TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вистинска машина: Роналдо синоќа по вторпат стигна до голем успех (Фото)

СуперСпорт - 16.02.2019

Вторпат во клупската кариера Кристијано Роналдо успеа да стигне до три натпревари по ред на кои постигнува и гол и асистенција. Синоќа беше меѓу најистакнатите фудбалери во победата на Јувентус од 3-0 против Фросиноне.

Јувентус лесно со Фросиноне

Сител - 16.02.2019

Со головите на Дибала, Бонучи и Роналдо екипата на Јувентус славеше со 3-0 против Фросиноне во премиерниот меч од викенд колото во Серија А. Со оваа победа Старата дама ја зголеми предноста на врвот на 14 бода во однос на Наполи додека Фросиноне е ...

Прерано е да се споредува Нејмар со Пеле, смета Мурињо

Сител - 16.02.2019

Ѕвездата на Париз Сен Жермен ќе мора да забележи поголеми успеси со Бразил, пред да може да се споредува со Пеле и со останатите легенди на „селесао“. Ова е мислењето на менаџерот Жозе Мурињо.

Роналдо вчера по втор пат во кариерата стигна до фантастично достигнување

Спортски - 16.02.2019

Кристиано Роналдо полека но сигурно започнува да доминира во Серија А. Роналдо после вчерашниот натпревар против Фросиноне на своето конто има 24 голови (прв стрелец во Серија А) и осум асистенции (ја дели првата позиција со Сусо ).

Алегри: Мора да постигнеме гол во Мадрид

Сител - 16.02.2019

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри му честиташе на Пауло Дибала за неговиот гол против Фросиноне во победата од 3:0 синоќа. – Мило ми е за Пауло. Напаѓачите живеат за да постигнуваат голови.

Дибала и Роналдо во лош однос? – Погледнете ја нивната прослава од вчерашниот натпревар (ФОТО+ВИДЕО)

Спортски - 16.02.2019

Паоло Дибала после доаѓањето на Кристиано Роналдо како да падна во втор план, поради тоа низ медиумите во Италија знаеше да се појави вест дека овие двајца немаат пријателски однос. Меѓутоа со потезите кои во последно време на теренот овие приказни ...

Кристијано со ново големо достигнување

Курир - 16.02.2019

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо запиша ново големо достигнување – гол плус асистенција во секој од неговите последни 3 натпревари во Серија А. Кристијано ова го направи по втор пат во својата кариера откако тој веќе забележа слично ...

Алегри: Ќе има еден клучен момент на гостувањето во Мадрид

Дерби - 16.02.2019

Масимилијано Алегри може да биде презадоволен од тоа како одговори неговиот тим на „генералката“ пред мечот со Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите, а колку всушност тренерот на Јувентус не се штедеше на натпреварот против Фрозиноне најдобро ни ...

Роналдо и Дибала ги заменија прославите на головите и станаа хит на интернет

Кајгана - 16.02.2019

Аргентинскиот фудбалер Паоло Дибала постигна фантастичен погодок во победата на Јувентус над Фросиноне, а фотографијата од неговата прослава на голот во друштво на Кристијано Роналдо преку ноќ стана хит на социјалните мрежи.

Бројките покажуваат колку Роналдо е всушност корисен во Јувентус оваа сезона

Gol.mk - 16.02.2019

Сите кои се сомневаа дека Кристијано Роналдо ќе успее да се наметне во италијанската Серија А можат само да ги погледнат бројките зад неговото име и да признаат дека погрешиле. Португалецот, кој неодамна го прослави својот 34-ти роденден, одлично ја ...

Јувентус рутински против Фросиноне

AKO - 16.02.2019

Шампионот на Италија, екипата на Јувентус со 3-0 славеше победа против Фросиноне. Јувентус имаше полесен тренинг пред мечот со Атлетико во Мадрид во ЛШ кој се игра в среда. Головите за Јувентус ги постигнаа, Дибала, Бонучи и ...

Роналдо синоќа по вторпат во кариерата успеа да постигне фасцинантен подвиг

Спортклуб - 16.02.2019

По вторпат во клупската кариера Кристијано Роналод успеа во три врзани првенствени натпревари да забележи погодок и асистенција. Синоќа беше помеѓу најистакнатите имиња во Јувентус во победата над Фросиноне во Торино со 3-0. Додека во 6.

ВИДЕО: Јуве рутински против Фросиноне, Алегри ги одмори ѕвездите за Атлетико

Gol.mk - 15.02.2019

Бранителот на титулата во Италија , Јувентус , ја продолжи непоразеноста во домашното првенство и на убедлив начин запиша нови три поени против Фросиноне (3-0) во 24. коло. Со денешниот триумф, „бјанконерите“ уште повеќе ја зголемија предноста пред ...

