TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Осум пати го застрелале, убиен пејачот Кевин Фрет

Независен - 11.01.2019

Дваесет и четиригодишниот рапер Кевин Фрет, кој важеше за ѕвезда во подем е брутално убиен. За него се пишува како за прв отворен геј-пејач на латиноамериканскиот трап, и според весникот „Ел нуево диа“, тој беше убиен во Порторико во раните утрински ...

Рапер застрелан дури 8 пати, починал во болница

Точка - 11.01.2019

Раперот Кевин Фрет починал вчера на 25 години во раните утрински часови во Порторико. На него, од засега непознати причини, било пукано додека се возел на мотор по Сан Хуан. Фрет починал во болницата Рио Пидарес, а полицијата се уште го истражува ...

24-годишен геј рапер убиен во Порторико

Радио МОФ - 11.01.2019

Дваесет и четиригодишниот рапер Кевин Фрет е убиен во Порторико. Музичарот, кој прв отворено зборувал за својата хомосексуалност денеска е пронајден мртов во Сан Хуан откако во него било пукано осум пати.

Рапер убиен со 8 куршуми, почина во болница

Локално - 11.01.2019

Раперот Кевин Фрет почина вчера на возраст од 25 години во раните утрински часови во Порторико. На него пукал, за сега непознат човек, додека возел мотор по Сан Хуан. Фрет почина во болницата Рио Пидарес, а полицијата се уште го истражува неговото ...

Убиен порторикански геј-пејач

Репортер - 11.01.2019

Порториканскиот пејач Кевин Фрет е убиен вчера рано изутрина со осум куршуми. Според светските медиуми, непознато лице пукало во него додека се возел на својот мотоцикл во Сан Хуан, околу 5:30 часот по локално време.

Убиен 24-годишен геј-пејач додека возел мотоцикл

Макфакс - 11.01.2019

Ѕвездата во подем, пејачот Кевин Фрет е убиен, а имаше само 24 години. За него се пишува како за прв отворен геј пејач на латиноамериканскиот трап, и според весникот „Ел нуево диа“, тој беше убиен во Порторико во раните утрински часови во ...