Финците испишуваат историја, Израел се израмни со Македонија! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 15.10.2019

После поразот на Ирците од Швајцарија, станува крајно драматично и во квалификациската група „Д“... Нови натпревари од квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година, вечерва голем шок за селекцијата на Босна и Херцеговина која со ...

Евро 2020: Родриго ги квалификуваше Шпанците во 92. минута, Финска пред историски пласман (видео)

TopSport - 15.10.2019

Репрезентацијата на Шведска беше на чекор до големо изненадување и пред пласман на Евро 2020, откако до 90-тата минута имаше 1:0 водство против Шпанија, пред „фуријата“ да израмни со голот на Родриго во 92.

Пуки со лобови ја „откачи“ Ерменија, Финска сигурно чекори кон ЕП 2020 (Видео)

Спортманија - 15.10.2019

Шпицот на Норич постигна два прекрасни гола во победата на Финците против Ерменија од 3:0 и го трасира патот кон шампионатот што ќе се игра следната година Тему Пуки беше најдобар кога на Финска и беше најпотребно и со два прекрасни гола со лоб ...

Финска ја победи Ерменија со 3:0, Босна се надева на чудо за да и го одземе пласманот на ЕУРО 2020

Денешен - 15.10.2019

Репрезентацијата на Финска беше подобра од Ерменија со 3:0 во квалификациски меч за Европското првенство во фудбал кое ќе се одржи следната година, и направи голем чекор кон пласман на шампионатот.