TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Беневенто на Пипо Инзаги влезе во Серија А и ќе игра дерби со брат му

Оff.net - 30.06.2020

Борбата за опстанок и преживување во Серија А е во самата кулминација а веќе знаеме кој ќе заземе едно од слободните места. На 7 кола до крајот од сезоната Беневенто ја освои Серија Б и за вторпат во клупската историја после 2016/2017 ќе игра во ...

Беневенто на Инзаги се врати во Серија А

24Фудбал - 30.06.2020

Супериорниот состав предводен од Филипо Пипо Инзаги на седум кола до крајот на сезоната во второлигашкото друштво на Италија, обезбеди враќање во елитното друштво по синоќешната минимална победа. Со гол во 71.

Пипо по историскиот успех со Беневенто: Можам само да учам од Симоне

TopSport - 30.06.2020

Беневенто вчера го потврди враќањето во Серија А во историска сезона за „Стрегоне“ по 1:0 победата над Јуве Стабија, подобрувајќи го рекордот на Асколи од 1977/78, откако по 23 победи во 31 меч имаат дури 24 поени предност пред Кротоне и Читадела во ...

Го имаме првиот клуб кој наредната сезона ќе игра во Серија А!

Спортски - 30.06.2020

Тимот кој го води порнашениот напаѓач на Милан, Пипо Инзаги обезбеди место во Серија А за наредната сезона. Беневенто со стил влезе во друштвото на најдобрите. Овој тим со 24 бода предност го освои првото место кое го држеше од почетокот до крајот.

Пипо се враќа во Серија А – со стил

Спортклуб - 29.06.2020

Екипата на Беневенто, предводена од легендарниот италијански голгетер Филипо Инзаги е прва екипа која обезбеди пласман во Серија А за идната сезона. Од почетокот на сезоната тимот се наоѓаше на челната позиција во второлигашката конкуренција, а со ...

Враќање на „вештерките“: Беневенто обезбеди пласман во Серија А

Дерби - 29.06.2020

Екипата на Беневенто вечерва славеше над Јуве Стабија со минимални 1:0 и го потврди враќањето во Серија А на седум кола пред крајот на втората италијанска лига. Беневенто од клупата е предводен од Пипо Инѕаги, па ако нема неочекуван пресврт, браќата ...

Беневенто го победи Јуве и на седум кола до крајот обезбеди враќање во Серија А

Спортманија - 29.06.2020

Огромна доминација на Вештерките во Серија Б. Со победата над Јуве Стабија од 1-0, екипата на Беневенто си обезбеди пласман во Серија А дури на седум кола до крајот на сезоната бидејќи има феноменални 24 бода плус пред вториот Кротоне и третата ...

Беневенто и Инзаги изборија пласман во Серија А и израмнија рекорд стар 42 години

Sport 1 - 29.06.2020

Беневенто со денешната победа против Јуве Стабија од 1-0 го обезбеди пласманот во Серија А, а притоа екипата на Филипо Инзаги успеа да се запише во историјата. Беневенто избори пласман во Серија А на седум кола пред крајот на првенството, а такво ...

Поранешниот напаѓач на Челзи од следната сезона со Пипо Инзаги во Сериа А

ММС - 29.06.2020

Францускиот напапаѓач и освојувач на премиерлигашката титула со Жозе Мурињо и Челзи, Лоик Реми, од следната сезона ќе го носи дресот на Беневенто. Екипата чиј тренер е Филипо Инзаги, од следната година се враќа во најдобрата италијанска лига и ...

Вештерките на Пипо се подготвени за прослава – Вечерва можат да летнат кон Серија А

Спортманија - 29.06.2020

На Беневенто му треба само еден бод против Јуве Стабија за да си осигури враќање во Првата италијанска лига, а може да израмни рекорд старт 42 години. Филипо Пипо Инѕаги е подготвен за славење со Беневенто, а вечерва популарните Вештерки и со реми ...

Пипо Инзаги и Беневенто вечерва може да влезат во историјата

TopSport - 29.06.2020

Беневенто може да го потврдат своето влегување во Серија А со победа над Јуве Стабија вечерва, а со три поени, тимот предводен од Филипо Инзаги може да сруши италијански рекорд стар 42 години.

Инзаги вечерва влегува во историјата

Sport M - 29.06.2020

Екипата на Беневенто, предводена од Филипо Инзаги, е наскоро да влезе во Серија А. Беневенто можеше да го обезбеди тоа во последното коло, но тие не успеаја, па ќе бараат можност во следното коло, поточно вечерва во 21 часот кога ќе бидат домаќини ...

Пипо по историскиот успех со Беневенто: Можам само да учам од Симоне

Макфакс - 30.06.2020

Беневенто вчера го потврди враќањето во Серија А во историска сезона за „Стрегоне“ по 1:0 победата над Јуве Стабија, подобрувајќи го рекордот на Асколи од 1977/78, откако по 23 победи во 31 меч имаат дури 24 поени предност пред Кротоне и Читадела во ...