TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аргентина требаше да губи со 3-4 нула, па среќно се избори за реми против Германија (ВИДЕО)

МКД - 09.10.2019

Германија и Аргентина одиграа возбудлив меч во Дортмунд, гостите доминираа во првиот дел можеа да водат со три или четири гола, но гостите се изборија за 2-2 со одлична игра во последниот половина час.

Резервистите ја спасија Аргентина од пораз против Германија (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.10.2019

Германија и Аргентина одиграа реми 2-2 на пријателски натпревар вечерва во Дортмунд на стадионот „Сигнал Идуна Парк“. Германците доминираа во првото полувреме и заслужено водеа со 2-0. Серж Гнабри ја продолжи фантастичната форма и ги доведе ...

Гнабри одново воодушеви, Германија и Аргентија си поделија по едно полувреме (Видео)

Дерби - 09.10.2019

Германија осми натпревар по ред не успеа да ја победи Аргентина на домашен терен, дури и во ситуација кога изгледаше дека може да ја наполни до врв мрежата на Марчесин во мечот во кој одново воодушеви Гнабри со гол и асистенција.

ВИДЕО: Аргентина без Меси од 0-2 до реми со силната Германија!

Gol.mk - 09.10.2019

Фудбалската репрезентација на Аргентина одигра одличен пријателски натпревар во Дортмунд, се извлече од резултатската бездна и дојде до реми со фаворитот на хартија Германија (0-2). „Гаучосите“ на овој меч играа во комбиниран состав, беа без ...

Германија и Аргентина ремизираа (2-2) на „Сигнал Идуна парк“

Екипа - 09.10.2019

Фудбалските селекции на Германија и Аргентина ремизираа (2-2) во пријателскиот натпревар на „Сигнал Идуна парк“ во Дортмунд. „Панцирите“ имаа водство од два гола разлика, но Аргентина успеа да израмни во второто полувреме.

Гнабри сруши рекорд на Клосе во германската репрезентација (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.10.2019

Серж Гнабри продолжува со фантастичните игри сезонава. Добрата форма од Баерн Минхен ја префрли и во германската репрезентација. Крилниот фудбалер вечерва постигна еден гол, а имаше и една асистенција во првото полувреме на пријателскиот натпревар ...

Германија и Аргентина ремизираа во Дортмунд (ВИДЕО)

SportMedia - 09.10.2019

Во исклучително интересен и возбудлив дуел, Германија и Аргентина одиграа нерешено 2:2 на вечерашиот тест меч во Дортмунд. И двете селекции имаа по едно одлично полувреме, по кое на крајот си подадоа рака во израмнет дуел во кој можевме да видиме ...

Аргентинците со „германски“ пресврт до реми против Германија (видео)

TopSport - 09.10.2019

Германија и Аргентина одиграа пријателски меч на „Сигнал Идуна парк“ во кој двата селектори со ослабени тимови на крајот се задоволија со 2:2 реми, откако Аргентина успеа да се врати во второто полувреме по ужасниот старт.

Венгер објасни зошто Арсенал го испушти Гнабри и обвини за манипулација!

Дерби - 09.10.2019

Серж Гнабри имаше ноќ за паметење во Северен Лондо пред една седмица, кога на натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Тотенхем и Баерн Минхен блескаше во неверојатната голеада која ја приредија Германците.

Гнабри се смееше на минута молк, па за 20 минути ја „размонтира“ Аргентина (видео)

TopSport - 09.10.2019

Серж Гнабри не застанува! Откако прво го навлече бесот на јавноста со однесувањето за време на минутата молк за жртвите на терористичкиот напад во Хале, потоа на теренот во пријателскиот меч со Аргентина за 20 минути постигна еден гол и имаше една ...

Аргентина среќно го замолкна Сигнал Идуна Парк во финишот, Германија испушти два гола предност (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.10.2019

Германија и Аргентина одиграа возбудлово реми во Дортмунд, „гаучосите“ со доза на среќа го расипаа славјето на „панцерите“ и се изборија за 2-2 Двата великана го искористија овој прозорец на УЕФА да ги одмерат силите и да испробаат некои нови играчи.

Аргентинците со „германски“ пресврт до реми против Германија (видео)

Макфакс - 10.10.2019

Германија и Аргентина одиграа пријателски меч на „Сигнал Идуна парк“ во кој двата селектори со ослабени тимови на крајот се задоволија со 2:2 реми, откако Аргентина успеа да се врати во второто полувреме по ужасниот старт.