TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ги присилуваат да ги купат новите модели на iPhone: Луѓето бесни поради она што го прави Apple

Точка - 12.01.2019

Apple успеа да ги налути своите корисници откако објави писмо кое директорот Тим Кук им го испратил на инвеститорите. Помеѓу сѐ напишал дека новите iPhone телефони се продаваат многу малку, а како причина го наведе фактот дека луѓето едноставно ги ...

Apple за оваа година планира нови LCD телефони

Денар - 12.01.2019

„Apple“ планира да претстави три нови модели „iPhone“ оваа есен, вклучувајќи наследник на проблематичниот „XR“, најевтиниот нејзин уред од 2018-та година со „LCD“ дисплеј, што не успеа да ги исполни прогнозите на „Apple“ за продажба.

"iPhone не вреди за парите“: Продавниците со попусти за Apple телефони

Телефони.мк - 12.01.2019

Тим Кук неодамна предупреди на „кинескиот проблем“ и неочекуваното намалување на побарувачката за смартфоните на Apple во Кина, за што делумно ја обвини и трговската војна меѓу САД и Кина.

Apple ќе претстави три нови модели на iPhone во 2019 година

Кајгана - 11.01.2019

Според информациите кои ги објавија американските медиуми, оваа година ќе видиме три нови модели на iPhone, од кои едниот ќе има систем од три камери на задниот дел. The Wall Street Journal тврди дека Apple ќе претстави наследник на iPhone XR со LCD ...

Apple ќе претстави три модела на iPhone есента 2019-та

Нетпрес - 11.01.2019

Американскиот технолошки гигант Apple есента 2019 година ќе претстави три нови модела од водечкиот паметен телефон iPhone, пишува во петокот магазинот The Wall Street Journal, повикувајќи се на свои извори.

„Епл“ го намалува прозиводството на „Ајфони“

Кумановски м. - 11.01.2019

Комапнијата „Епл“ ќе го намали производството на ајфони во следните три месеци за околу 10 отсто, објави листот „Никеи Ејшан Ривју“. Технолошкиот гигант рекол на своите добавувачки во декември дека во тримесечјето кое завршува во март ќе произведе ...

Apple ќе претстави три нови модели на iPhone во 2019 година

Локално - 11.01.2019

Според информациите кои ги објавија американските медиуми, оваа година ќе видиме три нови модели на iPhone, од кои едниот ќе има систем од три камери на задниот дел. The Wall Street Journal тврди дека Apple ќе претстави наследник на iPhone XR со LCD ...

Apple ќе претстави три нови iPhone модели во 2019 година

USB - 11.01.2019

Според информациите кои ги објавија американските медиуми, оваа година ќе бидат објавени три нови модели на iPhone, од кои едниот ќе има систем од три камери на задната страна. The Wall Street Journal тврди дека Apple ќе претстави наследник на ...