TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За колку време се полни мега батеријата на Galaxy S20 Ultra?

Телефони.мк - 14.02.2020

Новиот супер моќен премиум смартфон Samsung Galaxy S20 Ultra има мега батерија со капацитет од 5000 mAh за целосна поддршка на напредните перформанси кои имаат енергетски побарувања. За среќа на корисниците Samsung Galaxy S20 Ultra има супер без ...

Прв поглед на Samsung Galaxy S20+, S20 Ultra и Galaxy Z Flip (ВИДЕО)

USB - 14.02.2020

Ексклузивно видеа од Hands On зоната каде што сите присутни на настанот Samsung Forum 2020 во Валета, Малта можеа за да ги испробаат новите смартфони на Samsung – Galaxy S20, S20+ и S20 Ultra, како и преклопниот смартфон на јужнокорејската компанија ...

Колку меморија ќе зафаќа 8K HD видео на Galaxy S20?

Телефони.мк - 13.02.2020

Samsung Mobile ги откри точните информации за тоа колку меморија ќе зафаќа едно 8K HD видео направено со новата камера од 108 мегапиксели на супер камера смартфонот Samsung Galaxy S20 Ultra.

Прво тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra

Сител - 13.02.2020

Една од најинтересните карактеристики кај Galaxy S20 серијата, особено кај S20 Ultra, е системот камери и функциите со кои доаѓаат. Меѓу овие функции е и 100x Space Zoom: Galaxy S20 Ultra е фаворит на голем дел од Android фановите.

Екрани на 120Hz, Galaxy S20, Z Flip од Samsung

IT.mk - 12.02.2020

Во време кога едвај чекаме да дознаеме нешто нова на Mobile World Congress, Samsung se одлучи десетина дена порано да ја претстави новата генерација на телефони. Ова „претстави“ секако земете го со резерва.

Официјално претставена серијата Galaxy S20 – Ultra моделот доаѓа со камера од 108 мегапиксели

Таратур - 12.02.2020

Технолошкиот гигант Samsung, на голема радост на своите нетрпеливи обожаватели и посветени корисници, официјално ја промовираше серијата Galaxy S20 која сите ја чекавме со нетрпение. На настанот Unpacked во Сан Франциско се претставени новите ...

Прво тестирање на камерите на Galaxy S20 Ultra

Кумановски м. - 14.02.2020

Една од најинтересните карактеристики кај Galaxy S20 серијата, особено кај S20 Ultra, е системот камери и функциите со кои доаѓаат. Меѓу овие функции е и 100x Space Zoom: Galaxy S20 Ultra е фаворит на голем дел од Android фановите.