Гол за Дибала по три месеци, Роналдо погодува и асистира, Јуве лесно се справи со Фросиноне (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.02.2019

Јувентус се загреа за дуелот со Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите со лесна победа против Фросиноне од 3-0, Пауло Дибала конечно го прекина голгетерскиот пост. „Старата Дама“ на најдобро можен начин се подготви за пресметката со Атлетико во ЛШ.

Јуве сигурен против претпоследниот Фросиноне

Нетпрес - 16.02.2019

Актуелниот фудбалски шампион на Италија, торински Јувентус со 3:0 (2:0) го совлада слабиот Форисиноне во петокот во првиот натпревар од 24-то коло на националното првенство. Головите за Јувентус ги постигнаа Пауло Дибала во 6, Леонардо Бонучи во 37 ...

Јувентус убедлив на „генералката“ пред дуелот со Атлетико (Видео)

Дерби - 15.02.2019

Јувентус го победи Фрозиноне со убедливи 3:0 и на најдобар можен начин ја одработи „генералката“ пред многу важното гостување кај Атлетико Мадрид во рамките на Лигата на шампионите. Домаќините започнаа со силен состав и повратниците Кјелини и Бонучи ...

Јувентус лесно и убедливо против Фрозиноне (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.02.2019

Јувентус втор натпревар по ред доаѓа до идентична победа од 3-0. Откако минатото коло славеше кај Сасуоло со овој резултат, вечерва актуелниот шампион го совлада Фрозиноне во рамки на првиот натпревар од 24.коло во Серија А.

Дибала конечно го прекина постот во Серија А, и тоа на спектакуларен начин, па прослави како Роналдо (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.02.2019

Пауло Дибала ја затресе мрежата на Фросиноне со прекрасен погодок од далечина, Аргентинецот потоа го прослави голот во стилот на Кристијано Роналдо. По доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус, Пауло Дибала никако да дојде до израз, Аргентинецот ...

Јувентус лесно го среди Фросиноне

Екипа - 15.02.2019

Италијанскиот првак Јувентус на рутински начин ја обезбеди 21.победа во Серија А оваа сезона и се „загреа“ за дуелот против Атлетико Мадрид во ЛШ. „Старата дама“ го совлада Фросиноне со 3-0 на домашен терен.

Недвед: Дибала е фудбалер од големо значење за нас

24Фудбал - 15.02.2019

Чехот стави јасно дознаење дека Јувентус нема намера да се откаже од услугите на Дибала, фудбалер за кого постојат голем број шпекулации поврзани со неговата иднина. Пауло Дибала повторно се најде во почетните 11 на италијанскиот првак Јувентус кој ...

Роналдо славеше како Дибала, сега Дибала слави како Роналдо (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.02.2019

Кристијано Роналдо и Пауло Дибала очигледно се големи другари, бидејќи еден на друг си ги имитираат прославите на головите. Минатото коло кога Роналдо погоди против Сасуоло прослави со популарната „маска“ во стилот на Дибала.

Видео: Дибала го прекина „постот“ со фантастичен гол!

Спортски - 15.02.2019

Пауло Дибала беше во голгетерска криза и во Серија А немаше постигнато гол од 3-ти ноември на мечот против Каљари. Во последно време Агентинецот е мета на критики и заврши на клупата за резерви, а вечерва против Фросиноне доби шанса во стартниот ...

Јуве лесно мина преку Фросиноне

SportMedia - 15.02.2019

Дибала, Бонучи и Роналдо беа стрелци на трите гола за нов триумф на тимот од Торино До 21-вата победа во првенството, Јувентус дојде на лесен начин против Фросиноне. Во целосно доминатна игра на теренот, Јуве дојде до водство уште во 6.

Мајсторија на Дибала, Јуве по шест минути води против Фросиноне (Видео)

СуперСпорт - 15.02.2019

Екипата на Јувентус уште на самиот старт на натпреварот против Фросиноне покажа кој ќе биде доминантниот тим на денешната средба. Домашниот клуб поведе со голот на Дибала кој одлично биеше по асистенцијата на Кристијано Роналдо и го отвори ...

Мурињо: Ако Нејмар сака да биде голем, мора да освои светска круна со Бразил

TopSport - 15.02.2019

Откако „Пласар“, бразилскиот фудбалски магазин го именуваше Нејмар како најголем фудбалер кој го дал Бразил по Пеле, со свој коментар се јави и поранешниот тренер на Челси, Интер, Реал Мадрид и Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, кој не сакаше да ...

