TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во прекин сообраќајот на патот Куманово-Липково

+инфо - 12.01.2018

Сојузот ќе информира кога повторно ќе се нормализира сообраќајот на овој пат. Поради случена сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља, соопшти АМСМ.

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово – Липково

Макфакс - 12.01.2018

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово- Липково на мостот кај Отља е нормализиран, откако претходно беше во застој поради сообраќајна несреќа. Засега не се познати детали за ...

Две лица повредени во сообраќајка кај Отља...

Н.Македонија - 12.01.2018

Две лица повредени во сообраќајка кај Отља Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, информираше СВР Куманово.

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Липково

А1 On - 12.01.2018

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља е нормализиран, известија од АМСМ. Во прекин беше сообраќајот на овој патен правец поради ...

Сообраќајка попладнево во Македонија - сообраќајот на регионалниот пат во прекин

Press24 - 12.01.2018

Од Автомотосојузот вечерва информира дека поради сообраќајна несреќа која се случила попладнево на регионалниот патен правец Куманово-Липково кај мостот, сообраќајот е во прекин. Сѐ уште нема инормации за можни повредени и штетите настанати во ...

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Куманово-Липково

А1 On - 12.01.2018

Поради случена сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља, информираат од АМСМ. Тие известија дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни ...

Нормализиран сообраќајаот на патот Куманово-Липково

Вечер - 12.01.2018

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово- Липково на мостот кај Отља е нормализиран, откако претходно беше во застој поради сообраќајна несреќа. Засега не се познати детали за несреќата.

Детали за сообраќајката која се случи вечерва во Македонија - две лица повредени

Press24 - 12.01.2018

Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, информираше Скторот за внатрешни работи Куманово.

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Липково кај Отља

Либертас - 12.01.2018

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља е нормализиран, известија од АМСМ. Во прекин беше сообраќајот на овој патен правец поради ...

Тешка сообраќајка во Македонија – внимателно на овој патен правец бидејќи е во целосен прекин

Sky - 12.01.2018

Од Автомотосојузот вечерва информира дека поради сообраќајна несреќа која се случила попладнево на регионалниот патен правец Куманово-Липково кај мостот, сообраќајот е во прекин. Сѐ уште нема инормации за можни повредени и штетите настанати во ...

Поради сообраќајка во прекин е сообраќајот на патот Куманово-Липково

Локално - 12.01.2018

Поради случена сообраќајна несреќаа во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља, информираат од АМСМ. Тие известија дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни ...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Липково кај Отља

Сител - 12.01.2018

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово – Липково на мостот кај Отља е нормализиран откако претходно беше во застој поради сообраќајна несреќа. Засега не се познати детали за ...

Две лица повредени во сообраќајка кај Отља

+инфо - 12.01.2018

Возач и совозач се пренесени во кумановската болница каде им се констатирани телесни повреди. Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, ...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Липково

Press24 - 12.01.2018

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља е нормализиран, известија од АМСМ. Како што соопштија од Автомотосојузот, сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна ...

Две лица повредени во сообраќајката кај Отља

Либертас - 12.01.2018

Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, информираше Скторот за внатрешни работи Куманово.

Нормализиран е сообраќајот на патот Куманово-Липково

Локално - 12.01.2018

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља е нормализиран, известија од АМСМ. Во прекин беше сообраќајот на овој патен правец поради ...

Две лица повредени во сообраќајката кај Отља

Република - 12.01.2018

Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, информираше Скторот за внатрешни работи Куманово.