TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Човечки фактор го предизвикал пожарот во затворот „Идризово“

МКД - 11.02.2019

Кровна конструкција се запали утрово околу 4 часот во затворот во Идризово. Според првичните информации од затворот, причина за пожарот најверојатно е човечки фактор. Огнот брзо бил ставен под контрола, а била повикана и Противпожарната единица која ...

Лагите им траат еден ден: Ги пофалија условите во Идризово, а затвореник жив изгоре

Курир - 11.02.2019

Додека директорот на „Идризово“ ги фали условите во затворот откако тој го раководи, затвореник жив изгоре во него во пожар. Вчера околу 20:40 часот во затворот Идризово било пријавено дека во просториите на затворот избувнал пожар.

Пожар во затворот во Идризово

Фокус - 11.02.2019

Утрово околу 4 часот во затворот во Идризово избувнал пожар, при што изгорела кровната конструкција. Според информациите, интервенирано било со едно вoзiло и четворица пожарникари. Пожарот бил ставен под контрола по еден час, соопштија од ...

Мојсовски: „Идризово“ почна да личи на затвор со човечко достоинство за осудениците, првпат по 10 години видоа мусака и ...

МКД - 11.02.2019

Од април 2018 најголемиот затвор во Македонија, затворот во Идризово, го раководи Боби Мојсовски, кој на оваа позиција дојде од Агенцијата за поддршка и претприемништво на Република Македонија.

Пожар во затворот во Идризово

А1 On - 11.02.2019

Во раните утрински часови во казнено поправниот дом Идризово избувнал пожар. Како што соопштија од противпожарната бригада пожарот бил пријавен по 4 часот утринава. Пожарникарите соопштија дека пожарот избувнал на кровот.

Се запали затворот Идризово

Press24 - 11.02.2019

Пожар утринава избувнал во затворот Идризово во Скопје. Пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари, направена е штета од 15.000 денари, а пожарникарите го совладале ...

Пожар во затворот во Идризово

Макфакс - 11.02.2019

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

Пожар во Идризово, причинета материјална штета

Скопје1 - 11.02.2019

Утрово околу 4 часот во казнено проправниот дом Идризово избил пожар Пожарот избил на кровот и по еден час бил ставен под контрола. Со ова причинета е материјална штета од околу 15 000 денари.

КПД Идризово: Од објекти по современи европски стандарди до затворски услови од 19 век

Локално - 10.02.2019

Соби за четири лица, нови кревети, ПВЦ-прозорци, бојадисани ѕидови, чист под, нови уреди за парно греење, тоалети со ВЦ-школки и нови мијалници, средства за хигиена, чисти ходници, трпезариска просторија, пералница со нови машини за перење, ...

Човечки фактор го предизвикал пожарот во затворот „Идризово“

Press24 - 11.02.2019

Кровна конструкција се запали утрово околу 4 часот во затворот во Идризово. Според првичните информации од затворот, причина за пожарот најверојатно е човечки фактор, пренесе МКД.МК. Противпожарната единица интервенирала со едно возило и четворица ...

Се запали затворот Идризово

+инфо - 11.02.2019

Пожар утринава избувнал во затворот Идризово во Скопје. Пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорел дел од покривот. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари. Според првичните проценки штетата е 15.000 ...

Изгоре дел од покривот во КПД „Идризово“

Слободен Печат - 11.02.2019

Пожарот бил пријавен околу 4 часот. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари, направена е штета од 15.000 денари, а пожарникарите го совладале за еден час. Утринава делумно изгорел дел од покривот во КПД „Идризово“ крај Скопје.

Пожар во затворот во Идризово

24Инфо - 11.02.2019

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

КПД Идризово: Од објекти по современи европски стандарди до затворски услови од 19 век

Опсервер - 10.02.2019

Соби за четири лица, нови кревети, ПВЦ-прозорци, бојадисани ѕидови, чист под, нови уреди за парно греење, тоалети со ВЦ-школки и нови мијалници, средства за хигиена, чисти ходници, трпезариска просторија, пералница со нови машини за перење, ...

Човечки фактор го предизвикал пожарот во затворот „Идризово“

Република - 11.02.2019

Кровна конструкција се запали утрово околу 4 часот во затворот во Идризово. Според првичните информации од затворот, причина за пожарот најверојатно е човечки фактор,МКД.мк Противпожарната единица интервенирала со едно возило и четворица пожарникари.

Пожар во затворот во Идризово

Вечер - 11.02.2019

Пожар утринава избувнал во затворот Идризово во Скопје. Пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари, направена е штета од 15.000 денари, а пожарникарите го совладале ...

