TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пуштен во употреба новиот Дом на култура во Кисела Вода

Вест - 27.06.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска и градоначалничката на општина Кисела Вода Билјана Беличанец-Алексиќ денеска официјално го пуштија во употреба новиот Дом на културата во Кисела Вода ...

Од дом на зависници до грандиозен културен објект - подготвен Домот на културата во Кисела вода

Алфа - 27.06.2016

Од дом на зависници и бездомници до грандиозен културен објект. Пред само година и половина вака изгледаше ова клутурно обележје во скопска Кисела Вода. Денеска сликата е сосема поинаква. Од дом на зависници и бездомници до грандиозен културен ...

Старото кино во Кисела Вода претворено во современ Дом на култура

Вечер Прес - 27.06.2016

Жителите на општината повеќе не мора да патуваат до централното градско подрачје за да погледнат театарска претстава, концерт, изложба или, пак, некое ново филмско остварување. Отсега, една од најстарите општини е побогата со совршен објект кој ќе ...

Пред и потоа: Општина Кисела Вода доби целосно нов Дом на културата (ФОТО)

Курир - 27.06.2016

Целосно руиниран објект во општина Кисела Вода, денеска е комплетно нов современ Дом на културата. Руинираниот објект, започна да се гради со целосна реконструкција во 2014 година со заеднички средства на општината и Владата, преку Министерството за ...

Кисела Вода додели 30 ваучери за новороденчиња

Скопје инфо - 27.06.2016

По повод одбележувањето на 61-вата годишнина од постоењето на Општина Кисела Вода, градоначалничката Билјана Беличанец Алексиќ додели 30 ваучери на родителите на новороденчиња. Прославата ќе биде одбележана и со низа други настани во текот на оваа ...

Ваучери за новороденчињата за почеток на одбележување на 61-от роденден на општина Кисела Вода

Сител - 27.06.2016

Со доделување на нови 30тина ваучери за новороденчиња од страна на градоначалникот на општина Кисела Вода, денес отпочна одбележувањето на шеесет и првата годишнина од постоењето на општина Кисела Вода кое, со низа случувања, ќе трае во текот на ...

Кисела Вода доби нов современ Дом на културата

Република - 27.06.2016

Лидерот на ВМРО ­ДПМНЕ Никола Груевски заедно со министерката за култура Елизабета Канческа­Милевска и градоначалничката на општина Кисела Вода Билјана Беличанец­Алексиќ денеска официјално го пуштиja во употреба новиот Дом на културата во Кисела ...

Модерен објект никна во Кисела Вода (ФОТО )

Press24 - 27.06.2016

Целосно руиниран објект во општина Кисела Вода, денеска е комплетно нов современ Дом на културата. Руинираниот објект, започна да се гради со целосна реконструкција во 2014 година со заеднички средства на општината и Владата, преку Министерството за ...

Ваучери за новороденчињата за почеток на одбележување на 61-от роденден на општина Кисела Вода

Пулс24 - 27.06.2016

Со доделување на нови 30тина ваучери за новороденчиња од страна на градоначалникот на општина Кисела Вода, денес отпочна одбележувањето на шеесет и првата годишнина од постоењето на општина Кисела Вода кое, со низа случувања, ќе трае во текот на ...

Пуштен во употреба новиот Дом на култура во Кисела Вода

Lider - 27.06.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска и градоначалничката на општина Кисела Вода Билјана Беличанец-Алексиќ денеска официјално го пуштиja во употреба новиот Дом на културата во Кисела Вода ...

Пред и потоа: Општина Кисела Вода доби нов современ Дом на културата (ФОТО)

Скопје инфо - 27.06.2016

Целосно руиниран објект во општина Кисела Вода, денеска е комплетно нов современ Дом на културата. ПРЕД ПОТОА Руинираниот објект, започна да се гради со целосна реконструкција во 2014 година со заеднички средства на општината и Владата, преку ...

По 26 години Кисела Вода доби Дом на културата

Сител - 27.06.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска и градоначалничката на општина Кисела Вода Билјана Беличанец-Алексиќ денеска официјално го пуштиja во употреба новиот Дом на културата во Кисела Вода ...

ОТВОРЕНО „КИСЕЛА ВОДА - КИНО“: Жителите на општината добија ново културно-забавно катче (ФОТО)

Телеграф - 27.06.2016

Новиот Дом на култура е на површина од околу 900 квадратни метри. Во приземјето се сместени мултимедијална сала со 169 седишта, музичко-уметнички клуб, библиотека, гардероби, билетарница, пацио.

Пуштен во употреба новиот Дом на култура во Кисела Вода

Канал5 - 27.06.2016

Мултимедијална сала со 169 седишта наменета за кино, театар и концерти, библиотека, музичко-уметнички клуб, гардероби, канцеларии и кафетерии ќе содржи новиот дом на културата во Кисела Вода, изграден на местото на старото кино.

ФОТО: Општина Кисела Вода доби целосно нов современ Дом на културата

Press24 - 27.06.2016

Целосно руиниран објект во општина Кисела Вода, денеска е комплетно нов современ Дом на културата. Руинираниот објект кој бил изграден од 1959 година, а 20 години бил надвор од употреба, започна да се гради со целосна реконструкција во 2014 година ...