TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Триесет и шестгодишник загина во сообраќајка на автопатот Куманово – Велес

+инфо - 09.11.2019

Триесет и шестгодишник загина во сообраќајка на автопатот Куманово – Велес, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера во 14.30 часот на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“, Д.Б.

Мотоциклист од Скопје заврши на болничко лекување

Слободен Печат - 08.11.2019

Тој бил повреден во сообраќајка која се случила на улицата „Благоја Стефковски“. Мотоциклист од Скопје е тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера околу 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во главниот град.

Се судриле мотор и „вектра“, настрадал моторџијата и паркирано „рено“

24Инфо - 08.11.2019

На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ...

Моторциклист се заби во автомобил и заврши со тешки телесни повреди

Скопје инфо - 08.11.2019

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата Благоја Стефковски во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа ...

Несреќа во Македонија: Тешко повреден мотоциклист

Press24 - 08.11.2019

Мотоциклист се здобил со тешки повреди откако удрил во возило, па оштетиле и паркирано возило. Во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од ...

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Курир - 08.11.2019

На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ...

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Сител - 08.11.2019

Вчера во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ознаки, ...

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Нетпрес - 08.11.2019

На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ...

Моторциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа во Скопје

Скопје1 - 08.11.2019

На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ...

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Centar - 08.11.2019

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата Благоја Стефковски во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа ...

Кумановец загина во сообраќајна несреќа

Кумановски м. - 09.11.2019

Триесет и шестгодишен кумановец вчера го загибул животот во сообраќајна несреќа. На автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“, вчера околу 14:30 часот Д.Б.(36) од Куманово, управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ...

Маж загина во сообраќајка на автопатот Куманово – Велес

Нетпрес - 09.11.2019

Триесет и шестгодишник загина во сообраќајка на автопатот Куманово – Велес, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера во 14.30 часот на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“, Д.Б.

Трагедија на автопатот Куманово- Велес: Возач загинал на лице место

Press24 - 09.11.2019

Вчера во 14.30 часот на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“, Д.Б.(36) од Куманово, управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот, по што возачот починал на лице место. Д.Б.

Кумановец загина во сообраќајна несреќа на автопатот Куманово – Велес

Макфакс - 09.11.2019

Триесет и шестгодишен кумановец загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладнето на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“. Според информациите на полицијата, Д.Б.

Опел излета од пат кај Петровец, возачот мртов

24Инфо - 09.11.2019

Вчера во 14.30 часот на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец”, Д.Б. (36) од Куманово, управувајќи патничко возило „опел корса”, со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот. Д.Б.

Кумановец загина во сообраќајна несреќа на автопатот Куманово – Велес

Centar - 09.11.2019

Триесет и шестгодишен кумановец загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладнето на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“. Според информациите на полицијата, Д.Б.

Загина млад кумановец во несреќа кај Петровец

Република - 09.11.2019

Кумановец почина на местото на тешката несреќата која се случи вчера во 14.30 часот на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“. Како што соопштија од полицијата, Д.Б. (36) од Куманово, управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки ...

Млад маж загина во страшна сообраќајка на автопатот Куманово – Велес

Слободен Печат - 09.11.2019

Триесет и шестгодишник загина во сообраќајка на автопатот Куманово – Велес, соопшти Министерството за внатрешни работи. „Вчера во 14.30 часот на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“, Д.Б.

Кумановец загина во сообраќајка на автопатот Куманово-Велес

Н.Македонија - 09.11.2019

Триесет и шестгодишен кумановец загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладнето на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“. Според информациите на полицијата, Д.Б.

Трагедија на автопатот Куманово- Велес: Возач загинал на лице место

Курир - 09.11.2019

Вчера во 14.30 часот на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“, Д.Б.(36) од Куманово, управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот, по што возачот починал на лице место. Д.Б.

Кумановец излетал од пат на клучката „Петровец” и загинал на местото на несреќата

Вечер - 09.11.2019

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец” излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса”, со велешки регистарски ознаки. Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот, Д.Б.

Клучка Петровец: Кумановец излетал од автопатот и загинал на местото на несреќата

Денешен - 09.11.2019

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки. Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот, Д.Б.

Кумановец излетал од пат на клучката „Петровец“ и загинал на местото на несреќата

Алсат-М - 09.11.2019

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки. Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот, Д.Б.

Кумановец загина во сообраќајна несреќа на автопатот Куманово – Велес

МКД - 09.11.2019

Триесет и шестгодишен кумановец загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладнето на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец". Според информациите на полицијата, Д.Б.

Кумановец излетал од пат на клучката „Петровец” и загинал на местото на несреќата

ММС - 09.11.2019

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец” излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса”, со велешки регистарски ознаки. Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот, Д.Б.

Кумановец излетал од пат на клучката „Петровец“ и загинал на местото на несреќата

Опсервер - 09.11.2019

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки. Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот, Д.Б.

Кумановец излета од пат на клучката „Петровец“ и загина на местото на несреќата

А1 On - 09.11.2019

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки. Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот,возачот од Куманово, управувајќи ...

Кумановец излетал од пат на клучката „Петровец“ и загинал на местото на несреќата

Локално - 09.11.2019

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки. Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот, Д.Б.

Кумановец загина по излетување со автомобил кај клучката „Петровец“

еМагазин - 09.11.2019

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки. Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот, Д.Б.

Кумановец излетал од пат на клучката „Петровец“ и загинал на местото на несреќата

iPortal - 09.11.2019

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки. Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот, Д.Б.

Кумановец излетал од пат на клучката „Петровец“ и загинал на местото на несреќата

Сител - 09.11.2019

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки. Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот, Д.Б.

Кумановец загина во сообраќајна несреќа на автопатот Куманово – Велес

Точка - 09.11.2019

Триесет и шестгодишен кумановец загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладнето на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“. Според информациите на полицијата, Д.Б.

Кумановец излетал од пат на клучката „Петровец“ и загинал на местото на несреќата

ТВ21 - 09.11.2019

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки. Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот, Д.Б.

Кумановец загинал кога со ,,Корса" излетал од патот на клучката „Петровец"

Канал5 - 09.11.2019

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец" излетал од патот управувајќи патничко возило „Oпел Kорса", со велешки регистарски ознаки. Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот, Д.Б.

Триесет и шестгодишник загина во сообраќајка на автопатот Куманово – Велес

Либертас - 09.11.2019

Триесет и шестгодишник загина во сообраќајка на автопатот Куманово – Велес, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера во 14.30 часот на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“, Д.Б.

Кумановец излетал од пат на клучката „Петровец“ и загинал на местото на несреќата

MakPress - 09.11.2019

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки. Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот, Д.Б.

Кумановец излетал од пат на клучката „Петровец“ и загинал на местото на несреќата

4NEWS - 09.11.2019

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки. Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот, Д.Б.

Кумановец загина кај Петровец

Скопје инфо - 09.11.2019

Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки. Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот, Д.Б.

СТРАШНА СЦЕНА: Триесет и шестгодишник загина во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Куманово – Велес

Магазин - 09.11.2019

Вчера на пладне на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“, Д.Б.(36) од Куманово, управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот, по што возачот починал на лице место. Д.Б.