TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Адвокатите на Боки 13 најавија кривична за загрозување на здравјето на нивниот клиент

Алсат-М - 19.11.2019

На Боки 13 му откажал левиот бубрег, мокрел крв и не можел да се движи. За влошената здравствена состојба на Бојан Јовановски предупреди неговиот адвокат Сашко Дуковски. Бара Боки да биде итно пренесен во болница за да се лекува, а против ...

Боки 13 во животозагрозувачка состојба, адвокатот бара итна хоспитализација

Канал5 - 19.11.2019

Бојан Јовановски е во животозагрозувачка состојба, има низа медицински препораки за болничко лекување, но никој не сака да преземе одговорност и да го хоспитализира - обвини неговиот адвокат Сашо Дуковски.

Адвокатот на Боки 13 бара тој да биде итно хоспитализиран

Телма - 19.11.2019

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

Дукоски со кривична пријава против затворскиот лекар на Боки-13

Р.С.Европа - 19.11.2019

Адвокатот Сашко Дукоски, бранител на обвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски изјави дека неговиот клиент, има неколку сериозни болести. Тој бара Јовановски да биде хоспитализиран и да биде лекуван.

Треба ли Јовановски да се најде на список на починати притвореници за да сфатат дека е сериозно болен?, праша Дуковски

МКД - 19.11.2019

Домашната и меѓународната јавност да биде информирана за нечовечкиот третман на тортура кој се случува со здравствената состојба на Бојан Јовановски, предупредува неговиот адвокат Сашко Дуковски.

Боки 13 мокри крв и не може сам да се движи

Фокус - 19.11.2019

Адвокатот Сашо Дуковски кој го застапува обвинетиот во случајот Рекет Бојан Јовановски бара неговиот клиент да биде болнички хоспитализиран за да добие соодветна нега поради неговите сериозни здравствени проблеми.

Дукоски бара Бојан Јовановски да биде хоспитализиран, оти е сериозно болен и досега 30 пати бил на лекар

Р.С.Европа - 19.11.2019

Адвокатот Сашко Дукоски, бранител на обвинетиот во случајот Рекет, Бојан Јовановски, Боки -13, вели дека неговиот клиент, има неколку сериозни болести. Тој бара неговиот клиент да биде хоспитализиран и да биде лекуван.

Дуковски: Боки 13 има нефункционален бубрег, никој не сака да издаде решение за негова хоспитализација

МКД - 19.11.2019

Мојот клиент Бојан Јовановски откако е во притвор досега бил 30 пати на медицински интервенции и сите извештаи на медицинските лица велат дека Јовановски мора да биде итно хоспитализиран. Но затворскиот лекар тоа упорно го одбива, изјави денеска ...

Вонреден прес на Дуковски: Нeчoвeчки тpeтман за Боки 13, дури и доктори велат „Нека умpe пeдepoт“

365 - 19.11.2019

Нeчoвeчки е тpeтманот што го добива Боки 13 во пpитвop и во медицинските установи, обвини неговиот адвокат Сашо Дуковски на вонредната прес-конференција која ја свикал, вели, за да спречи неговиот клиент да зaвpши во билтен на пoчинaти.

(Видео) Дуковски: На Боки 13 не му работи бубрегот и мокри крв

Макфакс - 19.11.2019

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15 дена по препорака на специјалистите, е со нефункционален и ...

Дукоски: Кај Боки 13 може да настапи моментална смрт кога лежи

+инфо - 19.11.2019

Состојбата на обвинетиот Бојан Јовановски е животно загрозувачка, има низа препораки и документација за хоспитализација, но затворскиот лекар се противи. Никој не сака да преземе одговорност и да го хоспитализира, алармира неговиот бранител, Сашко ...

Дуковски: Боки 13 не може да се движи, мора некој да го носи до тоалет

Слободен Печат - 19.11.2019

За многу лица кои биле во притвор и имале полесни дијагнози побарале и добиле замена на затворскиот притвор, тврди адвокатот, но тоа не важело и за неговиот клиент. Нечовечки третман и тортура се случува врз обвинетиот Бојан Јовановски, обвини ...

Дуковски: Му викаат „нека умре п*дерот“, Боки 13 е третиран нечовечки

Фактор - 19.11.2019

Бојан Јовановски е третиран нечовечки, неговото здравје е многу лошо, односно самиот е во животно загрижувачка состојба, а допоlнително секојдневно е омаловажуван за неговата сексуална определеност.

