TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Светски рекорд: 37-годишна жена роди 10 бебиња

Press24 - 10.06.2021

37-годишна жена родила десет бебиња и постави светски рекорд, подобрувајќи го претходниот на Халима Сисе која роди девет деца во Мароко во мај. Жосиаме Ситол стана мајка на седум момчиња и три девојчиња кои се родени во болница во главниот град на ...

Нов светски рекорд - 37 годишна жена роди 10 бебиња

Сител - 10.06.2021

37-годишна жена родила десет бебиња и постави светски рекорд, подобрувајќи го претходниот на Халима Сисе која роди девет деца во Мароко во мај. Жосиаме Ситол стана мајка на седум момчиња и три девојчиња кои се родени во болница во главниот град на ...

ФОТО | Во нејзината утроба носела десет бебиња: Жосиаме Ситол стана мајка на седум момчиња и три девојчиња

Слободен Печат - 10.06.2021

Триесет и седум годишна жена родила десет бебиња, а со тоа постави и светски рекорд, подобрувајќи го претходниот на Халима Сисе од Мароко која родила девет деца во една бременост, пренесува „BBC“.

Исчезнаа мајката и десетте бебеиња: Полицијата на нозе, сите ја бараат Тамара

Женски магазин - 10.06.2021

Госијаме Тамара Ситол и нејзиниот сопруг биле целосно шокирани откако ултразвукот забележал осум бебиња, а по породувањето изненадувањето било уште поголемо бидејќи тие всушност добиле десет.

Јужноафриканка роди 10 бебиња: Ги изненадиле две, на ултразвук биле „само“ осум/ВИДЕО

Вечер Прес - 10.06.2021

Жена која роди осум бебиња во САД во 2009 година во моментов го држи Гинисовиот рекорд за најмногу бебиња родени истовремено. Јужноафриканка роди десет бебиња и е на пат да постави нов светски рекорд, објави Би-Би-Си.

Нов Гинисов рекорд: Прв пат во историјата родени десет деца одеднаш

Независен - 09.06.2021

Госпоѓата Госим Ситхол со едно породување постави нов светски рекорд, а нејзиниот сопруг е зачуден. Имено, таа роди десет деца одеднаш, седум момчиња и три девојчиња, што се случува прв пат во историјата на човештвото.

Светскиот рекорд: Десет близнаци дојдоа на светот

Пулс24 - 09.06.2021

Во Јужна Африка имаше соборување на светскиот рекорд кога станува збор за бројот на родени бебиња. Јужноафриканката Госијама Тамара Ситоле роди десет деца. Лекарите ја потврдија оваа вест.

Породување за Гинис: Јужноафриканка роди 10 бебиња во Преторија

Курир - 09.06.2021

Јужноафриканка на свет донесе 10 бебиња што би можело да претставува нов светски рекорд, јави денеска „Би-Би-Си“. Сопругот на Госиаме Тамара Ситоле рече дека ги изненадиле две бебиња, бидејќи на ултразвук претходно виделе осум.

Тврди дека на едно породување родила десет деца

Таратур - 09.06.2021

Според тврдењата на нејзиниот сопруг, Госијеме Ситоле од Јужна Африка, наводно, родила десет бебиња при едно породување, што ако се потврди ќе биде светски рекорд. Сопруг Тебого Цотеци тврди дека неговата сопруга, 37-годишната Госијаме , родила ...