TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазаров со Нант го покори Кил, Манасков и Веспрем го декласираа ППД Загреб

Спортклуб - 24.09.2020

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров со екипата на Нант успеа да слави на гостински терен против Кил со убедливи и неочекувани 27:35. Со ова, Нант успеа во голем стил да дојде до својата прва победа сезонава во Лигата на ...

ВИДЕО: Кире Лазаров и Нант го шокираа Кил, Веспрем и Манасков убедливи против Загреб

Дриблинг - 24.09.2020

Македонскиот репрезентативен капитен, Кирил Лазаров со Нант дојде до голема победа над фаворизираниот Кил. Французите славеа со 35:27 на гостувањето во Германија, Кире Лазаров постигна два гола од седум обиди, најфикасен за Нант беше Ривера со десет ...

Нант го расплака Кил среде Германија, убедлив и Веспрем

Sport 1 - 24.09.2020

Кире Лазаров и Дејан Манасков освоија по два вода со своите екипи, Нант, односно Веспрем и тоа убедливо, во втората рунда од ракометната Лига на шампионите. Натпреварот на вечерта го одиграа Лазаров и неговите соиграчи, шокирајќи го Кил во неговата ...

ЛШ: Лазаров и Нант го покорија Кил, Манасков рутински со Загреб!

Слободен Печат - 24.09.2020

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров двапати се запиша во листата на стрелците во гостинската победа на францускиот клуб Нант (27:35) денеска против Кил. Ова е прва победа на Нант оваа сезона во Лигата на шампионите, за која најмногу ...

Веспрем не дозволи изненадување, го испрати Загреб со полна мрежа голови

24 Ракомет - 24.09.2020

Ракометарите на Веспрем имаа уште едно убедливо издание во Лигата на шампионите со што потврдија дека се едни од главните фаворити сезонава. Во второто коло Веспрем пред своите гледачи во добро потполнетата арена го декласираше Загреб со 37:25.

Голема победа во 100. меч во Европа: Лазаров и Нант му одржаа лекција на Кил

Дерби - 24.09.2020

Кире Лазаров и Нант направија големо изненадување и славеа над Кил со 35-27 во вечерашниот меч во Бундеслигата. Францускиот претставник му одржа вистинска лекција на бундеслигашот и тоа на негов терен, првиот дел го реализираше со 15-12, а уште ...

ЛШ: Нант и Лазаров со голема победа во Кил, Веспрем го „уништи“ Загреб

TopSport - 24.09.2020

Нант на Кирил Лазаров стигна до импресивна, и помалку неочекувана, 27:35 победа на гостувањето кај Кил за прва победа во второто коло од групата Б во ЕХФ Лигата на шампиони, каде што Веспрем се промовираше во прв фаворит со убедливиот 37:25 триумф ...

СЕНЗАЦИЈА: Сагосен и Кил немоќни, Лазаров и Нант го освоија цел плен кај „зебрите“!

24 Ракомет - 24.09.2020

Иако со преполовен ростер, тимот на Нант приреди сензација и славеше кај бундеслигашот Кил и повеќе од убедливо со 27-35. Францускиот тим играше без Гурбиндо, Балагер, Њокас, Калваканти…но и без нив успеа да стигне до триумф кај „зебрите“, кај кои ...

Лазаров и Нант го шокираа Кил, Манасков убедлив против Загреб

Екипа - 24.09.2020

Кире Лазаров и Нант во голем стил стигнаа до првата овосезонска победа во ЛШ, триумфирајќи на гостувањето против Кил со резултат 27-35. „Зебрите“ влегоа како огромни фаворити во овој натпревар, но францускиот тим одигра извонреден натпревар, ...

Нант приреди сензација и со ОСУМ ГОЛА разлика го декласира Кил среде „Шпаркасе Арена“!

Gol.mk - 24.09.2020

Кирил Лазаров и Нант запишаа голема победа на гости кај Кил (27-35) и се израдуваа на првите бодови во новата сезона од Лигата на шампионите. Францускиот претставник покажа надмоќ во дуелот со еден од фаворитите за највисок пласман, и тоа на ...

Лазаров и Нант му одржаа лекција на Кил, Веспрем сигурен против ППД Загреб

SportMedia - 24.09.2020

Нант за кого настапува Кирил Лазаров дојде до првиот триумф оваа сезона и тоа на сензационален начин. Францускиот тим на гостувањето кај Кил приреди изненадување, го совлада со 27-35 (12-15) во меч во кој постојано ја имаше доминацијата.