Боки 13 секојдневно бил омаловажуван – “Нека умре п*едерот”, коментирале лекарите

ТВ21 - 19.11.2019

Адвокатот Сашо Дуковски на денешната прес конференција во врска со здравствената состојба рече дека Бојан Јовановски секојдневно бил омаловажуван поради сексуалната определба. Дуковски рече дека дури и лекари од затворот и останатите служби ...

(Во живо) Адвокатот на Боки 13 за здравствената состојба на неговиот клиент

24Инфо - 19.11.2019

(Во живо) Адвокатот на Боки 13 за здравствената состојба на неговиот клиент (Во живо) Адвокатот на Боки 13 за здравствената состојба на неговиот клиент Posted by A1on.mk on Вторник, 19 ноември 2019 Видеото е на ...

Адвокатот на Боки 13: Кога е во хоризонтална положба желудочната киселина се враќаат во дишните патишта, тоа значи дека ...

Скопје1 - 19.11.2019

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15 дена по препорака на специјалистите, е со нефункционален и ...

Боки 13 секојдневно бил омаловажуван – “Нека умре п*едерот”, коментирале лекарите

4NEWS - 19.11.2019

Адвокатот Сашо Дуковски на денешната прес конференција во врска со здравствената состојба рече дека Бојан Јовановски секојдневно трпел омаловажување. Дуковски рече дека дури и лекари од затворот и останатите служби разговарале и го омаловажувале со ...

Боки 13 не може да се движи, мора некој да го носи до тоалет

Слободен Печат - 19.11.2019

За многу лица кои биле во притвор и имале полесни дијагнози побарале и добиле замена на затворскиот притвор, тврди адвокатот, но тоа не важело и за неговиот клиент. Секој ден се омаловажува поради неговата сексуална ориентација од страна на ...

(ВИДЕО) Дуковски: Не му работи бубрегот на Боки 13, мокри крв и пола месец е без антибиотик

А1 On - 19.11.2019

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста, рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15 дена по препорака на специјалистите, е со нефункционален и ...

Дуковски: Боки 13 има нефункционален бубрег, не го пуштаат во болница

Независен - 19.11.2019

Фото: Б. Грданоски Откако е во притвор Бојан Јовановски, попознат како Боки 13, 30 пати бил на медицински интервенции и сите извештаи на медицинските лица велат дека тој мора да биде итно хоспитализиран, но затворскиот лекар тоа упорно го одбива, ...

ВО ЖИВО: Адвокатот на Боки 13 за здравствената состојба на неговиот клиент

Либертас - 19.11.2019

ВО ЖИВО: Адвокатот на Боки 13 за здравствената состојба на неговиот клиент (Во живо) Адвокатот на Боки 13 за здравствената состојба на неговиот клиент (Во живо) Адвокатот на Боки 13 за здравствената состојба на неговиот клиент Posted by A1on.mk on ...

Боки 13 во животозагрозувачка состојба: Адвокатот алармира дека обвинетиот е жртва на тортура

Курир - 19.11.2019

Адвокатот на Боки 13, Сашо Дуковски, предупредува дека здравствената состојба на неговиот клиент е животозагрозувачка. Обвинува дека обвинетиот во „Рекет“ е жртва на нечовечки третман и тортура, како и дека никој не превзема мерки.

Дуковски: Боки 13 има нефункционален бубрег, никој не сака да издаде решение за негова хоспитализација

Press24 - 19.11.2019

Мојот клиент Бојан Јовановски откако е во притвор досега бил 30 пати на медицински интервенции и сите извештаи на медицинските лица велат дека Јовановски мора да биде итно хоспитализиран. Но затворскиот лекар тоа упорно го одбива, изјави денеска ...

Дуковски: На Боки животот му е во опасност, а дел од лекарите викаат „нека умре п*****т“

24Инфо - 19.11.2019

Адвокатот Сашо Дуковски, бранител на Бојан Јовановски на прес конференција побара неговиот клиент итно да биде хоспитализиран и дека живото му е во опасност. Тој најави кривични пријави за сурово и нечовечко однесување кон Боки 13 на кому му биле ...

Боки 13 бил омаловажуван, адвокатот најави тужби

Бриф - 19.11.2019

Адвокатот Сашо Дуковски на денешната прес конференција во врска со здравствената состојба рече дека Бојан Јовановски секојдневно бил омаловажуван поради сексуалната определба. Дуковски рече дека дури и лекари од затворот и останатите служби ...

Дуковски: На Боки 13 не му работи бубрегот и мокри крв

MTM - 19.11.2019

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста, рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15 дена по препорака на специјалистите, е со нефункционален и ...