Тројца кандидати за клупата на Јувентус

24Фудбал - 15.02.2019

Клупата на Јувентус не е сигурна за Алегри, особено ако италијанскиот првак уште во раната елиминациона фаза од Лигата на шампионите доживее елиминација, а веќе се споменуваат три имиња. Доколку се раздели со Масимилијано Алегри, Јувентус има три ...

Роналдо и Јуве си газат! Дибала и ЦР7 ја комбинираа прославата (видео)

TopSport - 15.02.2019

Јувентус стигна до рутинска 3:0 победа над Фросиноне во петочното отварање на 24. коло во италијанската Серија А, во меч во кој главната улога ја имаа Кристијано Роналдо и Пауло Дибала. Резултатот беше отворен уште во шестата минута и тоа на ...

Јувентус го победи Фросиноне, а мислеше на Атлетико Мадрид (видео)

OhridNews - 15.02.2019

Водечката екипа во Серија А, Јувентус забележа лесен и убедлив триумф на домашен терен против Фросиноне победувајќи го (3-0) во првиот натпревар од 24-та рунда. „Бјанконерите“ со рутинската победа ја остварија целта да освојат три бодови и да ги ...

Игуаин брзо ги освои симпатиите во Челси, Премиерлигашот уште сега размислува да го откупи неговиот договор

24Фудбал - 15.02.2019

Игуаин беше најголемата желба на Маурицио Сари како засилување за Челси во јануарскиот преоден рок, желбата на италијанскиот фудбалски стратег се оствари, а веројатно Аргентинецот брзо ги освои симпатиите во клубот.

Бројки од кои боли глава, познато е колку „тежи“ Роналдо

SportMedia - 15.02.2019

Бритински „Експрес“ направи истражување колку заработува португалскиот фубалер, Кристијано Роналдо. Кристијано Роналдо минатото лето од Реал Мадрид дојде во редовите на Јувентус, кој пак му осигура атрономски примања.

(ВИДЕО) Вакво нешто ретко се гледа – Бонучи го „украде“ голот на соиграчот

Спортклуб - 15.02.2019

Екипата на Јувентус по првото полувреме на мечот против Фросиноне има предност од 2-0. „Старата дама“ има сигурно водство од 2-0, а откако во водство ги донесе Дибала со мајсторски гол во 17.

Челси бараат „попуст“ за Игуаин

TopSport - 15.02.2019

Челси се надеваат дека ќе успеат да го направат трансферот на Гонзало Игуаин од Јувентус постојан за помалку од предвидената цена од 36 милиони евра. „Сините“ платија 9 милиони евра за да ја преземат позајмицата од Милан минатиот месец, и се ...

„Тутоспорт“ со ексклузива: Управата на Јуве со ултиматум за Алегри, веќе се разгледуваат потенцијални негови замени

Точка - 15.02.2019

Италијанскиот „Тутоспорт“ пренесува дека од таборот на Јувентус му дале ултиматум на Макс Алегри за да остане на клупата на тимот. Весникот пренесува дека пред Алегри е поставен ултиматум за пласман во следната фаза во Лигата на шампионите.

Нејмар ќе биде подготвен за четврт-финалето

TopSport - 15.02.2019

Бразилецот Нејмар ќе биде подготвен за настап во четврт-финалето во Лигата на шампионите. Пари Сен Жермен со „една нога“ веќе се меѓу осумте најдобри по победата во Манчестер над Јунајтед 2:0, во првиот осмина-финален натпревар.

Физиотерапевтот на ПСЖ откри кога се враќа Нејмар на теренот

Sport 1 - 15.02.2019

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар не може да му помогне на својот тим во реваншот против Манчестер јунајтед во осминафиналето на Лигата на шампиони, но Бразилецот доби добри вести од физиотерапевтот на клубот.

Јуве ќе избира помеѓу Зидан, Клоп и Дешамп

Вечер - 15.02.2019

Земјотресот кој ја стресе Англија со најавата дека трофејниот француски стручњак, Зинедин Зидан, ќе го наследи актуелниот менаџер на Челзи, Маурицио Сари, се прошири и во Италија! Како што пишува “Тутоспорт”, популарниот Зи-Зу е желба и на ...

Алегри не му дава одмор на Роналдо ни со Фросиноне

Екипа - 15.02.2019

Италијанскиот првак Јувентус со најсилниот тим ќе игра и вечерва на дуелот против Фросиноне. Во тимот ќе биде и првата ѕвезда, Кристијано Роналдо, откри тренерот Масимилијано Алегри. „Влегуваме во низа од девет меча и тежок распоред во наредните ...

