TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО+ВИДЕО) Хаос пред почетокот на финалето на Лига на шампиони: Навивачите се туркаа на влезовите, полицијата фрли ...

360 степени - 28.05.2022

Првично почетокот на натпреварот беше одложен за 15 минути поради доцнење на автобусот кој ги превезуваше играчите на Ливерпул, кој доцнеше околу 20 минути, бидејќи не можел да се пробие низ толпата навивачи кои, го чекале влезот на стадионот Бројни ...

ВИДЕО: Почетокот на Лигата на шампионите одложен поради хаос на стадионот, навивачите масовно ја прескокнуваа оградата

А1 On - 28.05.2022

Финалето од Лигата на шампионите меѓу Ливерпул и Реал Мадрид доцнеше повеќе од 30 минути поради хаотични сцени пред стадионот „Стад де Франс“. Најпрвин се појавија информации, од тоа дека автобусот со играчите на Ливерпул доцнел до тоа што УЕФА ...

(ВИДЕО) Доцни почетокот на финалето на Лигата на шампиони – на семафорот се појави порака дека е од безбедносни ...

360 степени - 28.05.2022

Скај спорт објави дека причина е големиот број навивачи кои се уште чекаат во долги редици за да влезат на стадионот, како и оние кои се обиделе без билет да се „прошверцуваат“ Навивачите ја прескокнувале оградата, а проценките се дека околу стотина ...

ВИДЕО: Ова е причината за доцнењето на финалето, скокаа како „мигранти“ на стадионот во Париз

Фактор - 28.05.2022

Дуелот меѓу Ливерпул и Реал Мадрид доцнеше околу 30 минути проблеми со влезот на дел од навивачите на стадионот „Стад де Франс“. Апокалиптични видеа, слики од влезовите на стадионот, ова е дел од причините поради кои доцнеше почетокот на финалето.