Адвокатот на Боки 13 предупредува дека обвинетиот е жртва на тортура и животот му е загрозен

Нетпрес - 19.11.2019

Адвокатот на Бојан Јовановски попознат како Боки 13, Сашо Дуковски, предупредува дека здравствената состојба на неговиот клиент е животозагрозувачка. и притоа предупредува дека неговиот клиент обвинет вослучајот „Рекет“ е жртва на нечовечки третман ...

Дуковски: На Боки 13 не му работи бубрегот и мокри крв

Н.Македонија - 19.11.2019

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста, рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15 дена по препорака на специјалистите, е со нефункционален бубрег и ...

Дуковски: На Боки животот му е во опасност, а дел од лекарите викаат „нека умре пе*ерот“

Република - 19.11.2019

Адвокатот Сашо Дуковски, бранител на Бојан Јовановски на прес конференција побара неговиот клиент итно да биде хоспитализиран и дека животот му е во опасност. Тој најави кривични пријави за сурово и нечовечко однесување кон Боки 13 на кому му биле ...

Дуковски: На Боки 13 не му работи бубрегот и мокри крв - нека умре п*дерот, коментирале медицинарите

Точка - 19.11.2019

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста, рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15 дена по препорака на специјалистите, е со нефункционален и ...

Адвокат Дукоски: На Боки 13 му откажа бубрегот, мокри крв и не може самостојно да врши нужда

Вечер Прес - 19.11.2019

Откако е во притвор досега, Боки 13 30 пати бил на медицински интервенции и сите извештаи на медицинските лица велат дека Јовановски мора да биде итно хоспитализиран. Но затворскиот лекар тоа упорно го одбива, изјави адвокатот Сашо Дукоски, бранител ...

Дуковски: Бојан јовановски има нефункционален бубрег, никој не сака да издаде решение за негова хоспитализација

24 Вести - 19.11.2019

Бојан Јовановски откако е во притвор досега бил 30 пати на медицински интервенции и сите извештаи на медицинските лица велат дека мора да биде итно хоспитализиран. Но затворскиот лекар тоа упорно го одбива, изјави денеска адвокатот Сашо Дуковски, ...

Дуковски: Здравјето на Јовановски му е сериозно нарушено

Алфа - 19.11.2019

Откако е во притвор досега, Боки 13 30 пати бил на медицински интервенции и сите извештаи на медицинските лица велат дека Јовановски мора да биде итно хоспитализиран. Но затворскиот лекар тоа упорно го одбива, изјави адвокатот Сашо Дукоски, бранител ...

Боки 13 не може самостојно да се движи и мокри крв, неговиот адвокат бара итно да биде хоспитализиран

еМагазин - 19.11.2019

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

ДУКОВСКИ: Боки 13 мокри крв и е омаловажуван поради неговата сексуална определба – медицинари му викале „нека умре ...

Денешен - 19.11.2019

Никој не сака да се занимава со Јовановски, изјави денеска адвокатот Сашо Дуковски кој го застапува обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 во аферата Рекет и бара неговиот клиент, кој е во притвор во Шутка, да биде болнички згрижен и да добие нега ...

Адвокатот на Боки 13 бара тој да биде итно хоспитализиран

CivilMedia - 19.11.2019

Бранителот на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

Адвокатот на Боки 13 бара тој да биде итно хоспитализиран

Локално - 19.11.2019

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашко Дуковски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми. Боки 13 е обвинет во случајот „Рекет“ и се наоѓа во притвор во ...

Адвокатот на Боки 13 бара тој да биде итно хоспитализиран

ММС - 19.11.2019

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

Адвокатот на Боки 13 бара тој да биде итно хоспитализиран

Опсервер - 19.11.2019

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

Дуковски: Левиот бубрег на Боки 13 не му е во функција и постојано мокри крв

MakPress - 19.11.2019

Бранителот на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клиент итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

Боки 13 има проблеми со желудникот, бубрегот, а мокри и крв

PressingTV - 19.11.2019

Адвокатот на Боки 13 бара тој да биде итно хоспитализиран Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клиент итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени ...

ТЕШКА ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА: Боки 13 не може самостојно да се движи, мокри крв – му треба помош за да не дојде до ...

Магазин - 19.11.2019

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

Дуковски за Боки 13: Не може самостојно да се движи, мокри крв и му треба помош да оди по голема нужда

iPortal - 19.11.2019

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.