TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рикардо пред заминување од Ред Бул, тимот веќе бара негова замена

Gol.mk - 07.10.2017

Ред бул бара во случај Даниел Рикардо да не остане во тимот, наскоро ќе го објави неговиот наследник. Договорот на Даниел истекува на крајот на следната сезона, а се шекулира дека во 2019 година, Рикардо би можел да го следи Себастијан Фетел во ...

Хелмут Марко: Ред Бул има храброст да промовира млади возачи

Точка - 05.10.2017

Советникот на Ред Бул, доктор Хелмут Марко, вели дека тие имаат храброст да промовираат млади возачи и да им даваат шанса во Формула 1 за разлика од Мерцедес и Ферари. Актуелниот ГП2 првак, 21-годишниот Пјер Гасли, дебитираше за Торо Росо во ...

Ред Бул: Договорот со Рикардо истекува, бараме алтернативи

Стандард - 05.10.2017

Д-р Хелмут Марко рече дека Ред бул бара алтернативи во случај Даниел Рикардо да не остане во тимот. Консултантот на тимот објасни дека пилотот од Австралија веќе е на пазарот и тие треба да имаат резервна опција.

Не сум тука за да му забијам нож во срце на Квијат

Вечер - 05.10.2017

Младиот француски Ф1 возач, Пјер Гасли (21), кој го завзема местото на Даниел Квијат во екипата на Торо Росо, смета дека неговиот разговор со рускот пилот би немал никаква смисла Гасли заврши на 14.