TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал Сосиедад ептен добро се офајди од трансферот на Гризман во Барселона

Sport 1 - 12.07.2019

Француската суперѕвезда Ентоан Гризман денеска и официјално стана нов фудбалер на Барселона, откако Каталонците ја активираа откупната клаузула и ги платија 120-те милиони евра на Атлетико Мадрид, па офанзивниот фудбалер в недела ќе биде промовиран ...

Трансферот на Гризман се потврди, слави Барса, слави Атлетико, но слави и – Реал Сосиедад!

Спортски - 12.07.2019

Aнтоан Гризман денес и официјалн остана играч на Барселона. Каталонскиот гигант денес ја изврши уплатата од 120 милиони евра за трансферот на францускиот напаѓач после што тој и официјално стана играч на Каталонците.

Официјално: Барселона потпиша со Гризман и му стави откупна клаузула поголема и од онаа на Меси

24Фудбал - 12.07.2019

Трансфер сагата на Антоан Гризман заврши, од денеска тој е фудбалер на Барселона која ја плати откупната клаузула и потпиша со францускиот фудбалер. Барселона потврди дека го комплетира трансферот на Антоан Гризман кој стави потпис на петгодишен ...

Официјално: Барселона од трета го обезбеди потписот на Гризман, Французинот ќе има луда откупна клаузула

Дерби - 12.07.2019

Францускиот репрезентативец, Антоан Гризман и официјално е нов член на шпанскиот шампион Барселона. Оваа информација ја потврдија од каталонскиот гигант со што конечно се стави крај на една трансфер сага која траеше подолг временски период.

ОФИЦИЈАЛНО: Гризман е член на Барса за 120 милиони и клаузула од 800 милиони!

Gol.mk - 12.07.2019

Наговестувањата се обестинија - Антоан Гризман од денес и официјално е нов член на Барселона за втор најголем трансфер во светот ова лето и трет најголем трансфер во историјата на славниот каталонски клуб.

Официјално: Гризман е нов фудбалер на Барселона, има и откупна клазула!

Спортски - 12.07.2019

Kрај на сагата! Гризман е нов фудбалер на Барселона! Долго време се шпекулираше за иднината на одличниот Французин, а пред малку Барселона официјално го потврди трансферот. Каталонците објавија дека ја платила клазулата од 120 милиони евра и Гризман ...

Официјално: Ентоан Гризман е нов фудбалер на Барселона!

Sport 1 - 12.07.2019

Француската ѕвезда Ентоан Гризман и официјално е нов фудбалер на Барселона, откако каталонската гордост објави дека е платена откупната клаузула од 120 милиони евра кон Атлетико Мадрид. Гризман во Барселона ќе потпише петгодишен договор со истек до ...

Официјално: Гризман е новата „ѕвезда“ на Барса

Екипа - 12.07.2019

Сагата конечно заврши, Антоан Гризман од денеска и официјално е нов член на Барселона. Адвокатот на голгеторот денеска во просториите на Ла лига ја плати клаузулата од 120 милиони евра за раскин на договорот со Атлетико, пошто Барселона и официјално ...

ОФИЦИЈАЛНО: Гризман е дел од Барселона

SportMedia - 12.07.2019

Официјално, Антоан Гризман е дел од Барселона. Ова го објавија двата најголеми спортски медиуми во Шпанија, АС и Марка, а веднаш по нив официјална потврда на својот твитер профил објави и Барселона.

Заврши сагата, Барселона го потврди доаѓaњето на Гризман за 120 милиони евра

TopSport - 12.07.2019

Барселона официјално потврди дека Антоан Гризман е нивни фудбалер по трансферот од Атлетико Мадрид, откако каталонскиот клуб ја плати неговата откупна клаузула од 120 милиони евра, ставајќи крај на сагата која трае повеќе од една сезона.

Сагата со Гризман заврши, Барселона ја плати оштета за Французинот

OhridNews - 12.07.2019

Ентони Гризман само лекарски прегледи го делат од дресот на Барселона, откако клубот ја плати оштетата во висина од 120 милиони евра која Французинот ја имаше како клаузула во договорот со Атлетико Мадрид.

Официјално: Гризман е играч на Барса (видео)

Локално - 12.07.2019

Барселона и официјално го објави трансферот на Антоан Гризман. Каталонскиот клуб ја плати клаузулата од 120 милиони евра за францускиот стрелец и го ослободи од договорот со Атлетико Мадрид.

Официјално: Гризман е нов фудбалер на Барселона!

