TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Миле Јовановски призна вина за нападот врз свештеникот

24 Вести - 12.11.2019

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски денеска во Кривичниот суд одговара за нападот врз свештеникот Виктор Стојчев. Јовановски пред судот призна дека е виновен. „Има многу големо сомневања кај мене дали сум виновен или не, но сепак го признавам ...

Јовановски: Провакациите од Стојчев не запираат, коментира дека по апсењето на Бојан кај нас дошла пола Влада

Фокус - 12.11.2019

По денешното признание на вина на Миле Јовановски, таткото на Боки 13, за физички напад на попот Виктор Стојчев, се очекува и пресудата, чија објава е закажана за 18 ноември. Јовановски на денешното судење ја искористи можноста да каже дека ...

Таткото на Боки 13 на судењето призна дека на Божик го претепал попот Виктор Стојчев

Сакам да кажам - 12.11.2019

Миле Јовановски, таткото на Бојан Јовановски-Боки 13, денеска како обвинет во Кривичниот суд во целост призна дека на Божик во 2017 го тепал со боксови и клоци неговиот прв сосед свештеникот Виктор Стојчев и оти му нанел тешки телесни повреди.

Таткото на Боки во судот призна дека го нападнал и повредил Виктор Стојчев

Либертас - 12.11.2019

Tаткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски, во Кривичниот суд призна дека на Божик во 2017 со боксови и клоци го нападнал неговиот прв сосед, свештеникот Виктор Стојчев. „Го признавам делото, но не во целост.

Таткото на Боки 13 призна вина за нападот на свештеникот Стојчев

Локално - 12.11.2019

Таткото на Бојан Јовановски-Боки 13, Миле Јовановски, денеска во Кривичниот суд во целост призна дека на Божик во 2017 го тепал неговиот прв сосед свештеникот Виктор Стојчев и оти му нанел тешки телесни повреди.

Таткото на Боки 13 призна вина за нападот на попот Стојчев

Фокус - 12.11.2019

Миле Јовановски, татко на Бојан Јовановски-Боки 13, денеска седна на обвинителна клупа во Кривичниот суд, поради физички напад на попот Виктор Стојчев. Откако обвинителката го прочита обвинителниот акт, Јовановски пред судот се изјасни за вина.

Таткото на Боки 13 призна дека го тепал попот Стојчев

Слободен Печат - 12.11.2019

Казната за ова дело тој ќе ја дознае во понеделник кога ќе биде соопштена и пресудата. Во понеделник во 11 часот обвинетиот Миле Јовановски, татко на познатиот Боки 13, ќе ја дознае пресудата откако денеска во Кривичниот суд призна дека е виновен и ...

Таткото на Боки 13 призна дека го тепал попот

Press24 - 12.11.2019

Таткото на Боки13 кој е во затвор за случајот Рекет, Миле Јовановски, денеска во Суд призна дека е виновен и дека го натепал попот Виктор Стојчев на Божиќ, 2017 година. - „Го признавам целосно делото”, рече Јовановски пред судот откако прво рече ...

Јовановски за попот: Откако е уапсен Бојан, пишува дека пола влада, судство и амбасадори дошле кај нас дома

+инфо - 12.11.2019

- Господинот многу сака да пишува на Фејсбук. Откако е уапсен Бојан, тој пишува дека во мојот дом дошла пола влада, пола обвинителство, судство, амбасадори... - почна да зборува Јовановски, по што судијката го прекина посочувајќи му ако има, да каже ...

Татко му на Боки призна вина, го натепал попот откако се скарал со Боки

+инфо - 12.11.2019

Имам многу големи сомневања кај мене дали сум виновен или не, затоа што господинот е тој што почна... - почна да зборува Јовановски, а судијката го прекина посочувајќи му дека сега треба да каже дали го прифаќа делото во целост како што е опишано во ...

Таткото на Боки 13 призна дека на Божик претепал свештеник

Expres - 12.11.2019

Миле Јовановски, татко на Боки 13, признава дека на 7 јануари 2017 го нападнал свештеникот Виктор Стојчев кој реагирал дека не може да влезе во сопствениот двор поради паркирано возило на Јовановски пред неговиот влез.

Таткото на Боки 13 призна вина за нападот на попот Стојчев

Канал5 - 12.11.2019

Миле Јовановски, таткото на Бојан Јовановски, денеска седна на обвинителна клупа во Кривичниот суд, поради физички напад на попот Виктор Стојчев. Откако обвинителката го прочита обвинителниот акт, Јовановски пред судот се изјасни за вина.

Таткото на Боки 13 ја призна вината

Магазин - 12.11.2019

Таткото на Боки 13 , Миле Јовановски, денеска во Суд призна дека е виновен и дека го натепал попот Виктор Стојчев на Божиќ, 2017 година. Попот Виктор Стојчев рече дека ќе бара отштета од таткото на Боки 13 во граѓанска постапка и дека се приклучува ...

Таткото на Боки 13 призна дека го тепал попот, пресуда в понеделник

Точка - 12.11.2019

Обвинетиот Миле Јовановски, татко на неформалниот сопственик на 1ТВ, Бојан Јовановски, утрово во судот призна дека е виновен оти го натепал попот Виктор Стојчев на Божиќ, 2017 година. „Го признавам целосно делото”, рече Јовановски пред судот.

Таткото на Боки 13 призна дека го нападнал свештеникот

Вечер Прес - 12.11.2019

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски денеска во Кривичниот суд одговара за нападот врз свештеникот Виктор Стојчев. Јовановски пред судот призна дека е виновен. „Има многу големо сомневања кај мене дали сум виновен или не, но сепак го признавам ...

Таткото на Боки 13 призна дека го нападнал свештеникот

Курир - 12.11.2019

Таткото на Бојан Јовановски- Боки 13, Миле Јовановски денеска во Кривичниот суд одговара за нападот врз свештеникот Виктор Стојчев. Јовановски пред судот призна дека е виновен. -Има многу големо сомневања кај мене дали сум виновен или не, но сепак ...

Таткото на Боки 13 призна вина за нападот врз свештеникот

Независен - 12.11.2019

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски денеска во Кривичниот суд одговара за нападот врз свештеникот Виктор Стојчев. Јовановски пред судот призна дека е виновен. „Има многу големо сомневања кај мене дали сум виновен или не, но сепак го признавам ...