големото дерби во елитната лига на Хрватска, одиграно попладнево на “Максимир“ во Загреб. Немаше голови се до 90+5.минута кога беше покажан пенал за “модрите“ а сигурен пеналџија беше Бродиќ за водство од 1:0 и за ...

Динамо Загреб со гол од пенал во 95. минута до голема победа над Риека

Екипа - 25.02.2024

Динамо Загреб успеа да стигне до голема победа од минимални 1-0 на домашен терен против Риека во дерби натпреварот од 24. коло во Хрватскиот фудбалски шампионат. Двата тима одиграа еден тврд и тежок натпревар за играње, а кога сите мислеа дека тој ...

Динамо со пенал во последните секунди ја доби Риека, и ја вжешки трката за титула во Хрватска

Спортманија - 25.02.2024

Динамо Загреб ја совлада Риека со 1-0 во дербито на хрватската фудбалска лига, а овој резултат внесува уште поголема неизвесност во трката за титулата. Сега Динамо има три бода помалку од првопласираната Риека, но Динамо има и еден меч помалку, па ...

Синот на премиерката на Летонија потпиша за Динамо Загреб!

SportSport - 24.02.2024

Во денот кога одекна “бомбата“ дека Лука Модриќ би можел да се врати во Динамо Загреб, доаѓа информацијата за еден интересен трансфер. Имено нов соиграч на Стефан Ристовски и Аријан Адеми е синот на премиерката на Летониј, а тоа младиот и талентиран ...

Динамо спрема „бомба“: Модриќ ќе им биде соиграч на Ристовски и Адеми?

Gol.mk - 24.02.2024

Најуспешниот хрватски фудбалер во историјата Лука Модриќ е опција за Динамо Загреб за следното лето. Хајдук успеа да го врати Иван Перишиќ, а Динамо Загреб ќе се обиде да направи нешто уште понезамисливо - да го врати Лука Модриќ.

Бомба од Загреб: Лука Модриќ ќе им стане соиграч на нашите Ристовски и Адеми!?

Sport 1 - 24.02.2024

Додека зимскиот преоден рок кај нас беше исполнет со потпишувања анонимуси за кои ретко кој слушнал, во Хрватска се случија неколку „бомби“ и тоа во таборот на Хајдук, за денеска најава на слична „експлозија“ да дојде и од Загреб.

Динамо го направил првиот чекор за враќање на Модриќ?!

Слободен Печат - 24.02.2024

Најтрофејниот хрватски клуб во историјата има намера во своите редови да го доведе ветеранот Лука Модриќ. Динамо има сериозни амбиции за следната сезона и поради тоа како што пренесува порталот „Индекс“ раководството на „модрите“ веќе го ...

Хрватите најавуваат сензација: Модриќ пред враќање во Динамо!?

Спортски - 24.02.2024

Хрватските медиуми, прво „Индекс“, а потоа и „24сата“ најавуваат сензационално враќање на Лука Модриќ во Динамо Загреб. Хајдук во зимскиот преоден рок ги врати Иван Перишиќ и Јосип Брекало, додека сега Модриќ може да биде одговорот на сплитскиот тим.

„Бомба“ од Загреб: Модриќ се враќа во Динамо!?

Екипа - 24.02.2024

Претседателот на Динамо Загреб, Мирко Баришиќ наводно го контактирал асот на Реал Мадрид и му предложил да се врати во Динамо, пишува „Индекс“. Модриќ на лето му истекува договорот со Реал Мадрид, и извесно е дека таму нема да остане, па таа ...

„БОМБА“ ОД ХРВАТСКА – Лука Модриќ се враќа во Динамо Загреб!?

SportSport - 24.02.2024

Најуспешниот хрватски фудбалер во историјата Лука Модриќ може да се врати во Динамо Загреб идното лето. Договорот на Модриќ со Реал Мадрид нема да биде продолжен, па Хрватот ќе стане слободен фудбалер, а не е тајна дека за него се интересираат ...

Динамо Загреб сака да го врати Лука Модриќ во своите редови

Спортманија - 24.02.2024

Претседателот на Динамо Загреб, Мирко Баришиќ, му се јавил на Лука Модриќ, за да го праша дали би прифатил следната сезона да игра за Динамо, клубот во кој Лука почна да игра фудбал на повисоко ниво, и од каде се пресели во Тотемхем, пред да замине ...

Модриќ се враќа во Динамо Загреб?

Локално - 24.02.2024

Хрватските медиуми „Индекс“ и „24сата“ пренесуваат сензационална вест за враќање на ѕвездата на Реал Мадрид, Лука Модриќ во Динамо Загреб. Хајдук во зимскиот преоден рок ги врати Иван Перишиќ и Јосип Брекало, додека Модриќ сега би можел да биде ...

Модриќ се враќа во Динамо Загреб?

Sport 1 - 23.02.2024

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ има договор до јуни со Реал Мадрид, а на лето ќе стане слободен агент и веќе се шпекулира за тоа каде би можел да ја заврши кариерата. Претседателот на Динамо Загреб, Мирко Баришиќ разговарал со Модриќ и му предложил ...

„БОМБА“ ОД ХРВАТСКА – Лука Модриќ се враќа во Динамо Загреб!?

Спортклуб - 24.02.2024

Најуспешниот хрватски фудбалер во историјата Лука Модриќ може да се врати во Динамо Загреб идното лето. Договорот на Модриќ со Реал Мадрид нема да биде продолжен, па Хрватот ќе стане слободен фудбалер, а не е тајна дека за него се интересираат ...

Лука Модриќ се враќа во Динамо Загреб?

МакФудбал - 24.02.2024

Сензационална вест доаѓа од Хрватска. Медиумите објавија дека ѕвездата на Реал Мадрид, Лука Модриќ, би можел на лето да се врати во Динамо Загреб. Хајдук во зимскиот преоден рок ги врати Иван Перишиќ и Јосип Брекало, додека Модриќ сега би можел да ...