Слободен Печат - 12.07.2019

Сагата заврши, го дочекавме најголемиот трансфер ова лето, Французинот Антоан Гризман од Атлетико Мадрид доаѓа на „Камп Ноу“. Како што и веќе објавивме, адвокатите на Гризман тргнаа во акција да се откупи неговиот договор.

(ОФИЦИЈАЛНО) Барселона го потврди големиот трансфер

Спортклуб - 12.07.2019

Повеќе нема дилеми, она што уште рано од утрово се најавуваше, пред неколку моменти доби и официјална потврда. Каталонците објавија дека французинот Антоан Гризман е нов фудбалер откако Барселона ја активираше трансфер клаузулата од 120 милиони евра ...

Ова видео е доказ дека трансферот на Гризман е завршен!

Спортски - 12.07.2019

Антоан Гризман многу брзо ќе стане играч на Барселона! Сагата околу трансферот на Гризман може да заврши во секој момент бидејќи Барселона денес платила 120 милиони евра и ја активирала клазулата.

Што прави Гризман додека фудаблскиот свет го исчекува неговиот трансфер? (ФОТО)

Спортски - 12.07.2019

Французинот очигледно баш и не се грижи, а веројатно и нема потреба се би требало да биде многу брзо завршено. Барселона трансферот на Гризман би можела да го потврди и до крајот на денот.

Барселона ја закажа презентацијата на Гризман на „Камп Ноу“

Sport 1 - 12.07.2019

Антоан Гризман денеска официјално ќе ја заврши соработката со Атлетико Мадрид. Неговите адвокати стигнале во Шпанија за да ја активираат клаузулата вредна 120 милиони евра. Откако ќе се завршат правните работи, францускиот фудбалер ќе се приклучи на ...

Се ближи крајот на сагата, адвокатот на Гризман пристигна да ја плати откупната клаузула од 120 милиони евра!

24Фудбал - 12.07.2019

Барселона наскоро ќе го потврди ангажманот на Антоан Гризман, адвокатот на играчот попладнево пристигна во канцелариите на Ла Лига за да ја активира откупната клаузула од 120 милиони евра.

Се ближи крајот на сагата, Адвокатот на Гризман пристигна во канцелариите за да ја плати откупната клаузула од 120 ...

24Фудбал - 12.07.2019

Барселона наскоро ќе го потврди ангажманот на Антоан Гризман, адвокатот на играчот попладнево пристигна во канцелариите на Ла Лига за да ја активира откупната клаузула од 120 милиони евра.

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Барса добила „луда“ идеја, тик-так за Гризман, Интер и Јунајтед преговараат, Крауч се пензионира

Спортски - 12.07.2019

И денес на едно место следете се што се случува на трансфер пазарот ширум Европа! Денес не се исклучува можноста да добиеме потврда за трансферот на Гризман во Барселона. – „Л’Екип“ вчера вечер објави дека Барселона се согласила да ја плати ...

Барселона нуди четири фудбалери во замена за Нејмар

СуперСпорт - 12.07.2019

Барселона сака да го врати Нејмар, па во моментов бараат начин како да ја убедат управата на ПСЖ да им го продаде Бразилецот. „Билд“ пишува дека најновата понуда испратена до Нејмар не вклучува пари, туку четири фудбалери на Каталонците.

Понудата на Барселона за Нејмар вклучува само играчи

Локално - 12.07.2019

Трансфер сагата за враќање на Нејмар од ПСЖ во Барселона продолжува. Во последниве неколку месеци, ова е тема бр.1 на трансфер пазарот и на сите им е јасно дека Бразилецот е подготвен да се врати на „Камп Ноу“.

Адвокатите ја активираа клаузулата на Гризман (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.07.2019

Конечно доаѓаат нови информации, адвокатите на Антоан Гризман ја плаќаат ослободителната клаузула да се комплетира трансферот во Барса. Адвокатите на францускиот фудбалер Гризман како што најавија, тоа и го направија, депозит од 120 милиони во ...

Адвокатот на Гризман пристигна во Ла Лига да ја активира откупната клаузула (ВИДЕО)

SportMedia - 12.07.2019

Како што информиравме уште вчера , денеска во просториите на шпанската Ла Лига се појави адвокатот на францускиот репрезентативец Антоан Гризман кој треба да ја активира откупната клаузула од Атлетико (М) во висина од 120 милиони евра.

Барселона за Нејмар не нуди пари, но нуди тројца играчи!

Спортски - 12.07.2019

За можноста Нејмар да се врати во Барселона многу се пишува, а сега пристигнуваат нови информации. Се повеќе се оние кои сметаат дека Нејмар ги минува последните денови во Париз, а германски „Билд“ тврди дека Барселона испратила понуда за Нејмар.

