TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Внимавајте, МВР казнува: 154 санкции за брзо возење

Курир - 07.02.2023

Во текот на вчерашниот ден (06.02.2023) Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се ...

Полицијата вчера казнила 154 возачи за брзо возење

Опсервер

154 казни за брзо возење

Макфакс

154 санкции за брзо возење

Centar

154 санкции за брзо возење

Вести плус

154 казни за брзо возење

Точка

МВР изрече 154 санкции за брзо возење

Нетпрес

МКД MakPress Скопје инфо Курир Точка Вечер Прес