TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сугарески: Во „Рекет“ нема вмешани функционери од СДСМ

360 степени - 25.08.2019

СДСМ е подготвена целосно да се стави на располагање на судските органи и на Јавното обвинителство за да можат да проверат се за кој било во партијата, вели министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, укажувајќи дека доколку се докаже некаква ...

Сугарески: Остануваме посветени на борбата против криминал и корупција

24 Вести - 25.08.2019

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична меѓу сите функционери, судските органи можат да ги употребат сите алатки за кој било функционер од СДСМ.

Сугарески: Подготвени сме да понесеме одговорност за „Рекет“ ако се докаже вина

Република - 25.08.2019

Горан Сугарески, член на Централниот одбор на СДСМ на новинарско прашање по повод објавениот документ од истрагата за „Рекет“ рече дека „остануваат посветени на заложбата од Декларацијата за борба против криминал и корупција“.

Сугарески: Нема вмешани функционери на СДСМ во Рекет

Press24 - 25.08.2019

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична меѓу сите функционери, судските органи можат да ги употребат сите алатки за кој било функционер од СДСМ.

Сугарески: Остануваме посветени на борбата против криминал и корупција

Опсервер - 25.08.2019

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична меѓу сите функционери, судските органи можат да ги употребат сите алатки за кој било функционер од СДСМ.

Сугарески: Остануваме посветени на борбата против криминал и корупција

Канал5 - 25.08.2019

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична меѓу сите функционери, судските органи можат да ги употребат сите алатки за кој било функционер од Тоа го ...

Сугаревски: Нема вмешани функционери во „Рекет“, доколку се докаже спротивното ќе понесеме одговорност!

Фокус - 25.08.2019

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична меѓу сите функционери, судските органи можат да ги употребат сите алатки за кој било функционер од СДСМ.

Сугарески: Подготвени сме да понесеме одговорност за „Рекет“ ако се докаже вина

+инфо - 25.08.2019

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична меѓу сите функционери, судските органи можат да ги употребат сите алатки за кој било функционер од СДСМ.

СУГАРЕСКИ: Целосно сме посветени на борба против криминал и корупција, од СДСМ никој не е вмешан во Рекет

Денешен - 25.08.2019

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична меѓу сите функционери, судските органи можат да ги употребат сите алатки за кој било функционер од СДСМ.

Сугарески: Нема вмешани функционери во „Рекет“, ако се докаже спротивното ќе понесеме одговорност!

Слободен Печат - 25.08.2019

Ова денеска го истакна денеска членот на Централниот одбор на СДСМ Горан Сугарески, одговарајќи на новинарски прашања во однос на објавата на документ од истрагата за случајот „Рекет“ во дел од порталите.

Сугарески: Остануваме посветени на борбата против криминал и корупција

Вечер - 25.08.2019

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична меѓу сите функционери, судските органи можат да ги употребат сите алатки за кој било функционер од СДСМ.

Сугарески: Нема вмешани функционери на СДСМ во ,,Рекет”

Макфакс - 25.08.2019

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична меѓу сите функционери, судските органи можат да ги употребат сите алатки за кој било функционер од СДСМ, ...

Сугарески - Остануваме посветени на борбата против криминалот и корупцијата

Р.С.Европа - 25.08.2019

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична меѓу сите функционери, судските органи можат да ги употребат сите алатки за кој било функционер од СДСМ.

Сугарески: Остануваме посветени на борбата против криминал и корупција

MakPress - 25.08.2019

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична меѓу сите функционери, судските органи можат да ги употребат сите алатки за кој било функционер од СДСМ.

Сугарески: Подготвени сме да понесеме одговорност за „Рекет“ ако се докаже вина

Либертас - 25.08.2019

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична меѓу сите функционери, судските органи можат да ги употребат сите алатки за кој било функционер од СДСМ.