TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев откри кои биле другите кандидати на СДСМ за претседател

Press24 - 16.04.2019

Не биле само Радмила Шекеринска, Оливер Спасовски и Никола Димитров кандидати за претседател од СДСМ, рече премиерот Заев во вечерашното гостување во „Клик Плус“ на „21 ТВ“. Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев крече дека имало повеќе можни ...

Заев откри кои биле другите кандидати на СДСМ за претседател: Можев да трчам и со Шекеринска… (ВИДЕО)

Курир - 15.04.2019

Не биле само Радмила Шекеринска, Оливер Спасовски и Никола Димитров кандидати за претседател од СДСМ. Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев призна кои биле можни кандидати, признавајќи дека меѓу нив имало и Албанци.

Заев со порака до Блерим Река: Абе не можеш да бараш гласови само од Албанците (ВИДЕО)

Курир - 15.04.2019

За својот противкандидат Блерим Река, премиерот Зоран Заев вечерва во „Клик плус“ истакна дека го почитува многу, но дека му замерува што бара поддршка само од Албанците, додавајќи дека треба да бара гласови и од Македонците.

Зошто на митинзите на ДУИ ретко се споменува Пендаровски? Одговара Заев во #ClickPlus

ТВ21 - 15.04.2019

Анита Латифи го праша Зоран Заев, зошто на митинзите на ДУИ го нема никаде ликот и името на Стево Пендаровски? Еве што одговори ...

Кои биле другите кандидати на СДСМ за претседател? Заев ексклузивно открива во #ClickPlus

ТВ21 - 15.04.2019

Не биле само Шекеринска, Спасовски, Димитров кандидати за претседател од СДСМ, Зоран Заев призна кои биле можни кандидати, признавајќи дека меѓу нив имало и Албанци. Тој ги откри имињата ексклузивно во ...

Заев вели дека е најпопуларен политичар кај Албанците

ТВ21 - 15.04.2019

На прашање што должи на Албанците, што воедно беше и темата на вечерашниот „ClickPlus”, премиерот Зоран Заев одговори дека никому ништо не должи, дека се залагал за Албанците, и така станал најпопуларен политичар кај ...

Заев очекувал веднаш да биде директор во својата фирма, но почнал како магационер

ТВ21 - 15.04.2019

Премиерот Зоран Заев на вечерашното гостување во „ClickPlus” даде интересна изјава за неговото прво вработување, за кое кажа дека било во неговата фирма, но дека очекувал да биде директор, но не му дозволиле па бил ...

Доктор го праша Заев дали да остане во Македонија или да учи германски? Заев одговори во #ClickPlus

ТВ21 - 15.04.2019

Вечерва на гостувањето на Зоран Заев во „ClickPlus“ имаше и прашања од обични граѓани. Еден доктор праша дали да остане во Македонија, или да учи германски јазик. „Нека си остане тука“, истакна Заев и образложи зошто, а целиосниот одговор низ ...

Заев: Ќе дојде камшикарот – сите мора да носат одговорност и бенефит од своите успеси

ТВ21 - 15.04.2019

„Секој мора да сноси одговорност во државата. Дали тоа е Премиер, дали е судија, дали е пратеник, секој едноставно ќе сноси одговорност“, изјави Заев на вечерашното гостување на ...

Дали има политички затвореници во Македонија? Одговара Заев во #ClickPlus

ТВ21 - 15.04.2019

На прашање дали има политички затвореници во Македонија, Заев одговори кратко: „Нема“. „Сигурно?“, праша нашиот новинар, на што Заев одговори: „Политички затвореници ...

(ВИДЕО) Заев откри кои биле другите кандидати на СДСМ за претседател

Скопје1 - 16.04.2019

Не биле само Радмила Шекеринска, Оливер Спасовски и Никола Димитров кандидати за претседател од СДСМ, рече премиерот Заев во вечерашното гостување во „Клик Плус“ на „21 ТВ“. Премиерот Зоран Заев рече дека имало повеќе можни кандидати, велејќи дека ...

Заев: Го почитувам, но Река не може да бара поддршка само од Албанците

Press24 - 15.04.2019

За својот противкандидат Блерим Река, премиерот Зоран Заев вечерва во „Клик плус“ истакна дека го почитува многу, но дека му замерува што бара поддршка само од Албанците, додавајќи дека треба да бара гласови и од Македонците.

Заев: Ќе дојде камшикарот – сите мора да носат одговорност и бенефит од своите успеси

Centar - 15.04.2019

„Секој мора да сноси одговорност во државата. Дали тоа е Премиер, дали е судија, дали е пратеник, секој едноставно ќе сноси одговорност“, изјави Заев на вечерашното гостување на „ClickPlus” на ...

Заев: Јас сум најпопуларен политичар кај Албанците

Република - 15.04.2019

За својот противкандидат Блерим Река, премиерот Зоран Заев вечерва во „Клик плус“ истакна дека го почитува многу, но дека му замерува што бара поддршка само од Албанците, додавајќи дека треба да бара гласови и од Македонците.

Заев за ТВ 21: Ќе дојде камшикарот – сите мора да носат одговорност и бенефит од своите успеси

iPortal - 15.04.2019

„Секој мора да сноси одговорност во државата. Дали тоа е Премиер, дали е судија, дали е пратеник, секој едноставно ќе сноси одговорност“, изјави Заев на вечерашното гостување на ...

Заев: Јас сум најпопуларен политичар кај Албанците и сите други етнички заедници

МКД - 16.04.2019

На прашање што должи на Албанците, што воедно беше и темата на вечерашниот „Кликплус", на „Тв 21“ премиерот Зоран Заев одговори дека никому ништо не должи, дека се залагал за Албанците, но и за сите други етнички заедници и така станал најпопуларен ...

Заев: Ќе дојде камшикарот – сите мора да носат одговорност и бенефит од своите успеси

24Инфо - 15.04.2019

Заев: Ќе дојде камшикарот – сите мора да носат одговорност и бенефит од своите успеси „Секој мора да сноси одговорност во државата. Дали тоа е Премиер, дали е судија, дали е пратеник, секој едноставно ќе сноси одговорност“, изјави Заев на ...