TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Британска телевизија: Џонсон имал роденденска забава за време на најлошиот „локдаун“

Канал5 - 24.01.2022

Британскиот премиер Борис Џонсон имал роденденска прослава за време на првото затворање во јуни 2020 година, кога беа забранети друштвените собири во затворени простории, објави во понеделник „ITV“.

Нов скандал со премиерот Џонсон: За време на карантинот присуствувал и на роденденска забава

Вечер Прес - 24.01.2022

Британскиот премиер Борис Џонсон се соочува со уште еден скандал во часовите во очекување на објавувањето на конечниот извештај за забавите одржани на Даунинг стрит 10. Според ITV News, Кери Џонсон, неговата тогашна свршеница, наводно организирала ...

Борис во нови проблеми: Прославување роденден со околу 30 гости во време кога важеше најтешкото заклучување

Во Центар - 24.01.2022

Британскиот премиер Борис Џонсон, наводно, одржал роденденска забава за време на првото „затворање“ поради пандемијата на коронавирусот во неговата резиденција и канцеларија на Даунинг Стрит, и покрај строгите забрани за собири.

Борис Џонсон имал и роденденска забава во затворено за време на строгиот карантин

Независен - 24.01.2022

На Борис Џонсон му беше организирана роденденска забава за време на првото заклучување на коронавирусот во Велика Британија и покрај строгата забрана за дружење во затворени простории, објави во понеделникот телевизијата ИТВ.

Нов скандал: Џонсон имал роденденска забава во затворен простор со 30 луѓе за време на локдаунот

Локално - 24.01.2022

Даунинг стрит потврди дека нејзиниот персонал се собрал за време на првиот локдаун во јуни 2020 година во канцеларијата на британскиот премиер Борис Џонсон за да го прослави неговиот роденден.