TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надал против Ѓоковиќ, сите бројки од најголемото тениско ривалство во историјата

Gol.mk - 11.06.2021

Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ ќе играат финале пред финалето на Ролан Гарос. Еден од нив ќе биде дел од мечот за титула в недела и ќе има можност да освои уште еден Грен слем трофеј. Најголемото ривалство во историјата на тенисот трае веќе 15 години.

Ѓоковиќ до Вимблдон сигурно е на врвот, а потоа...

Gol.mk

Фановите на Ѓоковиќ се „луди“ колку него: Се скри под трибини за да не оди дома (фото+видео)

Спортманија

Ѓоковиќ шутира рекламни паноа, вика и се нервира на Ролан Гарос (ВИДЕО)

Канал5

Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос откако гледачите беа избркани од трибините пред полицискиот час

Сакам да кажам

Ѓоковиќ и Надал во полуфиналето на Роланд Гарос

Сител

Циркус на Ролан Гарос – Прекинат е мечот Ѓоковиќ – Беретини поради полициски час

Спортманија

Дерби Точка Курир Опсервер

Нова тениска КЛАСИКА: Ѓоковиќ и Надал во борба за финалето на Ролан Гарос

Локално - 11.06.2021

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, денес од 17,30 часот игра во полуфиналниот натпревар на Ролан Гарос против неговиот голем ривал и најдобриот тенисер на земја, Рафаел Надал. Денешниот полуфинален дуел, 58-ма средба на вкупно двајцата ...

Бекер: Не може Надал вечно да владее со Ролан Гарос

Дерби

Легендарниот Швеѓанец: Федерер се повлече за да не претрпи тежок пораз од Ѓоковиќ

Дерби

Ноле победи, па прослави во свој стил викајќи кон публиката: „Што се случи!?“ (ВИДЕО)

Gol.mk

Надал за Ѓоковиќ: Новак е еден од најдобрите на сите времиња

Слободен Печат

Ѓоковиќ закажа спектакл со Надал на Ролан Гарос, го „преживеа“ Беретини и стигна до полуфинале

Дриблинг

Ѓоковиќ е подготвен за финале пред финале против Надал на Ролан Гарос

Спортманија

Дерби МКД Таратур Екипа SportMedia Спортманија Дриблинг

Ѓоковиќ е голем шампион кој редовно прави сра*а

Вечер Прес - 10.06.2021

Светскиот тениски рекет број еден Србинот, Новак Ѓоковиќ, повторно се најде на удар на американскиот новинар Бен Ротенберг. Тој не ја пропушта можноста да го испровоцира Ѓоковиќ, а овој пат главна тема беше изливот на емоции на мечот против ...

Бесниот Ѓоковиќ го скрши рекламното пано, па со страшен крик ја прослави победата во Париз (Видео)

Дерби

Бесниот Ѓоковиќ го скрши рекламното пано, па со страшен крик ја прослави победата во Париз

Точка

Сите погледи вперени во мистериозната бринета што го бодри Новак Ѓоковиќ (ФОТО)

Убавина и Здравје - 10.06.2021

Мистериозната бринета, која се појави на трибините на УС Опен да го бодри Новак Ѓоковиќ , им го привлече вниманието на светските медиуми, кои се прашуваат која е таа. Така, Марија Ристиќ се најде во центарот на вниманието и многумина се изненадија ...