TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цените на американските станици за горива ќе се зголемат поради проблемите на руските рафинерии

Слободен Печат - 02.04.2024

Цените на бензините за американските возачи би можеле да скокнат за дури 15 центи за галон, поради „затегнатите“ глобални резерви на гориво по неодамнешните напади на Украина врз руските рафинерии, сметаат експертите.

Цената на нафтата на највисоко ниво во последните седум месеци

Независен - 02.04.2024

Глобалната цена на нафтата се зголеми во вторникот на највисоко ниво во последните седум месеци, делумно поттикната од загриженоста дека зголемените тензии на Блискиот Исток би можеле да ја намалат понудата.

Нафтата поскапува во услови на слаба понуда и поголем оптимизам за кинеската економија

Пари - 01.04.2024

Цените на нафтата се зголемија утринава, продолжувајќи ги неодамнешните добивки поттикнати од очекувањата за построга понуда од намалувањата на ОПЕК + и геополитичките тензии. Во меѓувреме, оптимистичките податоци за кинеското производство ...

Загриженоста поради затегнатото снабдување со нафта предизвикува раст на цените

Во Центар - 01.04.2024

Хутите во Јемен, поддржани од Иран, продолжуваат да ги таргетираат произраелските бродови кои минуваат низ Црвеното Море, додека САД и Велика Британија возвраќаат со напади врз средствата на Хутите Цените на нафтата се зголемија во понеделникот ...

Загриженоста поради затегнатото снабдување со нафта предизвикува раст на цените

Пулс24 - 01.04.2024

Хутите во Јемен, поддржани од Иран, продолжуваат да ги таргетираат произраелските бродови кои минуваат низ Црвеното Море, додека САД и Велика Британија возвраќаат со напади врз средствата на ХутитеЦените на нафтата се зголемија во понеделникот ...