TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тренерот на Федерер: Тој не тренира само поради една причина

Дерби - 28.05.2020

Рожер Федерер пред неколку денови истакна дека воопшто не се подготвува, тренира за продолжението од сезоната за кое е неизвесно кога и дали ќе се случи со оглед на целата ситуација со коронавирусот.

Федерер на удар поради поддршка на расист

Локално - 28.05.2020

Швајцарецот Роџер Федерер се најде под голем напад од критичарите поради неговата порака за поддршка на контроверзна личност во Австралија, пренесува „б92“. Алан Џонс беше домаќин на радио програма, а тој е познат по своите расистички ставови и ...

„Федерер е позабавен од тоа што го мисли јавноста“

Екипа - 28.05.2020

Тренерот на легендарниот швајцарски тенисер, Роџер Федерер, Северин Лути вели дека тој е далеку позабавна личност од тоа што го мисли јавноста. „Има многу работи кои луѓето не ги знаат за Роџер.