ПСЖ одби тројца фудбалери на Барса за Нејмар

Екипа - 12.07.2019

Преговорите за големиот камбек на Нејмар во Барселона дефинитивно ќе течат многу бавно откако беше обелоденето дека Барселона воопшто не понудила пари за Бразилецот, туку планира да го осигура неговиот потпис со директна размена за неколку фудбалери.

САГАТА ПРОДОЛЖУВА: Барселона демантираше дека ја платила клаузулата за Гризман

SportMedia - 12.07.2019

Само неколку часа откако се појавија информации дека Барселона ја платила откупната клаузула за трансфер на Антоан Гризман, од клубот се јавија со демант. Французинот требаше да биде промовиран како ново засилување во Барселона, и тоа без присуство ...

Барселона ја платила оштетата за Гризман!?

Спортски - 12.07.2019

Долго време трае сагата околу Антоан Гризман и неговиот трансфер во Барселона, а ако му веруваме на француски „Л’Eкип“ таа сага конечно заврши. Реномираниот француски медиум објави дека Барселона конечно ја платила клазулата за Французинот.

Барса понудиле тројца играчи за Нејмар

TopSport - 12.07.2019

Нејмар нема намера да се врати во Париз, посакува трансфер во Барселона. На „Ноу Камп“ се поделени мислењата околу неговото враќање, најмногу поради начинот на кој го напушти клубот пред две години, кога ПСЖ го реализираше трансферот од 222 милиони ...

Л'Екип: Сагата заврши за Гризман – Барса ја плати отштетата!

Sport 1 - 12.07.2019

Трансфер-сагата околу француската ѕвезда Ентоан Гризман заврши. Барселона после напорни преговори и проблеми ја активираше 120 милиони евра тешката откупна клаузула и офанзивната суперѕвезда доаѓа во Каталонија, објави синоќа најугледниот француски ...

Барселона ја активираше откупната клаузула за Гризман

Точка - 12.07.2019

Како што пренесува француски „Л’Екип“, сагата околу трансферот на Антоан Гризман во Барселона заврши. Тоа за што се шпекулираше во изминатите неколку месеци деновиве ќе добие официјална потврда – Гризман ќе стане нов фудбалер на Барселона.

Чави не е оптимист за еден од двата најавени бомбастични трансфери на Барселона

Дерби - 11.07.2019

Чави Ернандез вчера преку социјалните мрежи ги освои фановите на Барселона со симпатичното видео кое го сподели на Инстаграм, но само еден ден подоцна, повторно се најде во фокусот на јавноста поради интервјуто кое го направи за угледната шпанска ...

Ако дојдат Гризман и Нејмар, шестмина си одат од Барса

Спортклуб - 11.07.2019

Се поизвесни се трансферите на Антоан Гризман и Нејмар во Барселона, но кога и да се случат тие, следува егзодус од Камп Ноу. Шпанските медиуми тврдат дека најмалку седуммина фудбалери ќе си заминат ако дојдат двете големи ѕвезди.

КОНЕЧНО: Барса ја активира клаузулата од договорот на Гризман!!!

SportMedia - 11.07.2019

По толку исчекување, конечно, Барселона ќе ја активира клаузулата од договорот на францускиот напаѓач, Антоан Гризман. Според пишувањата на шпанскиот печат, тоа и официјално ќе се случи утре изутрина.

Барса ја платиле откупната клаузула за Гризман

TopSport - 11.07.2019

Трансферот на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид во Барселона е пред комплетирање, откако каталонскиот клуб ја уплатил сумата од 120 милиони евра за да ја активира клаузулата за прекин на договорот на Французинот, тврди „Л’Екип“.

ПСЖ се обиде да ја изигра Барса, но Гризман ги „олади“, постојат три опции за Нејмар

Спортклуб - 11.07.2019

Шпански „Ел Паис“ денеска откри некои детали од летната сага околу Нејмар. Имено, ПСЖ сака да се ослободи од него и тоа повеќе не е тајна. Леонардо смета дека со неговото заминување, во центарот на проектот би бил поставен Мбапе на кого би му била ...

Крај на сагата, „Л’Екип“ пренесува: Активирана откупната клаузула на Гризман!

Спортклуб - 11.07.2019

Сагата околу Антоан Гризман е завршена, пренесува еминентниот француски магазин. Она за што се шпекулираше со месеци и недели наскоро ќе добие официјална потврда: Гризман ќе биде нов фудбалер на Барселона.