Манасков и Веспрем лесно се справија со Загреб

Дерби - 24.09.2020

Тимот на Веспрем за кого настапува Дејан Манасков ја прокнижи втората победа во новата сезона во Лигата на шампионите. Унгарскиот гигант во почетното коло беше подобар од Нант, а пак вечерва рутински се справи со хрватскиот претставник ППД Загреб.

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Опсервер - 24.09.2020

Кил, 24 септември 2020 () – Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров имаше успешна вечер со својот Нант на гостувањето кај Кил во Германија. Нант во меч од 2. коло од Лигата на шампионите, го совлада Кил со 35:27.

Лига на шампиони: Кил со еден голман, Нант без пола тим

24 Ракомет - 24.09.2020

Денеска ќе се одиграат уште три средби од 2. коло од Лигата на шампионите, а дуелот Вардар – Елверум како што е познато е одложен. Интересно ќе биде на дуелот Кил – Нант, кадешто и две екипи не се комплетни.

Фленсбург го изненади богатиот ПСЖ

Вечер Прес - 24.09.2020

Поради ситуацијата со коронавирусот во нашата земја ЕХФ го одложи мечот меѓу Вардар и Елверум во ракометната Лига на шампиони, но затоа се одиграа преостанатите натпревари од 2. коло во елитното натпреварување.

Буриќ со клучна одбрана ја потврди победата на Флензбург против ПСЖ (Видео)

Дерби - 23.09.2020

Флензбург стигна до голема и важна победа на гостувањето кај фаворизираниот ПСЖ во рамките на ракометната Лига на шампиони, изразена со резултат 28:29. Францускиот првак предводен од Раул Гонзалес водеше во најголем дел од натпреварот, на полувреме ...

Стрес тест во Париз, ПСЖ остана без бодови

24 Ракомет - 23.09.2020

Откако на стартот од сезоната екипата на ПСЖ не играше против Пик Сегед, дуелот од 2. коло беше практично првиот за тимот од Париз сезонава во Лигата на шампионите, а момците на Раул Гоназалес немаа добар старт бидејќи загубија од Флензбург со 28:29.

ЛШ: Флензбург до славна камбек победа во Париз!

Макфакс - 23.09.2020

Флензбург стигна до фантастична 29:28 победа на гости кај Пари Сен-Жермен за совршен 2-0 старт на новата сезона од Лигата на шампионите во групата А (каде што се и Вардар), каде што се промовираа во фаворити за првото место.

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Sport M - 24.09.2020

Кил, 24 септември 2020 (МИА) – Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров имаше успешна вечер со својот Нант на гостувањето кај Кил во Германија. Нант во меч од 2. коло од Лигата на шампионите, го совлада Кил со 35:27.

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Кајгана - 24.09.2020

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров имаше успешна вечер со својот Нант на гостувањето кај Кил во Германија. Нант во меч од 2. коло од Лигата на шампионите, го совлада Кил со 35:27.

Нант и Лазаров го шокираа Кил, Манасков убедлив против Загреб

Нетпрес - 24.09.2020

Кире Лазаров и Нант во голем стил стигнаа до првата овосезонска победа во ЛШ, триумфирајќи на гостувањето против Кил со резултат 27-35. „Зебрите“ влегоа како огромни фаворити во овој натпревар, но францускиот тим одигра извонреден натпревар, ...

Победи за Лазаров и Манасков во Лигата на шампиони

+инфо - 24.09.2020

Нант во меч од 2. коло од Лигата на шампионите, го совлада Кил со 35:27. Лазаров натпреварот го заврши со два гола. Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров имаше успешна вечер со својот Нант на гостувањето кај Кил во ...

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Курир - 24.09.2020

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров имаше успешна вечер со својот Нант на гостувањето кај Кил во Германија. Нант во меч од 2. коло од Лигата на шампионите, го совлада Кил со 35:27.

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Либертас - 24.09.2020

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров имаше успешна вечер со својот Нант на гостувањето кај Кил во Германија. Нант во меч од 2. коло од Лигата на шампионите, го совлада Кил со 35:27.

ЛШ: Нант и Лазаров со голема победа во Кил, Веспрем го уништи Загреб

Макфакс - 24.09.2020

Нант на Кирил Лазаров стигна до импресивна, и помалку неочекувана, 27:35 победа на гостувањето кај Кил за прва победа во второто коло од групата Б во ЕХФ Лигата на шампиони, каде што Веспрем се промовираше во прв фаворит со убедливиот 37:25 триумф ...