Пожар во затворот во Идризово

Република - 11.02.2019

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

КПД Идризово: Од објекти по современи европски стандарди до затворски услови од 19 век

24Инфо - 10.02.2019

Соби за четири лица, нови кревети, ПВЦ-прозорци, бојадисани ѕидови, чист под, нови уреди за парно греење, тоалети со ВЦ-школки и нови мијалници, средства за хигиена, чисти ходници, трпезариска просторија, пералница со нови машини за перење, ...

Човечки фактор го предизвикал пожарот во затворот „Идризово“

Нетпрес - 11.02.2019

Кровна конструкција се запали утрово околу 4 часот во затворот во Идризово. Според првичните информации од затворот, причина за пожарот најверојатно е човечки фактор. Огнот брзо бил ставен под контрола, а била повикана и Противпожарната единица која ...

Пожар во затворот „Идризово“

Либертас - 23.07.2019

Вчера утрото околу 9.30 часот настанал пожар во бањата во полуотворено одделение на затворот „Идризово“. Од пожаарот била зафатена кровната конструкција, велат од МВР. „На 22.07.2019 во 09.53 часот во СВР Скопје било пријавено дека во полуотвореното ...

Пожар избувнал во затворот во Идризово

Курир - 11.02.2019

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

КПД Идризово: Од современи објекти до затворски услови од 19 век

+инфо - 10.02.2019

Соби за четири лица, нови кревети, ПВЦ-прозорци, бојадисани ѕидови, чист под, нови уреди за парно греење, тоалети со ВЦ-школки и нови мијалници, средства за хигиена, чисти ходници, трпезариска просторија, пералница со нови машини за перење, ...

Човечки фактор го предизвикал пожарот во затворот „Идризово“

Скопје инфо - 11.02.2019

Кровна конструкција се запали утрово околу 4 часот во затворот во Идризово. Според првичните информации од затворот, причина за пожарот најверојатно е човечки фактор, пренесе МКД.МК . Противпожарната единица интервенирала со едно возило и четворица ...

Пожар во затворот Идризово, изгорела кровна конструкција

CivilMedia - 11.02.2019

Пожар утринава избувнал во затворот Идризово во Скопје. Пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари, а пожарникарите го совладале за еден час.

Пожар во затворот во Идризово

Точка - 11.02.2019

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

КПД Идризово: Од објекти по современи европски стандарди до затворски услови од 19 век

1tv - 10.02.2019

Соби за четири лица, нови кревети, ПВЦ-прозорци, бојадисани ѕидови, чист под, нови уреди за парно греење, тоалети со ВЦ-школки и нови мијалници, средства за хигиена, чисти ходници, трпезариска просторија, пералница со нови машини за перење, ...

Пожар во затворот Идризово

iPortal - 11.02.2019

Пожар утринава избувнал во затворот Идризово во Скопје. Пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари, направена е штета од 15.000 денари, а пожарникарите го совладале ...

Пожар во затворот во Идризово

Скопје инфо - 11.02.2019

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

КПД Идризово: Од објекти по современи европски стандарди до затворски услови од 19 век

Независен - 10.02.2019

Соби за четири лица, нови кревети, ПВЦ-прозорци, бојадисани ѕидови, чист под, нови уреди за парно греење, тоалети со ВЦ-школки и нови мијалници, средства за хигиена, чисти ходници, трпезариска просторија, пералница со нови машини за перење, ...

Пожарот во затворот во Идризово ставен под контрола

Р.С.Европа - 11.02.2019

Во затворот во Идризово, утрово избувна пожар. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

КПД Идризово: Од објекти по современи европски стандарди до затворски услови од 19 век

Слободен Печат - 10.02.2019

Во моментов во Идризово, заедно со отвореното одделение Велес, има 1.140 затвореници. Отвореното одделение во Скопје има капацитет да прими 200 затвореници, а тука казната во моментот ја отслужуваат 95 осуденици.

Пожар утрово во затворот Идризово, изгоре кровната конструкција

Сител - 11.02.2019

Пожар избувнал рано утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

Директорот Мојсовски очекува да се отвори судница во КПД Идризово

Фактор - 10.02.2019

За втората фаза од најавената реконструкција на КПД Идризово се предвидени нови објекти за затворениот дел, шест на број и ново женско одделение, изјави Боби Мојсовски, директорот на затворот, во репортажа на МИА.

Пожар во затворот во Идризово

Centar - 11.02.2019

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово. Како што соопштија од Противпожарната бригада од Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела покривна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

Директорот Мојсовски очекува да се отвори судница во КПД Идризово

Либертас - 10.02.2019

За втората фаза од најавената реконструкција на КПД Идризово се предвидени нови објекти за затворениот дел, шест на број и ново женско одделение, изјави Боби Мојсовски, директорот на затворот, во репортажа на МИА.