„Тутоспорт“: Јувентус испрати официјална понуда за „фараонот“ од Египет

Sport 1 - 15.02.2019

По неколкудневните шпекулации во врска за иднината на Мохамед Салах, денеска и официјално клубот од Торино испрати понуда за Египќанецот. Јувентус го нуди Паоло Дибала и 44 милиони евра, а за возврат го сакаат фудбалскиот „волшебник“ од Египет.

Челси очекува попуст од Јувентус: Дали тоа ќе биде олеснителна околност за „Старата дама“

СуперСпорт - 15.02.2019

Челси оваа зима добро се истроши. Откако беше купен Кристијан Пулишиќ за следното лето од Борусија Дортмунд, пристигна и Гонзало Игуаин. Аргентинецот технички се води како позајмен играч од Јувентус за чија позајмица се платени осум милиони фунти, а ...

(Не)успехот во ЛШ ќе му ја одреди судбината на Алегри

TopSport - 15.02.2019

Судбината на Масимилијано Алегри во Јувентус ќе зависи од резултатот на осмина-финалната пресметка што клубот од Торино ќе ја има со Атлетико Мадрид. Одделни италијански медиуми шпекулираат дека (не)успехот на Јувентус во Лигата на шампионите ќе ја ...

Јувентус му поставил ултиматум на Алегри – ако не го исполни заминува, тројца кандидати во игра за негов наследник

Спортски - 15.02.2019

Toрински Јувентус наводно е спремен да се раздели со актуелниот тренер Масмилијано Алегри. Според информациите на „Тутопспорт“, Алегри би можел да добие отказ во Јувентус ако не го помине Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите, а веќе се ...

Јувентус тргнува по Салах

Слободен Печат - 15.02.2019

Главните луѓе од управата на клубот од Торино сакаат на лето во истиот тим да ги имаат и Салах и Кристијано Роналдо, но големо прашање е дали Ливерпул има намера да се откаже од Египјанецот, дури и за голема сума на пари.

Нејмар се` уште не е Пеле, смета Мурињо

Независен - 16.02.2019

Ѕвездата на Париз Сен Жермен ќе мора да забележи поголеми успеси со Бразил, пред да може да се споредува со Пеле и со останатите легенди на „селесао“. Ова е мислењето на менаџерот Жозе Мурињо.

Алегри: Мора да постигнеме гол во Мадрид

А1 On - 16.02.2019

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри му честиташе на Пауло Дибала за неговиот гол против Фросиноне во победата од 3:0 синоќа. – Мило ми е за Пауло. Напаѓачите живеат за да постигнуваат голови.

Кристијано со ново големо достигнување

Sport M - 16.02.2019

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо запиша ново големо достигнување – гол плус асистенција во секој од неговите последни 3 натпревари во Серија А. Кристијано ова го направи по втор пат во својата кариера откако тој веќе забележа слично ...

Спектакулрен гол на Дибала, Роналдо не го дава насловот „капоканониере“ (ВИДЕО)

МКД - 15.02.2019

Јувентус успешно ја помина „генералката" пред дуелот со Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите, Дибала и Роналдо имаа свое шоу и донесоа победа од 3-0 над Фросиноне. „Старата Дама“ на најдобро можен начин се подготви за пресметката со Атлетико во ...

Роналдо и Јуве си газат! Дибала и ЦР7 ја комбинираа прославата (видео)

Макфакс - 15.02.2019

Јувентус стигна до рутинска 3:0 победа над Фросиноне во петочното отварање на 24. коло во италијанската Серија А, во меч во кој главната улога ја имаа Кристијано Роналдо и Пауло Дибала. Резултатот беше отворен уште во шестата минута и тоа на ...

Нејмар ќе биде подготвен за четврт-финалето

Макфакс - 15.02.2019

Бразилецот Нејмар ќе биде подготвен за настап во четврт-финалето во Лигата на шампионите. Пари Сен Жермен со „една нога“ веќе се меѓу осумте најдобри по победата во Манчестер над Јунајтед 2:0, во првиот осмина-финален натпревар.

(Не)успехот во ЛШ ќе му ја одреди судбината на Алегри

Макфакс - 15.02.2019

Судбината на Масимилијано Алегри во Јувентус ќе зависи од резултатот на осмина-финалната пресметка што клубот од Торино ќе ја има со Атлетико Мадрид. Одделни италијански медиуми шпекулираат дека (не)успехот на Јувентус во Лигата на шампионите ќе ја ...

Прерано е да се споредува Нејмар со Пеле, смета Мурињо

MTM - 16.02.2019

Ѕвездата на Париз Сен Жермен ќе мора да забележи поголеми успеси со Бразил, пред да може да се споредува со Пеле и со останатите легенди на „селесао". Ова е мислењето на менаџерот Жозе Мурињо.