TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Елтон Џон го изгуби гласот во текот на концерт во Нов Зеланд

Кајгана - 17.02.2020

Познатиот британски музичар Елтон Џон имаше концерт во Нов Зеланд, но го прекина бидејќи го изгуби гласот. Елтон Џон има 72 години, а има здравствени проблеми предизвикани од атипична пневмонија. „Штотуку целосно го изгубив гласот, не можам да пеам.

Познатиот пејач сред концерт се расплакал пред 50.000 луѓе, го одвеле скршен од сцената

Точка - 17.02.2020

Стадионот во Окленд бил исполнет до последно место со луѓе кои сакале да го видат и чујат славниот 72-годишен пејач Елтон Џон. Околу 50.000 луѓе добиле шанса да уживаат во гласот и песните на прославениот рокер, меѓутоа работите не оделе баш по ...

Елтон Џон го прекина концертот во Нов Зеланд

Репортер - 17.02.2020

Британскиот музичар Елтон Џон морал да го прекине концертот во Нов Зеланд, поради воспаление на градите. Пејачот во неделата за време на настапот, останал без глас и морал да се повлече од сцената. „Целосно го изгубив гласот.

Елтон Џон го загуби својот глас (видео)

Хитпортал - 17.02.2020

На Елтон Џон неодамна му е дијагностицирано воспалување на белите дробови, па поради ова тој се соочи со огромна непријатност на концерт во Нов Зеланд. Имено, пејачот во неделата со плач заминал од сцената на концертот во Оукленд, откако буквално го ...

Елтон Џон длабоко вознемирен дека морал да го скрати концертот во Нов Зеланд

Макфакс - 17.02.2020

Британскиот пејач-текстописец Елтон Џон им се извини на своите фанови во Нов Зеланд доцна во неделата, откако го изгуби гласот поради пневмонија и беше принуден да го скрати концерт во Окленд.

Елтон Џон плачејќи го напушти концертот: Го изгубив гласот! ВИДЕО

+инфо - 17.02.2020

Околу 50.000 луѓе дошле со желба да уживаат во гласот и песните на славниот пејач, меѓутоа, нештата не оделе според планот. Славниот британски музичар Елтон Џон морал во неделата да го прекине концертот во Окленд, Нов Зеланд, откако го изгубил ...

Пејачот со плачење ја напуштил сцената: Не можам да пеам повеќе

Локално - 17.02.2020

Елтон Џон во неделата морал да го прекине концертот во Оукленд, Нов Зеланд, бидејќи гласот го изневерил и со плачење ја напушти сцената. „Потполно го изгубил гласот. Не можам да пејам. Многу ми е жал“, рекол тој напуштајќи ја сцената додека ...

(ВИДЕО) Елтон Џон плачејќи ја напуштил бината среде концерт:„Не можам повеќе да пеам!“

Екран - 16.02.2020

Елтон Џон, во неделата, морал да го прекине концертот во Оукленд, Нов Зеланд, откако го издал гласот, па сцената ја напуштил во солзи. „Потполно го загубив гласот. Не можам да пеам. Многу ми е жал“, рекол напуштајќи ја сцената додека публиката го ...

Елтон Џон го прекина концертот: Падна на клавирот и заплака! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 16.02.2020

Прочуениот британски музичар Елтон Џон, го прекина денешниот концерт во Нов Зеланд откако го изгуби гласот. Елтон Џон (72) го изгуби гласот на пола концерт во склоп на својата опростувачка турнеја „Yellow Brick Road“ , откако паднал на главирот и ...

Елтон Џон го изгубил гласот за време на концерт и се расплакал

MTM - 16.02.2020

Очигледно вознемирениот сер Елтон Џон бил принуден да го прекине концертот во Нов Зеланд заради пневмонија. 72-годишниот музичар го загубил гласот среде концертот на стадионот Окленд Монт Смарт. „Само што го изгубив гласот целосно.

Елтон Џон „длабоко вознемирен“ дека морал да го скрати концертот во Нов Зеланд

MTM - 17.02.2020

Британскиот пејач-текстописец Елтон Џон им се извини на своите фанови во Нов Зеланд доцна во неделата, откако го изгуби гласот поради пневмонија и беше принуден да го скрати концерт во Окленд.

Елтон Џон среде концерт го изгуби гласот и плачејќи си замина (ВИДЕО)

Канал5 - 17.02.2020

Елтон Џон во неделата мораше да стави крај на концертот во Окланд, Нов Зеланд, откако го изгуби гласот и со солзи ја напушти сцената. „Тотално го изгубив гласот. Не можам да пејам. Жал ми е“, рече тој додека ја напушташе сцената, додека публиката го ...

Елтон Џон на концерт буквално го загуби гласот и со плачење ја напушти сцената

Таратур - 18.02.2020

Славната поп икона Елтон Џон во неделата, минатиот викенд, беше принуден да го прекине концертот во Окланд, Нов Зеланд, откако го изгуби гласот и со солзи ја напушти сцената. „Тотално го изгубив гласот. Не можам да пејам.