ЛШ: Нант и Лазаров со голема победа во Кил, Веспрем го „уништи“ Загреб

Опсервер - 24.09.2020

Нант на Кирил Лазаров стигна до импресивна, и помалку неочекувана, 27:35 победа на гостувањето кај Кил за прва победа во второто коло од групата Б во ЕХФ Лигата на шампиони, каде што Веспрем се промовираше во прв фаворит со убедливиот 37:25 триумф ...

ЛШ: Сензација во Париз, прва радост за Митревски со Порто

Екипа - 23.09.2020

Фленсбург приреди огромно изненадување во второто коло од Лигата на Шампионите, на гостински терен совладувајќи го ПСЖ со минимални 28-29. Германскиот тим се мачи со повреди, но и со променет состав успеа да го земе скалпот на големиот фаворит, ...

ПСЖ даде 18 гола во првиот дел, но се распадна и претрпe болен пораз од Флензбург

Gol.mk - 23.09.2020

Еден од најголемите фаворити за трофејот, ПСЖ на Раул Гонзалез со пораз ја стартуваше сезоната во Лигата шампионите, откако на свој терен испушти солидни плус четири од првото полувреме (18-14) и запиша болен пораз од големиот ривал Флензбург ...

ЛШ: Флензбург до славна камбек победа во Париз!

TopSport - 23.09.2020

Флензбург стигна до фантастична 29:28 победа на гости кај Пари Сен-Жермен за совршен 2-0 старт на новата сезона од Лигата на шампионите во групата А (каде што се и Вардар), каде што се промовираа во фаворити за првото место.

ЛШ: Кјељце ја запиша првата победа оваа сезона

Макфакс - 23.09.2020

Полскиот фаворит Виве Кјељце стигна до 26:23 победа над Пик Сегед во првиот меч од второто коло во ЕХФ-лигата на шампионите закрепнувајќи од драматичниот пораз од Флензбург во првото коло во групата А, каде што е и македонскиот шампион Вардар.

Тешка победа на Келце против ослабениот ПИК Сегед

24 Ракомет - 23.09.2020

Со дуелите помеѓу Келце – ПИК Сегед и Алборг – Мотор беше отворено второто коло од Лигата на шампионите. Полскиот шампион Келце потешко од очекувањата стигна до победа од 26:23 против ослабениот ПИК Сегед на кој му недостасуваа многу стандардни ...

Кањељас со 11 гола изгина на терен, но Киелце беше пресилен за Сегед

Gol.mk - 23.09.2020

По минималниот пораз од Фленсбург на отворањето на сезоната, екипата на Киелце ја запиша првата победа во Лигата на шампионите. Во рамки од второто коло од групата А полскиот шампион го пречека „ранетиот“ ПИК Сегед и на крај го прати за дома со ...

Алборг славеше убедливо, Кјелце се измачи за триумф против Пик Сегед

Sport 1 - 23.09.2020

Кјелце го отвори второто коло во ракометната Лига на шампиони со триумф против Пик Сегед од 26-23, додека Алборг славеше убедливо против Мотор Запорожје (38-29). Пик Сегед играше ослабен на денешниот меч, но и покрај тоа не му дозволи на противникот ...

ЛШ: Кјелце ја запиша првата победа оваа сезона

TopSport - 23.09.2020

Полскиот фаворит Виве Кјелце стигна до 26:23 победа над Пик Сегед во првиот меч од второто коло во ЕХФ Лигата на шампионите, опоравувајќи се од драматичниот пораз од Флензбург во првото коло во групата А, каде што е и македонскиот шампион Вардар.

Лига на шампиони: Кристопанс конечно дочека да дебитира во Париз

24 Ракомет - 23.09.2020

Дуелот меѓуВардар и Елверум од 2. коло е одложен и овој натпревар ќе добие нов термин, додека другите седум натпревари ќе се играат денеска и утре. Има неколку интересни средби кои треба да се одиграат, а за денеска вниманието одни кон Полска и ...

Лазаров даде мала искра надеж: Ова е моја последна сезона, но сакам да си дадам време до февруари

SportMedia - 23.09.2020

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров ја започна својата 20-та сезона во Лигата на шампионите. За францускиот медиуми „Ouest-france“ ѕвездата на Нант пред почетокот на Лигата на шампионите зборуваше за оваа необична сезона, за новите ...

Јиха до 2023 ќе го води Кил

Вечер Прес - 23.09.2020

Чешкиот ракометен стручњак Филип Јиха, го продолжи договорот со Кил до 2023 година, како награда за одличните игри што „зебрите“ ги прикажуваа под водство на младиот стратег. Чешкиот стручњак успеа да ја врати бундеслигашката титула во Кил по ...