Барселона го штити Гризман поради „гревовите“ од минатото

Екипа - 11.07.2019

Антоан Гризман наскоро треба да потпише за Барселона, но Французинот нема да биде претставен на „Камп ноу“. Причината е тоа што на Гризман, навивачите не можат да му го заборават тоа што минатото лето тој ја одби Барселона, одлучувајќи да остане ...

Барселона утре ќе ја плати откупната клаузула на Гризман

Дерби - 11.07.2019

Актуелниот шпански шампион Барселона е на добар пат да ја активира првата голема бомба во овој летен трансфер период, а тоа е ангажманот на Антоан Гризман. Долго време се пишува и говори за преселбата на Французинот на „Камп Ноу“, но како што сега ...

За да му удоволи на Гризман, Барса ќе го понижи Кутињо

Спортклуб - 11.07.2019

Доаѓањето на Антоан Гризман во Барселона ќе направи проблеми со броевите што ги носат фудбалерите. Шпанските медиуми најавуваат дека најверојатно Кутињо ќе биде толку понижен што ќе мора да се откаже од „седумката“ што ја носеше претходната сезона.

Барса се плаши од инциденти: Презентација на Гризман нема да има!

Спортклуб - 11.07.2019

Најдоцна за два дена Барселона ќе уплати 120 милиони евра на сметката на Атлетико Мадрид и ќе го откупи договорот на францускиот репрезентативец Антоан Гризман. Сепак, иако тој ќе стане еден од најскапите играчи во историјата на клубот, официјална ...

Барселона потпиша со Гризман и му стави поголема откупна клаузула и од таа на Меси!

МКД - 12.07.2019

Трансфер сагата на Антоан Гризман заврши, од денеска тој е фудбалер на Барселона која ја плати откупната клаузула и потпиша со францускиот фудбалер. Барселона потврди дека го комплетира трансферот на Антоан Гризман кој стави потпис на петгодишен ...

Барса оди на сигурно: Гризман нема да истрча на теренот на „Ноу Камп“

Спортски - 11.07.2019

Антоан Гризман во наредните денови би требало официјлано да стане нов член на Барселона. Каталонскиот гигант наскоро (веројатно во текот на наредната недела) ќе ја плати клазулата која ја бара Атлетико во износ од 120 милиони евра и така Гризман ќе ...

Гризман и официјално е играч на Барса

+инфо - 12.07.2019

Барселона и официјално го објави трансферот на Антоан Гризман. Каталонскиот клуб ја плати клаузулата од 120 милиони евра за францускиот стрелец и го ослободи од договорот со Атлетико Мадрид.

Нејмар убеден дека ќе се врати во Барселона

А1 On - 11.07.2019

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар не се сомнева дека ќе се врати во Барселона за време на летниот трансфер прозорец, објави „РМЦ“. Според извори, Бразилецот веќе ги известил своите роднини за престојниот трансфер во шпанскиот тим.

Барса го одложува трансферот на Гризман поради даноци

А1 On - 11.07.2019

Од 1 јули натаму сите очекуваа Антоан Гризман во секој момент да пристигне во Барселона и да биде претставен официјално. Причината е дека од тогаш клаузулата за раскинување на договорот му се намалува од 200 на 120 милиони евра, а фудбалерот има ...

Адвокатот на Гризман пристигна во канцелариите на Ла Лига да ја активира откупната клаузула

МКД - 12.07.2019

Трансферот на Антоан Гризман во Барселона е пред реализиација, адвокатот на напаѓачот пристигна во канцелариите на Ла Лига за да ја активира откупната клаузула од 120 милиони евра. Се ближи крајот на трансфер сагата на Антоан Гризман, се очекува во ...

Барселона ја активираше откупната клаузула за Гризман

Република - 12.07.2019

Како што пренесува француски „Л’Екип“, сагата околу трансферот на Антоан Гризман во Барселона е пред својот крај. Тоа за што се шпекулираше во изминатите неколку месеци деновиве ќе добие официјална потврда, Гризман ќе стане нов фудбалер на Барселона.

Барса ја платиле откупната клаузула за Гризман

Макфакс - 11.07.2019

Трансферот на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид во Барселона е пред комплетирање, откако каталонскиот клуб ја уплатил сумата од 120 милиони евра за да ја активира клаузулата за прекин на договорот на Французинот, тврди „Л’Екип“.

(Видео) Официјално: Гризман е играч на Барса

Независен - 12.07.2019

Барселона и официјално го објави трансферот на Антоан Гризман. Каталонскиот клуб ја плати клаузулата од 120 милиони евра за францускиот стрелец и го ослободи од договорот со Атлетико Мадрид.