TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Официјално: Куман нов селектор на Холандија

Спортски - 24.01.2023

Денес Холандија и официјално го промовираше наследникот на Луј Ван Гал и тоа е добро проверено име – Роналд Куман. За Куман ова е враќање на селекторската позиција на „лалињата“ откако претходно ја водеше оваа репрезентација од 2018 до 2020 година.

Куман промовиран во Холандија: Ќе играме напаѓачки

Екипа - 24.01.2023

Денеска Холандија го промовираше наследниот на Луј Ван Гал. Станува збор за добро проверено име – Роналд Куман кој што ќе ја води селекцијата по вторпат откако беше селектор од 2018 до 2020 година, а претходно и асистент во репрезентацијата.

Куман: Холандија повторно ќе игра напаѓачки фудбал

Фокус - 23.01.2023

Повратникот на селекторската клупа Роналд Куман најави денеска враќање на холандската фудбалска репрезентација кон атрактивен и напаѓачки стил на игра. „Во Холандија се обидуваме да играме, а тоа често е најтешкиот пат, добар, атрактивен, напаѓачки ...

Холандија се менува: Луи Ван Гал е минато… потврден е новиот селектор!

Спортклуб - 23.01.2023

Роналд Куман е ново-стар селектор на репрезентацијата на Холандија. Тој на презентацијата порача дека неговиот тим во иднина ќе игра атрактивен фудбал. Познатиот стратег се враќа на клупата на „лалињата“, откако претходно Луи Ван Гал ја водеше ...

Роналд Куман: Најтешко е да се игра активен, напаѓачки фудбал

Sport M - 23.01.2023

Ново-стариот селектор на Холандија вети дека неговата селекција ќе игра атрактивно, иако наведува дека не е секогаш така лесно. Роналд Куман се врати на клупата на Холандија, ова ќе му биде втор мандат како тренер на Лало.

Куман е нов селектор на Холандија, веднаш најави дека ќе ја промени одлуката на Ван Гал која ја мразеа сите

24Фудбал - 23.01.2023

Роналд Куман денеска беше промовиран за нов селектор на Холандија, стратегот порача дека „лалињата“ повторно ќе играат со традиционалната формација 4-3-3 а не системот 5-3-2 кој го форсираше Луј ван Гал.

Куман стана холандски селектор и вети „поинаков напаѓачки стил“ од тој на Ван Гал

TopSport - 23.01.2023

Роналд Куман официјално ја презеде селекторската позиција во холандската репрезентација, ветувајќи дека „оранје“ повторно ќе играт атрактивен и напаѓачки фудбал, откако под Луис ван Гал тие загубија во четврт-финалето на Светското првенство во Катар ...

Куман стана холандски селектор и вети „поинаков напаѓачки стил“ од тој на Ван Гал

Макфакс - 23.01.2023

Роналд Куман официјално ја презеде селекторската позиција во холандската репрезентација, ветувајќи дека „оранје“ повторно ќе играт атрактивен и напаѓачки фудбал, откако под Луис ван Гал тие загубија во четврт-финалето на Светското првенство во Катар ...

Куман стана холандски селектор и вети „поинаков напаѓачки стил“ од тој на Ван Гал

Точка - 23.01.2023

Роналд Куман официјално ја презеде селекторската позиција во холандската репрезентација, ветувајќи дека „оранје“ повторно ќе играт атрактивен и напаѓачки фудбал, откако под Луис ван Гал тие загубија во четврт-финалето на Светското првенство во Катар ...

Куман повторно е именуван за селектор на Холандија, овој пат нема да добие откупна клаузула

МКД - 23.01.2023

Роналд Куман денеска беше промовиран за нов селектор на Холандија, стратегот порача дека „лалињата" повторно ќе играат со традиционалната формација 4-3-3 а не системот 5-3-2 кој го форсираше Луј ван Гал.

Куман: Холандија повторно ќе игра напаѓачки фудбал

Опсервер - 23.01.2023

– Повратникот на селекторската клупа Роналд Куман најави денеска враќање на холандската фудбалска репрезентација кон атрактивен и напаѓачки стил на игра. „Во Холандија се обидуваме да играме, а тоа често е најтешкиот пат, добар, атрактивен, ...

Куман: Холандија повторно ќе игра напаѓачки фудбал

MakPress - 24.01.2023

Повратникот на селекторската клупа Роналд Куман најави денеска враќање на холандската фудбалска репрезентација кон атрактивен и напаѓачки стил на игра. „Во Холандија се обидуваме да играме, а тоа често е најтешкиот пат, добар, атрактивен, напаѓачки ...