TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Петок пред Духовден, 21 јуни, неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Бизнис Вести - 17.06.2024

За граѓаните од православна вероисповед во државава, 21 јуни (петок пред Духовден), е неработен ден. Како што соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика, неработниот ден е согласно Законот за празниците.

21 јуни, петок пред Духовден, неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Макфакс

Неделава повторно продолжен викенд - Еве кој ден е неработен!

Скопје инфо

Петок пред Духовден неработен за граѓаните од православна вероисповед

Фокус

21 јуни, петок пред Духовден, неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Опсервер

21 јуни, петок пред Духовден, неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Бриф

21 јуни, петок пред Духовден, неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

MTM

Press24 Агротим Курир ТВ21 Либертас OhridNews 24Инфо А1 On

Како што се обединуваме за Курбан бајрам, да се обединиме и за националните и државните интереси!

Н.Македонија - 17.06.2024

Вчера започна прославувањето на Курбан бајрам за припадниците на исламската вероисповед. Но големиот празник се прославуваше и честиташе во нашата Македонија и многу пошироко. Честитки и полни софри делеа муслиманите со православните, католиците и ...

Александра Шијакоска го прослави Курбан Бајрам со семејството

Црнобело

Исламските верници во светот и во земјава го слават Курбан Бајрам

24 Вести

Одстранување на влакна и нокти од страна на оној кој го коле курбанот: Курбан бајрам, светиот празник и необични обичаи

Фактор

Курбан Бајрам празник кој му говори на модерниот човек да се врати на духовното и семејството

ТВ21

Муслиманските верници го празнуваат Курбан Бајрам

Алсат-М

Курбанот годинава достигна и до 250 евра за грло

Вечер Прес

Lider Бриф OhridNews еМагазин Рацин Скопје1 Zoom Gostivarpress.mk

Државниот врв со честитки за Курбан Бајрам, Сиљановска и Мицкоски повикаа да се работи заедно

ТВ21 - 16.06.2024

Во честитката упатена до ИВЗ, претседателката Гордана Сиљановска Давкова посака празникот да донесе радост и мир а напиша дека Курбан Бајрам ја истакнува милоста, дарувањето и солидарноста, инспирирајќи не на хумани дела и поддршка за сите на кои им ...

Сиљановска: Да си бидеме поддршка и да си помагаме без разлика на етничката припадност

Алсат-М

(Фото) Се огласи Мијалков по скоро една година

Скопје1

Честитка од МД „Илинден“ и МАЕИ по повод празникот Курбан бајрам

Република

Мицкоски: Курбан Бајрам е потсетник на човечкото постоење, како и на големото значење на меѓусебната доверба

ТВ21

Мицкоски: Курбан Бајрам е потсетник на човечкото постоење, како и на големото значење на меѓусебната доверба, дојде време заеднички да изградиме поцврсти темели за подобар животен стандард за секој еден граѓанин

Опсервер

Мицкоски: Курбан Бајрам е потсетник на човечкото постоење, како и на големото значење на меѓусебната доверба

4NEWS

Курир Бизнис Вести А1 On Press24 Lider +инфо 360 степени Скопје инфо

Џафери во чест на Курбан Бајрам: Солидарноста ја облагородува душата и му дава вредност на животот

ТВ21 - 16.06.2024

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери, упати честитка за празникот Курбан Бајрам до поглаварот на Исламската верска заедница, Реисул Улема Х. Хфз. Шаќир еф.

Џафери во чест на Курбан Бајрам: Солидарноста ја облагородува душата и му дава вредност на животот

Република

Џафери во чест на Курбан Бајрам: Солидарноста ја облагородува душата и му дава вредност на животот

24Инфо

Џафери во чест на Курбан Бајрам: Солидарноста ја облагородува душата и му дава вредност на животот

А1 On

Џафери и Гаши упатија честитки до верниците по повод Курбан бајрам

МКД

Џафери во чест на Курбан Бајрам: Солидарноста ја облагородува душата и му дава вредност на животот

Zoom

Џафери во чест на Курбан Бајрам: Солидарноста ја облагородува душата и му дава вредност на животот

Press24

Centar Фокус Вести плус Денешен

Честитка од претседателката Сиљановска Давкова по повод муслиманскиот празник Курбан Бајрам

ТВ21 - 16.06.2024

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова, по повод големиот муслимански празник Курбан Бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница, реис-ул-улема х. хфз. Шаќир еф. Фетаху и до сите граѓани од исламска вероисповед.

Честитка од претседателката Сиљановска Давкова по повод муслиманскиот празник Курбан Бајрам

4NEWS

Честитка од претседателката Сиљановска Давкова по повод муслиманскиот празник Курбан Бајрам

Курир

Честитка од претседателката Сиљановска Давкова по повод муслиманскиот празник Курбан Бајрам

Сител

Среќа, радост, љубов, хармонија и мир, посака претседателката на Македонија во празничната честитка

МКД

Сиљановска Давкова го честиташе Курбан Бајрам

Мета

Честитка од претседателката Сиљановска Давкова по повод муслиманскиот празник Курбан Бајрам

Канал5

Zoom 24Инфо Опсервер Независен Слободен Печат Република +инфо Centar

Поглаварот на ИВЗ, Шаќир Фетаи упати честитка по повод Курбан Бајрам

Н.Македонија - 15.06.2024

Поглаварот на Исламската верска зедница Реис ул улема ефенди Шаќир Фетаи упати порака по повод утрешниот празник Курбан Бајрам. Фетаи во пораката вели дека празникот Курбан Бајрам со сите негови вредности и морални елементи го покажува концептот на ...

Порака од поглаварот на ИВЗ за Курбан Бајрам

Алсат-М

Мир, милост и благослов, вели поглаварот на ИВЗ во честитката по повод Курбан бајрам

МКД

УТРЕ Е КУРБАН БАЈРАМ: Празник кој вклучува три важни настани кои го одведоа светот и човештвото на вистинскиот пат

Денешен

Поглаварот на ИВЗ, Шаќир Фетаи упати честитка по повод Курбан Бајрам

Сител

Поглаварот на ИВЗ, Шаќир Фетаи упати честитка по повод Курбан Бајрам

Gostivarpress.mk

Поглаварот на ИВЗ, Шаќир Фетаи упати честитка по повод Курбан Бајрам

Zoom

Бриф Курир 24Инфо Либертас Независен Нетпрес Слободен Печат MakPress